Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

VIDEO: Ziemā uz ceļiem var slīdēt arī pēc kaisīšanas

Biezā sniega sega, kas zemi pārklāja svētdienas naktī, mūsu novadu brauktuvju apsaimniekošanas dienestus nepārsteidza nesagatavotus. Tomēr no avārijām, pat uz Bauskas–Rīgas automaģistrāles, nav izdevies izvairīties.

«Ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 183 va/s «Latvijas Autoceļu uzturētājs» ziemas dienesta tehnikas vienības. Tās tīra un kaisa brauktuves, vispirms attīra galvenos, pēc tam reģionālos ceļus, kā arī vietējos autoceļus prioritāri tur, kur kursē sabiedriskais autotransports,» portālu informēja va/s «Latvijas Autoceļu uzturētājs» komunikācijas daļas pārstāvji.

Tomēr 4. janvāra pusdienlaikā «Bauskas Dzīves» žurnālists pats pārliecinājās un fiksēja video, ka pa automaģistrāli Bauska–Rīga var slidināties kā pa ledu. Kādam auto nebija izdevies noturēties uz brauktuves.

Situāciju komentē Sigita Audere, va/s «Latvijas Autoceļu uzturētājs» sabiedrisko attiecību speciāliste: «Uz norādītā autoceļa brauktuves apstrāde ar pretapledojuma materiālu veikta ap pulksten pieciem no rīta. Pašlaik, pēc ziņu saņemšanas no Satiksmes informācijas centra, kaisām atkārtoti. Autoceļus ar pretapledojuma materiāliem apstrādā, lai uzlabotu braukšanas apstākļus un satiksmes drošību. Jāņem vērā, ka ceļš var būt slidens arī pēc tam, kad ir nokaisīts. Ar kaisīšanu mazina apledojuma iespējamību. Autovadītājiem ir jāizvēlas piemērots ātrums, jo situācija uz ceļa ziemā var strauji mainīties. Saskaņā ar normatīvajiem aktiem, ja brauktuves temperatūra ir zemāka par -6 grādiem pēc Celsija, no sniega un ledus brīva tā netiek prasīta.»

S. Audere aicina ceļu lietotājus iesaistīties un ziņot par novēroto bīstamību satiksmes drošībai, zvanot uz Satiksmes informācijas centra diennakts tālruni 80005555.

Uz maģistrāles Bauska – Rīga 4. janvārī varēja slidināties.
Video – ARTŪRS DULBE

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas