Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vienojas par Čehijas vēstures muzeja izstādes rīkošanu Bauskas pilī

Čehijas Nacionālā vēstures muzeja sagatavoto ceļojošo izstādi augusta sākumā atklās Bauskas pilī. Piektdien, 17. jūnijā, sarunā ar Bauskas novada domes priekšsēdētāju Raiti Ābelnieku un Bauskas pils muzeja direktoru Māri Skani par to vienojās Čehijas Republikas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā Miroslavs Koseks.

Martā Bauskā viesojās Čehijas Nacionālā vēstures muzeja vadība, lai izvērtētu Bauskas pils piemērotību šādas starptautiskas ceļojošās izstādes rīkošanai. Šogad Čehijā plaši atzīmē Bohēmijas (vēsturisks reģions Centrāleiropā, mūsdienu Čehijas rietumdaļā) karaļa Kārļa IV 700 gadu jubileju. Šo notikumu čehi popularizē arī ārvalstīs. Tādēļ sagatavota īpaša izstāde, kuru būs iespēja aplūkot dažās Eiropas pilsētās. Latvijā no 7. augusta tā būs skatāma Bauskas pilī. Pēc tam eksponāti ceļos uz Tallinu.

Izstādīt paredzēts daudz mākslas darbu, vērtīgu dažādu laiku priekšmetu un vēsturisku liecību. Šāda starptautiska izstāde Bauskā līdz šim nav bijusi. Tās atklāšana paredzēta, piedaloties diplomātiem, ārzemju viesiem. Septembra sākumā izstādi iecerējusi apmeklēt Čehijas Republikas kultūras ministre.

R. Ābelnieks skaidroja, ka Bauskas pils šīs ekspozīcijas izvietošanai izvēlēta vairāku iemeslu dēļ. Telpas ir piemērotas vēsturisku liecību izstādīšanai, pils atjaunošanā daudz darba ieguldījuši tieši čehu amatnieki. Tāpat te ir iespēja nodrošināt vēsturiskajām relikvijām atbilstīgus uzglabāšanas apstākļus.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas