Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zemgalē par 45 procentiem audzis «Altum» piešķirto aizdevumu skaits

Attīstības finanšu institūcija «Altum» biznesa uzsācējiem Latvijā šā gada pirmajos deviņos mēnešos uzņēmējdarbības uzsākšanai aizdevumos piešķīrusi vairāk nekā 8,2 miljoni eiro apmērā, kas ir lielākais apjoms pēdējo piecu gadu laikā. Salīdzinot ar 2017. gada deviņiem mēnešiem gan pēc izsniegto aizdevumu kopskaita, gan pēc piešķirtā finansējuma apjoma pieaugums ir 40 procenti, portālu informēja «Altum» pārstāve Sandra Eglīte.

Jauno uzņēmēju aktivitāte, izmantojot valsts atbalsta programmu aizdevumus, pieaugusi teju visos Latvijas reģionos. Lielākais aizdevumu skaita pieaugums šā gada deviņos mēnešos fiksēts Zemgalē (plus 45 procenti), savukārt liels atbalstīto biznesa projektu kopsummas pieaugums ir Vidzemē (plus 89 procenti), Zemgalē (plus 69 procenti) un Kurzemē (plus 60 procenti), kas liecina par lielāka apjoma biznesa ideju īstenošanu. Uzņēmēju aktivitāte, izmantojot valsts atbalstu, pieaugusi arī Latgalē – aizdevumu skaits pieaudzis par astoņiem procentiem, vienlaikus nedaudz samazinoties kopējam piešķirtā finansējuma apjomam, kas liecina, ka jaunie uzņēmēji šajā reģionā biznesu sāk ar mazāka apjoma projektiem. Pretēja aina ir Rīgas un Pierīgas reģionā, kur kopējais piešķirtā finansējuma apjoms audzis par 26 procentiem, taču projektu skaits samazinājies par septiņiem procentiem.

Kopumā šī gada pirmajos deviņos mēnešos ir izsniegti teju 400 aizdevumi uzņēmējiem no tādām uzņēmējdarbības jomām kā sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu serviss un viesu izmitināšana un dažādi citi pakalpojumi, ražošana, lauksaimniecība, mežsaimniecība un zivsaimniecība, tirdzniecība, būvniecība un transporta pakalpojumi.

“Uzņēmēju pieaugoša interese uzsākt biznesu un tās ievērojamais kāpums šā gada deviņos mēnešos skaidrojams ar to, ka tieši šobrīd esam apstākļos, kad finanšu pieejamība jaunu ideju realizēšanai ir īpaši plaša. Kā noskaidrojām šogad sadarbībā SKDS veiktajā pētījumā, finansējums lielākoties nepieciešams mazā un vidējā sektora uzņēmējiem apjomā līdz 150 tūkstošiem eiro, turklāt aptuveni katram trešajam uzņēmējam nepieciešamais finansējuma apjoms ir līdz 25 tūkstošiem eiro. Vienlaikus šobrīd naudu attīstībai viskūtrāk meklē mazie un jaunie uzņēmumi, no kuriem lielākā daļa nemaz nevēršas bankās vai «Altum», lai gan atzīst, ka finansējums tiem ir nepieciešams.

Līdz ar to biznesa attīstībai redzu izaugsmes potenciālu. «Altum» varētu divkāršot izsniegto aizdevumu apmēru, ja pie tā vērstos visi uzņēmumi, kuriem nepieciešams finansējums, bet tiem ir atteikušas bankas, jo ir pārāk jauni vai mazi, ar nepietiekamu pašu kapitālu un nodrošinājumu vai nav prasītā galvojuma. Lielu daļu no banku neatbalstītajiem uzņēmumiem varam finansēt, jo «Altum» ir lielākas iespējas atbalstīt riskantākus projektus. Būtiski, ka bieži uzņēmumiem finansējums nepieciešams jaunu produktu un pakalpojumu ieviešanai, kā arī eksporta veicināšanai, tāpēc īpaši svarīgi ir veicināt finanšu pieejamību,” teic «Altum» valdes priekšsēdētājs Reinis Bērziņš.

«Altum» Zemgales reģiona vadītāja Mārīte Lazdiņa lepojas, ka tieši Zemgalē šogad ir pieaudzis gan aizdevumu kopskaits, gan arī tajos piešķirtās kopējās summas – tas nozīmējot, ka reģiona uzņēmēji arvien vairāk apzinās un izmanto finanšu atbalsta iespējas, pilnveidojot un attīstot savus perspektīvos biznesus. Valsts atbalsta programmās pieejamais līdzfinansējums nenoliedzami arī veicina papildu privātās investīcijas, kas līdz ar «Altum» atbalstu tiek ieguldītas ne tikai reģiona, bet visas tautsaimniecības attīstībā,»atzīmēja Mārīte Lazdiņa.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas