Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

VIDEO: Vecumnieku ezerā dramatiski samazinās ūdens līmenis 14

Pamatīgs klājiens ar gliemežvākiem, ar ūdenszālēm apauguši akmeņi, ūdens līmenis vietām atkāpies par piecpadsmit metriem. Ierindas cilvēkam, kurš pirmo reizi ierauga šādu skatu, varētu šķist, ka Vecumniekos ir notikusi dabas katastrofa un jāzvana trauksmes zvans, lai bojā neaizietu visa ūdenī esošā dzīvā radība, vēsta raidījums «Bez Tabu».

Ūdens līmenis Vecumnieku Vecajā ezerā kristies sācis maijā. Kā zina teikt vietējie iedzīvotāji, tas esot noticis tamdēļ, ka sabojājušās slūžas, ar kurām tiek regulēts ezera ūdens līmenis. Tad līmeņa krišanās apstājusies, bet pēcāk atsākusies no jauna. Centimetru pa centimetram, līdz ūdens līmenis nokrities par aptuveni vienu metru.

Kad pie ezera ierodas «Bez Tabu», pie slūžām rosās ūdenslīdējs, kurš tikko izniris virspusē. Pēc sarunas nojaušams, ka viņš apsekojis hidrobūvi, meklējot, kur ūdens noplūst. Viņš uz būves esošajam Vecumnieku novada vadītājam Guntim Kalniņam un strādniekiem skaidro, ka pie vainas varētu būt pirmais slūžu aizvars. Savukārt «Bez Tabu» domes priekšsēdētājs skaidro, ka ar slūžām viss ir kārtībā.

«Trešais vai ceturtais aizvars ir caurule zem zemes, ar kuras palīdzību regulē caurteci, jo vecais ezers ar grāvja palīdzību ir savienots ar jauno. Pārējās slūžas, kad tika labiekārtoti krasti, tika likvidētas. Ūdens līmeņa zudības iemesls ir karstais laiks.»

G. Kalniņš stingri turas pie šīs versijas, kurai apkaimes iedzīvotāji ticēt negrib. Dažs labs neoficiālā sarunā raidījumam pastāsta, ka ūdens līmeņa krišanās ir bijusi strauja. Ezerā ietekošās upītes gultnē tiek atrādīts pamatīgs akmens un iedzīvotāji saka, ka vēl pirms nedēļas tas ir bijis zem ūdens. Dīvaina un neticami strauja ūdens izgarošana.

 

Pievieno komentāru

Komentāri 14

Bebrs

Varbūt kāds dambis uzcelts, lai dzērveņu biznesam ūdens pietiktu?

pirms 9 mēnešiem, 2018.08.08 17:41

Iedzīvotāja

Ja iemesls būtu karstums,tad līmenis kristos arī jaunajā ezerā.

pirms 9 mēnešiem, 2018.08.09 07:23

andis1

Regulēšanas mehānismi tika salauzti pirms vairākiem gadiem, iekārtojot pludmali. Gadījās būvnieks- idiots, kas mēģināja vītņstieņus iedzīt ar ekskavatora kausu. Rezultātā līmeni vairs nevar regulēt. Tas gan netraucēja pludmales kompleksu pieņemt ekspluatācijā.

pirms 9 mēnešiem, 2018.08.09 08:31

susis

Vai tas nebija Kalniņa draugs? Toļi skolasbiedrs, toļi volejbola biedrs, kas vēl pēc tam par skādi tās zivis salaida ezerā?

pirms 9 mēnešiem, 2018.08.09 08:35

Taisnība

Tur jābūt stipri debīlam, lai ar ekskavatoru regulētu slūžas. Vēl sliktāk, ja to dara " inženiera". klātbūtnē. " Lamaķ ne stroiķ "

pirms 9 mēnešiem, 2018.08.09 11:09

Paugurins

Tak otrā ezerā pacēlās līmenis un vecajā nokritās. Regulē vēl!

pirms 9 mēnešiem, 2018.08.09 11:57

ģērboņa lillijas novīst

Tas, kas mani pārsteidz- kā tik tuvu Rīgai, ar tik labu ceļu var būt TIK MILZĪGA province, ģerevņa. Nekādas attīstīstības vīzijas, stratēģijas, mērķu.......darbu!

pirms 9 mēnešiem, 2018.08.09 13:27

zive

Nepārzinu slūžu mehānismus no iekšpuses, bet interesanti izskatās ceļa otrā pusē, lejā, kur parasti no slūžām iztek ūdens, - upē ūdens līmenis nav krities!!! Protams, no iztekām ūdens neplūst, par cik otrā pusē viss ciet, bet kā var būt tā, ka upē ūdens līmenis nav nokrities? Pa apakšu savienojas vēl?

pirms 9 mēnešiem, 2018.08.09 20:06

padomnieks

Cien., žurnālisti - pirms ēterā norādiet uz citu kļūdām, pārbaudiet, vai paši esat precīzi un nekad nekļūdāties - parādiet mums iedzīvotājiem, kur BAUSKAS NOVADĀ ir Vecumnieki? Ir Vecumnieku novads un apdzīvota vieta Vecumnieki.

pirms 9 mēnešiem, 2018.08.10 07:34

elle

vietejie alkani izstreba udeni uz poham,...

pirms 9 mēnešiem, 2018.08.10 07:48

Zvejnieks

Ūdenslīdējs saka, ka ar pirmo slūžu nav kaut kas kārtībā, Kalniņš reportierim stāsta, ka ceturtā slūža esot kārtībā. It kā jau nemeloja...

pirms 9 mēnešiem, 2018.08.10 08:31

Cirvjiem

Skatoties no kuras puses skaita . No pagastmājas puses tāir ceturtā, no pludmales pirmā. Lohu bars kurš nesaprot.

pirms 9 mēnešiem, 2018.08.10 09:55

Napolits

Tur ir sešas slūžas, ja kas.

pirms 9 mēnešiem, 2018.08.10 10:16

Vietējās ziņas