Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zemgales dziesmas «Laukam pāri» skandina Kurzemē

Ceraukstes pagasta folkloras kopa «Laukam pāri» šovasar sev atklāja ko jaunu. Sestdien, 20. augustā, Pāvilostas novada Ziemupē ceraukstieši piedalījās atpūtas pasākumā «maDARA».

Folkloras kopas vadītāja Elīna Kūla-Braže «Bauskas Dzīvei» pastāstīja, ka latvisko ziņu un tautas amata meistaru saietā Ziemupē ir pirmo reizi. Tā ir iespēja dažādot uzstāšanos, iepazīt pasākumu norisi citos novados.

«Šeit ir īpaša aura. Šis tiešām ir pasākums interesentiem, tādēļ te nav lielu cilvēku pūļu. Uz «maDARU» atbrauc tikai tie, kas zina, ko viņi šeit ieraudzīs. Te cilvēki var iemācīties ko jaunu pie amata meistariem, var klausīties mūziku vai vienkārši baudīt jūru un skaistu laiku, kā tas ir šodien,» savus iespaidus par Ziemupē piedzīvoto atklāj folkloras kopas dalībniece Dace Gurlovska.

Ceraukstietis folkloras kopas dalībnieks Māris Braže interesentiem ierādīja metāla rotu darināšanas prasmes. Iepazīt šo pasākumu Kurzemē bija ieradusies arī bibliotekāre no Rundāles novada Aelita Ramane.

«Atpūtas pasākums «maDARA» ir vieta un laiks, kur apstājas ikdienas rūpes. Tas ir mirklis, ko baudīt, impulsi, kam ļauties. Citus gadus godā cēlām tādas vērtības kā saule, saknes, zalktis, šī gada tēma ir rasa. Tas ir kā neskartas dabas, dvēseles baltuma mērs, kā dziedināšana, kā sākuma un rīta simbols,» tā stāsta pasākuma organizatore Daina Vanaga.

Ziemupes automašīnu stāvlaukumā un tam līdzās esošajā priežu ielokā bija iespēja tikties ar grāmatas «Savvaļas augu virtuve» autori Vairu Kārkliņu. Viņa pastāstīja par ziedūdeņiem un to daudzpusīgajām lietošanas iespējām. Meistari Madara Putna un Kaspars Zvirbulis iepazīstināja ar maz pielietoto materiālu – bērza tāsi. Interesenti varēja meistaru pavadībā uztaisīt paši sev tāšu aproci. Dzintaru «ķērēja» un mezglos vijēja Ilze Vainovska piedāvāja iegādāties kādu no jau iemezglotajiem priežu asaru gabaliņiem. Viņa arī vadīja radošo darbnīcu «Iesien mezglā rasas lāsi». Skolnieks no Rīgas Valters Arturs Vītols, kurš vasaras vada pie vecmāmiņas Ziemupē, ļoti saistoši stāstīja par savu vasaras kukaiņu kolekciju, kā arī iepazīstināja ar mistisko būtņu miniizstādi.

Sanākušos ieinteresēja meldru, klūgu pinējas un meistares Inetas Vēveres darbi. Daudzi labprāt ieklausījās meistares padomos un paši centās ko sameistarot no meldriem. Ar košajiem tērpiem un skaisto dziedāšanu pasākuma apmeklētājus priecēja Bārtas etnogrāfiskais ansamblis, lietuviešu folkloras kopa «Kurtuove». Festivālā uzstājās arī dziesminieki un Kurzemes puses dzejnieki.

Pasākums «maDARA» šogad notika jau piekto gadu, un tas ir bez ieejas maksas.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas