Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Veterinārārste pagastos čipo un vakcinē mājdzīvniekus 9

Bauskas veterinārārste Ieva Apšāne kopā ar SIA «Cortex» valdes priekšsēdētāju Daci Balodi sestdien, 28. maijā, pagastos čipoja un vakcinēja mājdzīvniekus.

Veterinārārste kopā ar asistenti apmeklēja Vecumnieku novada Stelpes pagastu un Bauskas novada Dāviņus. Šoreiz iespēju tuvu mājām čipot, vakcinēt, noformēt pasi sunim vai kaķim izmantoja vairāk nekā desmit cilvēku. Pirmajos izbraukumos Rundāles novadā veterinārās speciālistes konsultējušas 44 mājas mīluļus kopā ar saimniekiem.

Dāviniete Tatjana Jajus vakcinēt bija atvedusi septiņus mēnešus veco Maltas zīda sunīti Semu, kuram gaidāms ārzemju brauciens. I. Apšāne vakcīnu reģistrēja Sema pasē, savā žurnālā un paskaidroja saimniecei, kā informāciju nodot Lauksaimniecības datu centram (LDC). Viņa pārbaudīja arī sunīša zobus, izskaidrojot, kā tos kopt.

Pēc sargsuņa apskates divus kaķus Pūku un Rižiku pie veterinārārstes vakcinēt atnesa Dāviņu iedzīvotāji Fedosija Šadrina un Gvido Montrims. Kaķiem tika noformētas pases. Pūka kā vecākā saimnieces rokās bija visai mierīga, bet Rižiku veterinārārste ieteica paslēpt mugursomā, jo tas kā dzīvokļa iemītnieks ļoti baidās no nepazīstamās āra vides. Kaķis poti saņēma bez lieliem uztraukumiem.

Gan Tatjana, gan Fedosija «Bauskas Dzīvei» atzina, ka veterinārārsta izbraukums uz pagastu mājas mīluļu turētājiem ir ērts un izdevīgs, jo laika un resursu tēriņš, pašiem vedot dzīvniekus uz klīniku pilsētā, ir daudz lielāks. Savukārt Gvido bija priecīgs saņemt Rižika pasi, kurā ierakstīts kā atbildīgais par kaķi.

I. Apšāne un D. Balode «Bauskas Dzīvei» stāsta, ka vēlas atjaunot regulāras izbraukuma konsultācijas lauku pagastos, kur viensētās un ciematos ir daudz mājdzīvnieku. Tas palīdzētu uzturēt to veselību, mazināt trakumsērgas izplatības risku.

Jau vēstīts, ka no 1. jūlija suņiem jābūt čipotiem. Lai arī medijos izskanējuši pieļāvumi, ka termiņu varētu pārcelt, lēmums par to nav pieņemts, saka I. Apšāne. Veterinārārste atzīst, ka apskatīt suņus un kaķus klīnikā ir vieglāk. Dakteres ienākšanu sētā niknāki sargi uzskata par ielaušanos viņu teritorijā, tāpēc gadās pat uzbrukuma mēģinājumi. Tomēr vizītes vairākos ciematos, īpaši Svitenē un Viesturos, parādījušas, ka šāds pakalpojums cilvēkiem ir vajadzīgs.

I. Apšāne piebilst, ka čipošanas maksa ir 15 eiro, trakumsērgas vakcīna – seši eiro, par pases noformēšanu jāmaksā viens līdz divi eiro. Ja dati par mājdzīvnieku jāreģistrē LDC, tas maksā vēl septiņus līdz desmit eiro. Vairāk laika nekā dzīvnieku apskate aizņem papīru noformēšana, jo līdz ar pasi un žurnālu jāaizpilda anketa, datus pēc tam pārnesot uz klīnikas un valsts reģistriem, skaidro veterinārārste.
Veterinārās speciālistes jau plāno izbraukumu uz Brunavas un Gailīšu pagastu, no kuru iedzīvotājiem saņemti vairāki pieteikumi.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

forši

Es pilnīgi piekrītu, šādi izbraukumi ir labi, gan man ērtāk, gan dzīvniekam mazāks stress braucot uz pilsētu, jo manējais neciešs braukšanu mašīnā.

pirms 2 gadiem, 2016.05.30 11:24

Jozefs

A, ja vienīgais viensētas krancītis nebūs jāčipo? Likums līdz galam vēl nav pieņemts.... Vai šito čipu varēs izņemt ārā un naudu dabūt atpakaļ?

pirms 2 gadiem, 2016.05.30 13:27

Jūle

Katrā pagastā tak ir savs vetārsts! Vai tad tie visi apmiruši,ka no pilsētas tagad brauc.

pirms 2 gadiem, 2016.05.30 23:31

ha

vietējie tikai pazīst cūkas un govis, nevis suņus un kaķus ...

pirms 2 gadiem, 2016.05.31 12:47

cilvex

Bauskas Dzīve varēja arī uzrakstīt, kā citi vetārsti uz to skatās un vai Ieva arī brauks uz Dāviņiem arī ārstēt tos dzīvniekus

pirms 2 gadiem, 2016.05.31 08:31

Vietējās ziņas