Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

VIDEO: Smird pēc kārtīgas zampas; Gailīšu pagasta iedzīvotāja sūdzas par smaku no cūku fermas 25

Gailīšu pagasta iedzīvotājas Sintijas ģimenes ikdienu traucē nepatīkama smaka, kas sevišķi izteikta ir vasaras karstajās dienās. Smird pēc sastāvējušiem mēsliem, teic Gailīšu pagasta iedzīvotāja Sintija. Smakas avots meklējams dažu kilometru attālumā esošajā cūku fermā. Tur izmantotā virca smako tā, ka deguns nepārtraukti jātur ciet, raidījumam «Bez Tabu» apgalvo Sintija.

Vistrakāk esot gada karstajās dienās. Pagasta iedzīvotāji ar smaku cīnoties vairāku gadu garumā. Pavisam klasiski ir izmazgāt veļu un iekšā to nest ar nepatīkamu aromātu.

Sintija uzskata, ka gaisā esot liela koncentrācija, kas laika gaitā spējot nodarīt pāri veselībai. Ģimenē aug astoņus mēnešus vecs mazulis, kuru smaka skārusi – viņam esot grūti elpot. Tā izplatoties ļoti strauji, dažādās dienās un laikos. Pēdējoreiz viss noticis vēlā vakara stundā, kad Sintijas mamma pusvienpadsmitos vakarā beigusi dārza darbus un jutusi, ka virca atkal ir izlieta un gribot, negribot ārpus mājas uzturēties nedrīkst.

«Bez Tabu» viesošanās laikā smaka nebija jūtama. Kādreiz Sintijas paspārnē bijuši lopi, vesta arī virca, tomēr tik spēcīgs smakonis nekad neesot bijis. Apkārtējiem ir aizdomas, ka uzņēmums «Uzvaras strauti» to nopludina nelikumīgi. 

Uzņēmuma «Uzvaras strauti» pārstāve raidījumam kategoriski noliedza iedzīvotāju bažas un stāsta, ka vircu regulāri piegādājot apkārtnes zemniekiem. Valsts vides dienesta pārstāve Maruta Bukleviča apstiprina, ka uzņēmums noslēdzis sadarbības līgumus ar zemniekiem, kuriem vircu piegādājot.

Tomēr «Uzvaras strauti» dienesta redzeslokā ir regulāri – «šis uzņēmums pieder pie tiem, kur uzņēmējs ne vienmēr izpilda prasības, kuras noteicis vides dienests,» apgalvo Maruta Bukleviča.

«Pagājušajā gadā pret uzņēmumu ir uzsāktas divas administratīvās lietvedības un piemērotas soda naudas, kas sākotnēji tika apstrīdēts, bet pēc tam arī samaksāts, tāpat uzņēmums vēl joprojām nav izpildījis visus norādījumus, kurus uzdevis valsts vides dienests, tāpēc piemērota arī piespiedu nauda,» stāsta M. Bukleviča.

Sintija cer, ka viss varētu uzlaboties. Viņa uzskata, ka lielām firmām ražošana būtu jāattīsta tik tālu, lai apkārtējiem blakus esošā cūku ferma nesagādātu nekādas problēmas.

Šogad Vides dienests nav saņēmis trauksmes zvanus par situāciju Gailīšos, tāpēc arī pārbaudes nav veiktas – viss varot mainīties tikai un vienīgi tad, ja iedzīvotāji par smaku ziņo nekavējoties.

«Ja iedzīvotājiem ir informācija, pat nav jāraksta speciāls iesniegums, tāpat var piezvanīt par situāciju un kolēģi dosies un pārbaudīs, kas konkrēti notiek šajā situācijā,» sola vides dienesta pārstāve.


Pievieno komentāru

Komentāri 25

Vārds_

droši vien pati tajā fermā strādā,tāpec ari netraucē!

pirms gada, 2018.07.04 13:20

Villijs

Man arī netraucē. man pat patīk kūc smarža.

pirms gada, 2018.07.04 08:43

Zenta.

Jūtu līdzi.Dzīvo itkā laukos,bet gaiss sliktāks kā Rīgas centrā.

pirms gada, 2018.07.04 09:46

Pēteris

...............,arī Mēmelē.Smirdēja,smird un smirdēs.

pirms gada, 2018.07.04 11:32

Dux

Kretīni,vēl nekautreja melot ! Laikam jāsak vākt paraksti tās sūdu bedres slegšanai! Ciemats atrodas 300m attāluma! Novērojumi liecina, kad smaka parādās tad kad šie izlaiž vircu kaut kādas tvertnēs vai tml. Kad gadus atpakaļ Vides Dienest viņiem sabrauca augumā, kādu laiku to darija tikai naktīs! Tagad kļuvuši aatkal absolūti bezkaunīgi! Ligo vakarā smirdoņa parādijas jau ap 17iem dienā! Forši cilvēkiem svinēt ar cūku vircas aromatu! Bieži brivdienas vispār pievakarē nedrīkst vērt logus vaļa!

pirms gada, 2018.07.04 11:35

jancis

kā parasti - vainīgo fermas īpašnieku vārdi nav...
Minēšu.. - DĀŅI

pirms gada, 2018.07.04 15:57

Aroms

Nopublicējiet,kāds, nummuru ,uz kurieni jāzvana Vides Dienestam! Un nebūisim slinki,Uzvarieši! Ši miskaste kas vēl pieder cita rajona firmai, ir jāaizklapē ciet!

pirms gada, 2018.07.04 11:39

patriots

Īstenam Latvijas patriotam Latvijā augušu cūciņu *** nevis smird, bet gan izgaro brīnišķīgu aromātu.

pirms gada, 2018.07.04 11:45

patriotam...

vari Strautos palūgt ,lai tev kādu spainīti tās smaržigās vircas ielej ,kur māja vai dzivoklī puķes iestādit! Varesi kafot no rita lidz vakaram!

pirms gada, 2018.07.04 11:51

Aromats

par aromātu var zvanīt uz "Jelgavas reģionalās vides pasrvaldes SOS tālruni". Numuru atradīsiet Google pec ši nosaukuma, forums neļauj pievienot
Būsim aktīvi, ja reiz Vides dienests intervijā apgalvo, ka neviens nav sūdzējies lidz šim

pirms gada, 2018.07.04 13:37

Digestāts

Jums tur tāds nieks vien ir salīdzinājumā ar ar vistu sūdu digestātu Vecumnieku novadā !

pirms gada, 2018.07.04 14:37

Jā ā

Ja kāds grib just kārtīgu sūdu smaku- brauciet uz Bārbeli, Gerhards nodrošinās

pirms gada, 2018.07.04 23:32

Arī smird, bet tā jau ir no Jansona laikiem

Smird un smirdēs. Aizklapēs šo ciet tad ko tad? Tad smirdēs Uzvaras lauka rapsis vai indes ko gāž uz lauka, tad to klapēs ciet, ko tad? Tad Kaladas zivis smirdēs, ko tad? Klapēs ciet, tad Kugrēnu un fišheru alkohols smirdēs klapēs ciet... un tā turpināt līdz Sintijai un viņas ģimenei būs labi.

pirms gada, 2018.07.04 14:43

kargo

Kompleksa darbinieki un īpašnieki -lūdzu paturat savas mutītes ciet šoreiz! No jūsu atrunām pat zirgam zviedziens nāk! Faktam,ka smaka parādās tikai epizodiski,jābūt cēlonim -kāds vnk dara kaut ko neatļautu,
nopudina mēslus , atver logus vai tml.!

pirms gada, 2018.07.04 15:57

Zenta.

Neviens negrib elpot cūku mēslu smaku.Un nevienam nav jācieš citu bisnesa labā.

pirms gada, 2018.07.04 16:20

Laurita

,,Lielzetinu,,meslu kaudze nau labak!Vel stau dzelz konteineri kur met beigtas vistas,silta laika vini uzkarst sak notikt ruksana visi vaki celas augsa,tarpi!SMIRD NE PA JOKAM!Vasara logus nevar turet vala,un mums ar bernu katru dienu tam visam jaiet garam.Celu ari izdanga ka ar vieglo nevar iebraukt.Cik nau tektc prieksniecej pa tadu lietu, bet taj ne siltc ne aukstc!!!

pirms gada, 2018.07.04 16:23

Pīlõdzis.

Vispõr lõuki ir domõti lopu õudzēšõnõi.Te LV TIEŠÕM ÕR PRÕTU NEDRÕUDZĒJÕS.LIKVIDĒSIM VISU,TÕD VISS SMÕRŽOS...

pirms gada, 2018.07.04 17:00

sdrāv

vispār jau uzvara tāpat smird. kā jau jebkurš lauku ciemats lauka vidū.

pirms gada, 2018.07.04 17:17

Zirgs

Nav jau tur rukši vainīgi- bet dažu biznesmenīšu vēlme, kaut ko paklusām šad tad izdarit "pa lēto". Un šoreiz tas uz mēsliem attiecas

pirms gada, 2018.07.05 16:42

Janis

Vajag to vircu izgazt kuts prieksniekam pie loga , tad varbut vins teiks ka nesmird

pirms gada, 2018.07.12 19:30

Vietējās ziņas