Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vēstnieks ieinteresēti iepazīst Bauskas novadu 18

Krievijas vēstniekam Latvijā Jevgeņijam Lukjanovam aicinājumu viesoties Bauskas pusē bija izteicis uzņēmuma «Bauskas alus» vadītājs Vladimirs Barskovs. Otrdien, 10. oktobrī, Krievijas diplomāts viesojās Bauskā.

J. Lukjanovs nav karjeras diplomāts. Darbā Latvijā viņš norīkots ar Krievijas prezidenta rīkojumu. Savulaik J. Lukjanovs bija Pēterburgas mākslas muzeja «Ermitāža» direktora vietnieks. Tādēļ pašsaprotama bija diplomāta vēlme vizīti sākt ar Rundāles pils apmeklējumu.

Iespaidos par redzēto J. Lukjanovs izteicās kā muzeju nozares pārzinātājs. Līdztekus pozitīvām atsauksmēm viņš pauda izbrīnu, kādēļ tik drēgnā rudenī pils zāles nav bijušas apkurinātas. «Pilī ir tik daudz vērtīgu gleznu, mākslas priekšmetu. Kā gan drīkst šīs telpas turēt bez apkures?» izbrīnu pauda J. Lukjanovs. «Bauskas Dzīve» sazinājās ar pils darbiniekiem, kuri arī apliecināja, pilī pagaidām apkure nav vēl ieslēgta.

Bauskas 2. vidusskolā J. Lukjanovs diskutēja ar izglītības iestādes vadītāju Veru Grigorjevu. Viņa diplomātam pastāstīja par īstenoto bilingvālās apmācības programmu. Tā sekmīgi tika pabeigta 2001. gadā, kad mācības, sākot no 1. klases, 2. vidusskolā organizēja tikai latviešu valodā. «Integrācija nav atsacīšanās no savām saknēm, tautības un kultūras. Šo izpratni mūsu audzēkņi gūst, iepazīstot un kopjot gan latviešu, gan krievu kultūru un tradīcijas. Etniskās identitātes apzināšanās rada drošības izjūtu un veicina atbrīvošanos no stereotipiem, ka patriotisms un lojalitāte pret valsti ir saistīta ar tautību,» skaidroja direktore. J. Lukjanovs atzinīgi vērtēja skolā īstenoto dažādu kultūru mijiedarbību.

Dialogā ar direktori J. Lukjanovs sacīja, Krievijas mērogi liek risināt problēmas citādāk: «Arī mums, līdzīgi kā Latvijā, skolu finansēšanā darbojas modelis – nauda seko skolēnam. Taču mūsu mērogos šīs problēmas risina citādāk. Jums Bauskā ir desmit tūkstoši iedzīvotāju, un jūs daudz spriežat par skolām – slēgt, apvienot, saglabāt. Krievijā vienā desmit tūkstošu cilvēku ciemā valsts šādām problēmām vērību nepievērš. Ja nav bērnu, skolas apvieno vai slēdz, bērnus aizved uz blakusskolu.»

Atvadoties no diplomāta, V. Grigorjeva aicināja Krievijas vēstniecību turpināt sniegt atbalstu tā dēvēto Bauskas Brāļu kapu uzturēšanai. Līdz šim Krievijas vēstniecība radusi finansējumu, lai veiktu tajos restaurācijas darbus. Tagad nepieciešams sakārtot celiņus šajā piemiņas vietā.

Bauskas novada domē ar J. Lukjanovu tikās priekšsēdētāja vietnieks Voldemārs Čačs, izpilddirektors Jānis Kalinka un viņa vietniece Ineta Ruhocka. Vēstnieks ieinteresēts ieklausījās novada administrācijas attīstības un plānošanas nodaļas vadītājas Ilzes Tijones sagatavotajā novada prezentācijā. Diplomāts interesējās, kas notiek Mūsas trasē, jo par to bija dzirdējis jau agrāk. J. Lukjanovs iebilda vēstījumam, ka pašvaldība no sava budžeta 48% tērē izglītības nozarei: «Šī nauda netiek tērēta, tā tiek investēta nākotnē.»

Izglītības jomā vēstnieks interesējās par skolēnu ēdināšanas organizēšanu, par bērnu pārvadājumiem un stipendijām labākajiem audzēkņiem. Stāstot par baznīcas lielo lomu sociālo problēmu risināšanā Krievijā, J. Lukjanovs interesējās, kā tas notiek pie mums. Diplomāts arīdzan vēlējās dzirdēt, kā pašvaldība gatavojas strādāt un risināt sev akūtās problēmas pēc tam, kad būs beigusies pieeja ES fondu līdzekļiem.

Diskusijās 2. vidusskolā un novada pašvaldībā J. Lukjanovs atklājās kā interesants, zinošs sarunu biedrs. Viņš gaumīgi jokoja, izteica saistošas replikas. Pēc novada domes apmeklējuma J. Lukjanovs devās iepazīties ar uzņēmumu «Bauskas alus». Te diplomātam bija sagatavotas arī pusdienas.

Pievieno komentāru

Komentāri 18

mjāā

Vai Jūs esat pārliecināti, ka atbraucis bija vēstnieks? Es teiktu, ka vīrietis no ielas(vismaz pēc izskata).

pirms 9 mēnešiem, 2017.10.11 11:16

ha ha !

Latvijā vīrieši no ielas (vismaz pēc izturēšanās un prāta spējām) meklējami Saeimā,Valdībā,Rīgas pilī ...
Nu kaut vai tas pats Kaimiņš ...

pirms 9 mēnešiem, 2017.10.11 14:01

Normāls vīrietis, var būt vismaz ir īsts vecis, nekā viens otrs mūsu tautas kalps, kurš sevi padarijis par punķi, punķu zirnim pie deguna!

pirms 9 mēnešiem, 2017.10.11 14:15

Mjā

Ko nu aprunā mūsu slaveno zirnīti, taču pašas vecis nav ne tuvu latvietis, nez vai valodu prot, pati klausās krievu mūziku, skatās krievu TV, nesaku ka tas ir slikti, bet fakts kā tāds, varēja jau ierasties arī uz tikšanos, bet nez vai nerastos kārdinājums , tomēr vīrietis gados:)))

pirms 9 mēnešiem, 2017.10.11 15:29

?????

Būs vien Ivanam jāpajautā, vai maz zina par šās izklaidēm pa naksnīgo Rīgu ar veco ākstu? Vajadzēja jau šai gan ar vesnieku tikties tomēr gara radi.

pirms 9 mēnešiem, 2017.10.11 21:59

kr

ko tad nacionālists uzskatīja par kauna traipu lai satiktos ar vēstnieku

pirms 9 mēnešiem, 2017.10.11 12:21

No bunkera

Uz lauku nacistiem nevar paļauties. Mēs nedevām akceptu šim kvestam.

pirms 9 mēnešiem, 2017.10.11 12:46

Hi!

Interesanti gan, kāpēc tieši 2 vidusskola.... kaut gan muļķim ir skaidra atbilde. Vai tikšanās norisinājās valsts valodā, pieaicinot tulku? Arī noteikti, nē. Kā izskatās, šī skola savu krievisko "šarmu" nav ne pazaudējusi no 04.05.1990., ne arī kāds to nav centies ierobežot. Varēs tik droši organizēt gājienus uz krievu brāļu kapiem un vecākiem teikt, vēstnieks to akceptēja.

pirms 9 mēnešiem, 2017.10.11 16:58

Raiti, Raiti!

Man ir kauns par Bauskas mēru - valsts mēroga amatpersona ierodas, varbūt pirmo un pēdējo reizi, bet Ābelnieks neuzskata par savu pienākumu tikties. Savi politiskie uzskati, mīlestība pret fašismu darbā būtu jāatstāj malā. Jātiekas ar katru nozīmīgu ciemiņu pašvaldībā, nevis tikai tiem, kas pašam personīgi simpatizē.

pirms 9 mēnešiem, 2017.10.11 18:44

Ko jūs blēj?

Ne Raitis šamo aicināja un tas ir normāli, ja uz tikšanos uz nelūgtiem ciemiņiem neiet. ! Pietiek, ja čač šamam godu atdeva

pirms 9 mēnešiem, 2017.10.11 20:28

antifašistam

Ja kaut kur meklē fašistus, tad paskaties pāri Latvijas robežai austrumu virzienā. Karš Ziemeļosetijā, Krimas aneksija, iebrukums Donbasā tik ļoti līdzinās Hitlera rīcībai īsi pirms Otrā pasaules kara uzsākšanas. Tad kurš te ir fašistu pārstāvis?

pirms 9 mēnešiem, 2017.10.11 21:27

SAN

Domes priekšsēdētājs neieradās uz tikšanos ar Lukjanova kungu jo viņš bija un joprojām ir atvaļinājumā.

pirms 9 mēnešiem, 2017.10.11 22:18

BNA dzeguze

Vai vēl neesi gana nopļūtījusies forumā???

pirms 9 mēnešiem, 2017.10.12 09:31

Putins

"Dižais" sūtnis izskatās baigi bomzīgi! Kauns!

pirms 9 mēnešiem, 2017.10.11 22:17

nu redz

Labi ka vēl ir viena Cuba, viena brīvības saliņa, kur ienaidnieka nometnē vecam boļševiku sūtnim piestāt, sasildīties, ieraut čaju ar ...un pieglausvai ne?ties pie saprotošas, vecās gvardes rūdijumu saņēmušas, miesas, vai ne ? Un ja vēl moloģož, po nāšenski, nu tad vobšē ***!

pirms 9 mēnešiem, 2017.10.11 22:23

...

Tad nu gaan atradies mākslas pazinējs. Lai pastāsta kādi muzeji tad Krievzemē skatāmi - banānu mizas un semuškas!

pirms 9 mēnešiem, 2017.10.16 07:12

Vietējās ziņas