Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

VSAA un NVA piesaka badastreiku 11

Šodien Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) un Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) kolektīvi rīkos protesta akciju badojoties, lai pievērstu valdības uzmanību nevienlīdzības novēršanai valsts pārvaldē, portālu informēja Latvijas valsts iestāžu, pašvaldību, uzņēmumu un finanšu darbinieku arodbiedrības priekšsēdētājs Andrejs Jirgensons.Akcijas laikā VSAA un NVA kolektīvu darbavietās būs izkārti paziņojumi par protestu un darbinieki visu dienu neko neēdīšot.  Andrejs Jirgensons skaidro, ka 9. janvārī Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim tika nosūtīta vēstule «Par nevienlīdzības novēršanu valsts pārvaldē», uz kuru Finanšu ministrija sniegusi formālu atbildi, kas nebūt neesot saskanējusi ar V. Dombrovska 2012./2013. gadumijas Jaungada uzrunas solījumu mazināt nevienlīdzību Latvijā. Saistībā ar to pieņemts lēmums rīkot protesta akciju, aicinot VSAA un NVA darbiniekus piedalīties šajā pasākumā. NVA Bauskas filiāles vadītāja Igunda Bēmane informēja, ka filiāles darbinieki piekrituši protesta akcijai, lai arī neviens no darbiniekiem nav arodbiedrības biedrs. Viņa atzina, ka šajā gadījumā valdību aicina ievērot likumu par Valsts vienoto atalgojumu, kurš netiek pildīts. Savukārt protesta forma šoreiz izpaudīsies kā palikšana bez pusdienām. Aicināti piedalīties arī VSAA Jelgavas reģionālās nodaļas Bauskas klientu apkalpošanas centra darbinieki. Februārī valsts kancelejas direktore Elita Dreimane LNT raidījumā «900 sekundes» atzina, ka vienotā atalgojuma sistēma valsts pārvaldē faktiski nedarbojas. Viņa arī uzsvēra, ka esošās sistēmas dēļ valsts pārvalde zaudē kvalificētus darbiniekus, savukārt A. Jirgensons cenšas pievērst uzmanību faktam, ka vienādas kvalifikācijas speciālisti saņem dažādu atalgojumu. Protesta lozungs - «Pret valsts varas netaisnību un nevienlīdzību Latvijā».

Pievieno komentāru

Komentāri 11

nestreiks

Tiešām var apsmieties.
Pusdienas regulāri ēd tikai valsts iestāžu darbinieki(daži vizinās arī ar dienesta auto pusdienot),daudziem sen jau streiks......nav laika ,vai arī nav par ko.

pirms 5 gadiem, 2013.02.24 17:28

ANNA

Ja tādā veidā varētu tikt pie lielākas algas es būtu gatavs nedēļu bez pusdienām iztikt!!!

pirms 5 gadiem, 2013.02.23 10:51

Ja tādā veidā varētu tikt pie lielākas algas es būtu gatavs nedēļu bez pusdienām iztikt!!!

pirms 5 gadiem, 2013.02.23 08:06

Janka

Varbūt vēl padziedāt dziesmas, kā jau pie mums tas pieņemts. Taisam streikus un uzdziedam un pārējiem uz ko tas attiecas tāpat viss pajāt, stipri pajāt maigi izsakoties. Pajāt uz visiem ne tikai uz NVA un VSAA. Pajāt uz to ka citim nav ko ēst un maksāt komunālos, pajāt uz to ka ikp pieaugums uzpūsts un izzīsts no īkšķa uz papīra, pajāt uz to ka mūsu darba spēks pamet Latviju un pelna nodokļus citās zemēs. Un tā tālāk varētu turpināt vēl un vēl. Nu un kas uz tā visa fona ir tāds sīkums, kā NVA un VSAA.

pirms 5 gadiem, 2013.02.22 22:36

LUDMILA

VISIEM VAJADZĒTU VIENĀDAS ALGAS KĀ PENSIONĀRIEM VIDEJA ALGA LAI PAMĒĢINA IZDZĪVOT UN VISU RĒĶINUS APMAKSĀT!!!!!!!!!!

pirms 5 gadiem, 2013.02.22 13:56

es

Sēžu bez darba. Ar labu izglītību. Labprāt ietu pasēdēt NVA par to algu, par kādu viņi strādāt negrib!

pirms 5 gadiem, 2013.02.22 10:34

kādēļ viņi neapmeklē pašu rīkotos kursus, lai varētu pretendēt uz labāk apmaksātām darbavietām?

pirms 5 gadiem, 2013.02.22 10:18

Badastreika draugs

Tikai bez vienām pusdienām grib iztikt. Nekas nesanāks. Tik īsā laikā uzaudzētos dibenus nost nedabūs. Tur vajag nopietnāku diētu

pirms 5 gadiem, 2013.02.22 08:50

Latvijā un pasaulē