Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

VIDEO: Bauskas policisti apsūdz dienesta auto izmantošanā privātām vajadzībām 42

Nepamatota dienesta auto izmantošana, lai no darba nokļūtu uz mājām, veikala apmeklējumi privātām vajadzībām. Aizdomu ēna, kura krīt pār Valsts policijas Bauskas iecirkņa vecāko inspektori Svetlanu Grantiņu. Raidījumam “Bez Tabu” skatītāji ziņo, ka šāda, iespējams, nelikumīga nodokļu maksātāju šķērdēšana notiek jau vairākus gadus.

Vakaros no Bauskas pilsētas centra, kur atrodas Valsts policijas iecirknis, uz savām mājām Vecumnieku novada Stelpes pagastā, no rītiem atkal atpakaļ. Aptuveni 32 kilometrus garš maršruts, kuru policijas darbiniece veic vismaz divas reizes dienā. Tātad 64 kilometri diennaktī, 320 piecās darba dienās, bet mēnesī teju 1300 kilometru, bet iztērētā degviela tiek apmaksāta no nodokļu maksātāju kabatām.

Vai tiešām attiecīgā policijas amatpersona tik rupji pārkāpj likumu? Šo jautājumu “Bez Tabu” klātienē uzdeva Bauskas iecirkņa kārtības policijas priekšniekam Armandam Staļūnam. Viņš paskaidroja, ka padotajai, vecākajai inspektorei Grantiņai, dienesta spēkrats ar kuru viņa drīkst doties uz mājām, pienākas likumīgi. “Bez Tabu” korespondentam tiek atrādīta policijas priekšnieka parakstīta pavēle, ka transporta izmantošana ir saskaņota un likumīga.

”Vecākajai inspektorei apkalpošanā ir arī Iecavas un Vecumnieku novads. Viņa līdzdarbojas abu pagastu administratīvajās komisijās, kur sēdes ļoti bieži notiek pēc pulksten 16. Diez vai lietderīgāk būtu, ja, viņai aizbraucot uz Vecumniekiem, kur ir viņas dzīvesvieta, pēc tam nāktos atkal braukt atpakaļ uz Bausku, lai auto novietotu pie policijas iecirkņa,” raidījumam skaidroja A. Staļūns.

Par teiktā patiesumu “Bez Tabu” pārliecinās, sazinoties gan ar Iecavas novada administratīvās komisijas vadītāju Gitu Kravalu, gan viņas amata māsu Vecumniekos Līgu Vairu Šķiliņu, kura apstiprina, ka ar policijas pārstāvi sadarbība ir. Iecavas pārstāve gan rausta plecus.

Policijas darbinieces priekšnieks skaidro, ka ar Iecavu sadarbība neesot tā veiksmīgākā, bet paliek pie sava teiktā, ka inspektore arī tajā novadā darbojas. Dienā, kad Bez Tabu viesojas Bauskā, attiecīgais spēkrats par kuru ziņoja skatītājs, policijas auto stāvvietā nebija, bet inspektorei Grantiņai bija brīvdiena. Auto darbiniecei ļauts izmantot tikai darba dienās. Tagad to izmantojot cita inspektore, kura devusies uz Iecavu. 




Pievieno komentāru

Komentāri 42

Elmārs

Kāds vietējais gudrinieks gribēja paspīdēt. Labāk būtu meklējis darbu kādā gaterī, vai noliktavā, nevis nodarbojies ar muļķībām. Fuj stukačam.

pirms gada, 2018.07.25 08:25

Elmāriņ, dēliņ,

te jau visa tā mūsu sabiedrības filozofija arī parādās. Vai nu gateris un noliktava tiem, kas nav piesmērējušies valsts un pašvaldības dīkdieņu pūlim, vai valsts iestāde, kur var nepārstrādāties, vizināties ar dienesta auto uz muļķa strādnieciņu maksāto nodokļu rēķina un par to vēl tā sirsnīgi paņirgāties...

pirms gada, 2018.07.25 11:11

Pārdomas

Armands maldina sabiedrību!!!
Jo var atļaut izmantot tikai un vieņīgi dienesta, bet ne privātajām vajadzībā.
Ar dienesta tramsportu brauc uz veikaliem, mājām, pusdienām utt.
Vai tad policijas darbiniece strādā 24 stundas? To ir viegli pārbaudīt salīdzinot ar darba grafiku un administratīvās komisijas sēdes protokolim.
Šeit ir darbs Iekšējam drošības birojam.

pirms gada, 2018.07.25 08:31

Divkošu valsts

Vismaz 95 procenti dienesta automašīnu tiek izmantotas privātām vajadzībām (braukšanai uz darbu un mājām, veikaliem, bērnu vešanai uz skolu, atpūtas braucieniem brīvdienās u.tml.) un tas ir gluži kā bonuss pie attiecīgā amata. Tālākais tikai, cik gudri katrā iestādē tas tiek nomaskēts, lai pēc likuma
nevarētu piesieties. Arī šeit priekšnieciņam ir sagatavota formāla atruna, lai viss būtu it kā OK un kāds dieva dēļ vēl nesāktu prašņāt par viņa paša braucieniem. Padomju laiki Latvijā turpinās - domājam vienu, runājam otru, darām trešo... Bēdīgākais, ka šādas lietas īpaši aktīvi kultivē tieši tās institūcijas, kurām likums būtu jāuzrauga un jāaizsargā.

pirms gada, 2018.07.25 11:01

....

Kāds te sakars ar padomju laikiem? Ja cilvēks var apiet likumu ar līkumu tad viņš to arī dara. Tas ir atkarīgs no tādam aizmirstām lietām ka sirdsapziņa in godīgums.

pirms gada, 2018.07.25 11:19

Sakars

ir vistiešākais, jo iekšēji iepuvusi sabiedrība pēc būtības nemainās, pārlakojot ārieni.
Un vēl, daudzās Rietumu zemēs dienesta auto kā tādu nemaz nav (es te nerunāju par speciālo dienestu transportu), bet par autiņiem visādu priekšnieku vizināšanai. Cilvēki brauc ar savām mašīnām, un tad nevienam nav daļas, cik brauc un kur.

pirms gada, 2018.07.25 11:52

@@@

Sūdzēšana ir ļoti slikta latviešu īpašība (tāda raksturīga šai tautai). Dažkārt tas ir saistīts ar personīgiem rēķiniem, Te jādomā, ko ļaunu S. Grantiņa sliktu izdarījusi stukačam? Dusmas un atriebība.

pirms gada, 2018.07.25 11:08

###

Šī gan vairāk būtu tā kā "trauksmes celšana", taču izrādās nevienu
neinteresē lietas būtība, bet tikai tas, vai minētā persona neguļ ar
trauksmes cēlājas vīru (tas tā nosacīti runājot).

pirms gada, 2018.07.25 11:13

sibemol

Runājot par darba auto (jebkura auto jebkurā darba vietā!) izmantošanu privātām vajadzībām, man ir jautājums sūdzētājiem un bļāvējiem:
Ja bērnudārzs/skola/poliklīnika atrodas pa ceļam uz/no darba vietas, vai tiešām ir kategoriski nepieļaujami no rīta braukt uz darbu un 100 metrus pirms savas darba vietas izlaist bērnu no mašīnas pie skolas?
Jābrauc ar privāto auto, tad jāatgriežas mājās, jāpārsēžas dienesta auto un tad atkal jābrauc tas pats ceļš (garām skolai) uz darbu? Sevišķi tad, ja dzīvesvieta nav šo objektu tuvumā (tie var būt arī desmiti kilometru)? Un ja tas ir saskaņots ar darba devēju?

Šķiet, bļāvējiem ir ļoti garlaikota privātā dzīve, ja par šādām lietām jātaisa ažiotāža. Neaizmirstiet, ka aiz saukļa "par nodokļu maksātāju naudu" stāv arī šie paši darbinieki, kurus jūs aprejat. Jebšu varbūt bļāvēji nemaz nav nodokļu maksātāji....? :)

pirms gada, 2018.07.25 12:58

Bļāvējs

Nekādās mājās tev pēc bērniņu aizvešanas uz skolu noteikti nebūs jāatgriežas, jo tur tavai dienesta mašīnai nav jāatrodas nekādos apstākļos. Rullē tik tālāk ar privāto līdz darbam un tad vari sākt vizināties ar dienesta. To tak tu laikam nemaz nezināji? Un, kas attiecas uz nodokļiem, tad valsts un pašvaldību iestāžu nodokļu maksātāji maksā nodokļus no budžeta naudas - tas ir, no citu sapelnītiem nodokļiem.

pirms gada, 2018.07.25 16:40

Šoferis

Bet vienkārši-ir tāda lieta ,kā ceļazīmrd,kas tad tur rakstīts?

pirms gada, 2018.07.25 13:15

ceļazīme

kas, kas? Vieni balti meli...

pirms gada, 2018.07.25 16:41

jurists

jebkura veida dienesta auto izmantošana ārpus darba vajadzībām ir uzskatāms, kā labuma gūšana, līdz ar ko pēc grāmatvedības būtu jāaprēķina un jānoskaita nost no algas, viss ir elementāri izdarāms, proti, mašīnās ir GPS un ir ceļa zīmes, ārpus noteiktā darba maršruta - maksā. kas par muļķībām līdz mājām atbraukt un uz darbu braukt. sviests. vēl lielāks sviests pa ceļam izbraukāt visas atrakcijas, ne tikai ar daba mašīnu, bet darba laikā - tike, kas te čīkst'ja par skolām, slimnīcām un veikaliem kas ir ceļa no/uz darbu.

pirms gada, 2018.07.25 13:15

P

Mans drbaudzinātājs teica:"Dēliņ,kā gajis tā ies;pa priekšu šķidrs,pa pakaļu biezs."

pirms gada, 2018.07.25 17:34

iveta

tas pats notiek jaunjelgava ciema vecis brauc uz koknesi ar domes maSINU VIETNIEKS UZ STABURAGU AR DOMES MASINU SOCIALA VECENE UZ SECI AR DOMES MASINU KAPEC TUR AIZVER ACIS

pirms gada, 2018.07.25 17:52

Arnolds

Vecumnieku novadā tas pats - Kovals un Saldābola izmanto domes mašīnas braucieniem uz darbu un mājām - tur arī KNĀBam darbs !

pirms gada, 2018.07.25 19:13

Baušķinieks

Viss jau būtu forši, ka tikai pa ceļam uz skolu, bet šeit jau ka privāto auto izmanto. Kāpēc tad citiem darbiniekiem jādzena savas automašīnas?? Arī tie kuriem ir tā sauktās mājas dežūras nav atļauts braukt ar auto uz mājam!! Jādomā, kāpēc tieši Grantiņas kundzei tādas privilēģijas!!!??

pirms gada, 2018.07.25 19:15

nerss

tas notiek visur. pie mums tāpat brauc iepirkties un uz bērnudārzu pakaļ bērniem.

pirms gada, 2018.07.25 19:29

GUDERJANS

Par policistu mācās un turpmāk turpina dienestu IeM sistēmā personas, kuras bērnībā no vienaudžu puses ir pazemotas vai arī augušas nabadzībā! Viņiem visiem nepieciešama vara, viņu dienesta apliecība paver daudzus ceļus, piemēram braukšana reibumā, csn pārkāpšana, atpūtas kompleksu apmeklēšana bez maksas, pirtis, saunas savā teritorijā utt. Pēc 17.00 tiek dzerts alkohols dienesta kabinetos, kas nav pirkts veikalā! Katram otrajam inspektoram mājās noteikti ir lietiskie pierādījumi no neatklātajām lietām - TV, audio, sadzīves tehnika utt. Degviela tiek nolieta no operatīvajiem auto, bet ar to vairāk šoferi aizraujās. Un cik lietas ir safabricētas! Cik cilvēki notiesāti ar pretlikumīgām metodēm! Latvijā varbūt kādi 4% ir īsti policisti. Un kāpēc nekad nepublicē polcistu pašnāvības gadījumus, 2017. gadā tādi bija 6.!!! Kauns par mūsu policiju.

pirms gada, 2018.07.25 20:07

IT

Šķiet ,kāds te vēlas lindermana likteni -aiz rūtainiem aizkariem! Nav visi policisti enģeļi un mēs neviens ari neesam enģeļi, bet šis te klecerējums jau ir klajš apmelojums bez jebkādiem pieradijumiem. Cerams,šādus mutes bajārus sauks pie atbildības! Noskidrot,no kurienes sutita ziņa nav ne mazāko problēmu šodien! Visas IP adrese logojas ,kā minimums 3,ēmešu garumā ari pie mobilajiem operatoriem!

pirms gada, 2018.07.26 09:49

beiža

Nu, nu, ir jau vēl interesantāk. Nemaz jau nav tik sen kad pa televizoru rādīja, kā policija, lai pieķertu vaininieku nozieguma vietā, izmantoja prostitutas pakalpojumus. Baigi izsmējos!

pirms gada, 2018.07.26 14:48

Hei IT

Par kādu atbildību iet runa??? Šeit saskatu tikai bezatbildību pret valsts līdzekļiem. Vēlu veiksmi IP adreses noskaidrošanā...????

pirms gada, 2018.07.29 00:37

Interese

Kas par muļķīgām atrunām par to,ka,ja inspektors dzīvo Vecumniekos un tur bija darba darīšanās,vai viņam jābrauc atpakaļ uz Bausku,lai atgrieztos mājās ar privāto auto???....Jā,jābrauc,lielākā daļa privātā sektora darbinieku tā arī dara-brauc uz darbu ar personīgo auto un tad pārsēžās darba auto,tieši tāpat pēc darba.....Nez kāpēc valsts iestāžu darbiniekiem būtu kādas atlaides?

pirms gada, 2018.07.25 20:50

ači

žēl to inspektori,kādai maitai laikam uzskāpi uz varžacīm.ak sievietes,ak sievietes,mūsu tautai jau piedienas apmētāt ar dubļiem tā kārtīgi

pirms gada, 2018.07.25 22:30

Skaidrojums

Saskaņā ar likumu „Par valsts un pašvaldību finanšu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanu” ir aizliegts valsts mantu (dienesta transportlīdzekli) nodot bezatlīdzības lietošanā (personīgām vajadzībām).

pirms gada, 2018.07.26 07:18

Vietējās ziņas