Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zemgalē ar smakām ir jārēķinās 4

Sākoties labības pļaujai, zemnieki uz laukiem sāk izliet arī šķidro mēslojumu. Aizvadītās nedēļas beigās un šīs nedēļas sākumā smakas ik pa brīdim vajāja pa A7 ceļu braucošos no Bauskas uz Iecavu.

Pagaidām nelielās platībās šķidro mēslojumu uz laukiem izlēja zemnieki pie Iecavas un Codes. «Mēslojumu uzreiz iestrādājām un platības diskojām. Vairs nekādu smaku nav,» stāsta Codes pagasta SIA «Mālnieki» zemnieku saimniecības vadītājs Uvis Slakteris.

Valsts vides dienesta Jelgavas reģionālās vides pārvaldes direktors Hardijs Verbelis aicina iedzīvotājus neaizrauties ar ziņojumiem par smakām šajos gadījumos. «Šķidro mēslojumu uz lauka drīkst izlaistīt jebkurā dienā, izņemot svētdienas un valsts noteiktās brīvdienas. Tas jāiestrādā 24 stundu laikā. Tie ir noteikumi, kas zemniekiem jāievēro,» stāsta H. Verbelis. Ja noteikumi ievēroti, nav jēgas traucēt Valsts vides dienestu. Viņš uzsver, ka tas attiecas uz zemi, kuru apar pavasarī un rudenī. Savukārt virsmēslojums, ko uzlej ganībām un ziemājiem, nav jāiestrādā. Tomēr tā ir pavasara problēma.

«Iztikt bez smakām nevar, ja gribam bioloģiski tīrāku barību. Ja nebūs šāda mēslojuma, jākaisa minerālmēsli. Eiropā par smakām nesūdzas, jo grib bioloģiski tīru barību,» skaidro H. Verbelis. Viņaprāt, no smakām neizbēgt – Zemgale ir valsts lauksaimniecības klēts, un lauksaimniecībai mēslojumu vienmēr vajadzēs.

Tomēr, ja zemnieka darbībā ir saskatāms pārkāpums, ikviens var zvanīt Valsts vides dienestam uz diennakts tālruni 29490044 vai nosūtīt informāciju par pārkāpumu ar «Android» aplikācijas «Vides SOS» palīdzību.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

nejēga

"Sākoties labības pļaujai, zemnieki uz laukiem sāk izliet arī šķidro mēslojumu." - varētu domāt, ka vispirms sūdus izlej nenokultā labībā, pēc tam to pļauj! :))

pirms 11 mēnešiem, 2017.08.11 08:46

Zemgalē

Kakā aiz šķūņa un nes ar lāpstu uz lauka !

pirms 11 mēnešiem, 2017.08.11 10:02

jautātājs

Vai tad nebija jāiestrādā zemē 12h laikā,kopš izlaistīānas uz lauka?!

pirms 11 mēnešiem, 2017.08.11 19:30

Bēdīgi

Ko tu jēdz mudak

pirms 11 mēnešiem, 2017.08.11 22:32

Vietējās ziņas