Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zemgalē darbu sāk vairākas reorganizētās mācību iestādes; slēgta Mežotnes internātvidusskola

Vakar, 1. septembrī, jauno mācību gadu Zemgales reģionā sākušas vairākas reorganizētās izglītības iestādes, savukārt Mežotnes internātvidusskolā mācības neatsāksies, liecina Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) un pašvaldību informācija.

IZM saskaņojusi arī to, ka vasarā Bauskas novadā likvidēta Mežotnes internātvidusskola. Bauskas novadā reorganizēta arī Vecsaules pamatskola. Tās struktūrvienība "Jaunsaules pamatskola" no 1.augusta izglītības iestādē realizē pirmā posma - no 1.klases līdz 6.klasei - pamatizglītības un pirmsskolas izglītības programmas. Savukārt 6.klases un 7.klases skolēniem pašvaldība piedāvā pamatizglītību iegūt jebkurā novada pamatskolā, nodrošinot skolēnu pārvadājumus uz tuvāko izglītības iestādi.

Darbu sāk jaunā Aizkraukles novada vidusskola, kas izveidota, reorganizējot Aizkraukles novada ģimnāziju, apvienojot to ar Aizkraukles 1.vidusskolu un Aizkraukles pilsētas sākumskolu.

Apvienošanas rezultātā izveidotā vidusskola pārņem Aizkraukles novada ģimnāzijas, Aizkraukles 1.vidusskolas un Aizkraukles pilsētas sākumskolas izglītojamos, pedagogu un tehnisko darbinieku darba līguma attiecības, mantu un finanšu līdzekļus. Vidusskola turpinās īstenot licencētās un akreditētās izglītības programmas.

Savukārt Jelgavas novada dome, izvērtējot izglītības iestāžu optimizāciju gan kontekstā ar saimnieciski izdevīgāku pārvaldību, gan skolēnu skaita prognozēm tuvākajos gados, jau iepriekš ir ziņojusi par pamatizglītības programmas slēgšanu Svētes pamatskolas Glūdas filiālē. Tāpēc Glūdā ar šodienu tiek nodrošināta tikai pirmsskolas apmācība.

Dobeles novadā izmaiņas piedzīvo Dobeles Amatniecības un vispārizglītojošajā vidusskola, kur pārtraukta uzņemšana vispārējās vidējās izglītības profesionāli orientētā virziena programmās 10.klasē, bet no 2019.gada 1.septembra paredzēts pārtraukt iepriekš minētās programmas realizāciju klātienē, nodrošinot, ka izglītojamie līdz 2019.gadam pabeidz programmas apguvi.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas