Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

VIDEO: Rundāles multifunkcionālā centra būvniecība ir pilnībā apstājusies 10

Normatīviem neatbilstoša būvniecības kvalitāte, kā arī savstarpējie strīdi starp būvniekiem un pasūtītāju noveduši pie tā, ka 2017.gada sākumā uzsāktā Rundāles multifunkcionālā centra būvniecība ir pilnībā apstājusies. Jau vairākas reizes darbus apturējis Būvniecības valsts kontroles birojs, bet tagad laukumu pametuši būvnieki, ziņo Zemgales reģionālā televīzija.

Savstarpēju pretenziju būvniekiem un pasūtītājam nav tikai par multifunkcionālā centra projekta pirmo kārtu. Otrajā kārtā šis tas esot padarīts, šis tas nē, bet ar piebūves būvniecību galīgi neveicies. Pašvaldības būvinženieris rāda šķības sienas, nost krītošu apmetumu. Problēmas radušās arī ar kanalizācijas trases ierīkošanu. Turklāt tecējis arī jumts.

“Būvuzraugs visu laiku sekoja. Norādīja uz šīm lietām, tāpat netika apmaksāti tie darbi. It kā pārtaisīja, laboja, bet jumts jau ir n reizes pārtaisīts, bet rezultāts, godīgi sakot, ir tāds pats kā visu laiku,” saka Rundāles novada domes būvinženieris Aldis Iesalnieks.

Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) darbus apturējis jau vairākas reizes. Norādīto problēmu saraksts ir garš, bet to novēršana firmai ''ProfBuilder'' kļuvusi aizvien lēnāka, līdz būvnieki pirms pāris nedēļām objektu pametuši.

Ne mazāk garš ir arī būvnieku pretenziju saraksts pret pasūtītāju, tomēr galvenais iemesls būvlaukuma pamešanai esot ilgstoša apmaksas neveikšana. “Projektā ir ļoti daudz visādu papildu darbu. Tie tika uzspiesti mums bez nekādas vienošanās. Apmaksa līgumā ir vienreiz mēnesī, bet tas, kas tika procentēts, netika apmaksāts. Un tā septiņus mēnešus,” norāda SIA ''ProfBuilder'' būvdarbu vadītājs Māris Lubiņš.

Kā pauž uzņēmuma būvdarbu vadītājs, Būvniecības valsts kontroles biroja norādītās kļūdas esot novērstas: “Uz BVKB ir aizsūtīta fotofiksācija un ziņots, bet tur vajadzēja no pasūtītāja vēstulīti, ka notiek pozitīvas pārmaiņas. Tā arī notika, bet pasūtītājs tādu e-pastu nesūtīja.”
BVKB gan norāda, ka pat fotofiksācijā esot redzams – kļūdas nav novērstas pilnībā.Savukārt pašvaldība ir pārliecināta, ka par nekvalitatīvu darbu nevar saņemt atalgojumu, un gatavojas līguma laušanai.
“Mēs centāmies panākt savstarpēju vienošanos, jo parasti krīzi tomēr risina sarunās, bet redzams, ka būvnieks atklāti izrāda nevēlēšanos turpināt šīs attiecības un pametis būvobjektu, kas līgumā nav paredzēts. Mēs veicam procesu, lai vienpusēji lauztu līgumu, kas mums līgumā ir paredzēts,” stāsta Rundāles novada domes juridiskās nodaļas vadītājs Edgars Paičs.

Lai iesākto turpinātu cita firma, visticamāk, daļu no uzbūvētā nākšoties arī nojaukt. Piemēram, amfiteātra sienas, kam nobīde no projekta esot 90 centimetri. Projekta kopējās izmaksas bija plānotas 1,5 miljona eiro apmērā, bet tagad, visticamāk, nāksies samaksāt vairāk.


Pievieno komentāru

Komentāri 10

Multipamuļķis

Interesanti, kas šo skaistuli projektējis

pirms 6 mēnešiem, 2018.08.11 17:03

Kika

Par 1.2 miljoniem var uzcelt Nujorkas debesskrāpi.
Bet te lūk būdu ceļ. Totāla izsaimniekošana vienā no latvju miestiem

pirms 6 mēnešiem, 2018.08.11 20:24

Kukū

Par izsaimniekotu nodokļu maksātāju naudu jāsoda deputāti un valdība ,lai atbild ar saviem makiem,savādāk kārtības nekad nebūs.

pirms 6 mēnešiem, 2018.08.12 12:02

Kāposts

Projektu taisīja normāli veči, bet nejēgas būvniekus neviens neuzraudzīja, kaut novada kantorī vadošo vīru ir pietiekami, sanāktu vesels ansamblis. Jāatbild jau būtu vadošajiem, arī finansiāli.

pirms 6 mēnešiem, 2018.08.12 17:39

Biete

Par to jau stāsts, ka kaut kas tāds kādam patika

pirms 6 mēnešiem, 2018.08.13 19:28

Burkāns

Veči jau varbūt arī normāli, tikai tas veidojums vairāk atgādina tādu palielāka izmēra suņu būdu.

pirms 6 mēnešiem, 2018.08.12 18:54

Kāposts

Skices un projektu saskaņoja vadība, visiem patika, ne jau būvnieks izdomāja.

pirms 6 mēnešiem, 2018.08.13 08:54

Rota

Vai tiešām par tādu naudu nevarēja pielāgot pustukšās skolas telpas?

pirms 6 mēnešiem, 2018.08.14 08:09

Zixa

Tā no tiek ,kad no konkursa uzvarētāja lidz būvdarbu veicējam pa vidu ir vēl vismaz 3 -4starpnieki! Rezultāta ,kad katrs paņemis savu daļu no kumosa, par pārpalikumu var noalgot tikai aitu ganus kas nedaudz papraktizējušies ķieģeļus pienešanā celtniecibā pirmskrizes gados! Sen bja valsts mērogā `akonkursu noteikumos jāaizliedz piesaistīt zemāk par 1 līmeņa apakšuzņemēju!

pirms 6 mēnešiem, 2018.08.14 19:12

Zixa

kā ari noteikt,ks konkursa uzvaretajai firmai darba algas nedrīkst būt zemākas par vidējo valstī pēdejā gada griezumā!

pirms 6 mēnešiem, 2018.08.14 19:14

Vietējās ziņas