Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vērtē rapšu audzētāju veikumu 1

Konkursā «Zelta rapsis», ko organizē kooperatīvā sabiedrība «LATRAPS», šajā gadā pieteikušās mūspuses divas zemnieku saimniecības - «Atmodas» no Svitenes pagasta un «Mežmārtiņi» no Vecsaules pagasta. Arī šogad vērtēšana bija organizēta vairākās kārtās, lai pakāpeniski noteiktu, kurš ir ekonomiski efektīvākais rapšu audzētājs, stāsta «LATRAPS» sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Kairiša. Viņa arī atzīst, ka «ir gandarījums par zemnieku aktivitāti». To pierāda fakts, ka konkursam pieteicās 22 zemnieku saimniecības no visas Latvijas, jo nav nemaz tik daudz cilvēku, kuri būtu gatavi izaicināt sevi pārbaudījumiem. Konkurss «Zelta rapsis» trīs gadu laikā piesaistījis vairāk par 70 zemnieku saimniecībām, tostarp arī bijušā Bauskas rajona pārstāvjus. Šogad konkursa norises kārtība palikusi nemainīga, precizēja agronome Līga Ruža. Laukus vērtēja vizuāli, un agronomu komanda devās pie katra saimnieka, lai apskatītu sējumus un novērtētu to kvalitāti. Tikko noslēgusies trešā kārta, kad komisija kulšanas laikā brauca no saimnieka pie saimnieka, lai ņemtu ražas kontrolparaugus, noteiktu rapšu lauku teorētisko ražību un kvalitātes rādītājus. Pašlaik visi dalībnieki ar nepacietību gaida rezultātus, jo noslēguma kārtā tiks veikta ekonomisko rādītāju analīze. Turpinās sadarbība ar Latvijas Lauksaimniecības universitātes Ekonomikas fakultāti, lai noteiktu uzvarētāju. «Zelta rapša» organizatori uzsver, ka galvenais uzdevums ir veicināt profesionālas informācijas apriti un atklāt arvien jaunus rapšu audzēšanas tehnoloģijas aspektus, nodrošināt maksimālu saimniecības izaugsmi. Konkursa rezultātus analizē īpašos semināros.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Eksperto

Šādi konkursiņi lauksaimnieku valodā izsakoties ir tukšu salmu kulšana. No dauziem simtiem vai pat tūstošiem piesakās 70 un vārās savā sulā.
Reāli jāstrādā un mazāk jāzīmējas bez nekādas jēgas. Tas ir viens no nosacījumiem, lai nepiedzīvotu ekonomisko krīzi. Latvieti, kā saka, vari nebarot,bet ļauj pazīmēties:)

pirms 8 gadiem, 2010.08.10 09:35

Vietējās ziņas