Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zemgales kori tiekas festivālā 1

Zemgales mūzikas skolu koru sadziedāšanās koncertā festivālā «Lai sasaucamies, lai dziedam!» piedalījās arī baušķenieki. Par audzēkņu uzstāšanos stāsta Bauskas mūzikas skolas direktore Anita Velmunska.

Skolas koris diriģentu Ingas Bukšas un Ievas Ūdres vadībā februāra beigās Jelgavā piedalījās festivālā «Lai sasaucamies, lai dziedam!». Līdz ar baušķeniekiem tajā uzstājās arī jaunie koristi no Dobeles, Jelgavas pilsētas un Jelgavas novada.

Pasākuma programma bija veidota tā, lai katras skolas koris parādītu savu māksliniecisko līmeni, tehnisko sniegumu, repertuāra daudzveidību, kā arī atklātu pedagogu darba radošo pieeju. Bauskas mūzikas skolas koris izpildīja četras daļas no Zigmara Liepiņa un Aspazijas cikla «Sēd uz sliekšņa pasaciņa». Uzstāšanos viņi papildināja ar kustību partitūru, kā arī Sarmītes Skrūzmanes dziesmām un latviešu tautasdziesmu apdarēm.

Pēc koncerta skolu pedagogi uzklausīja kora mūzikas profesionāļu viedokli par skanējumu un radošo pieeju skaņdarbu interpretācijai. Satiekoties ar kolēģiem, mūzikas skolu pasniedzēji diskutēja, kā labāk popularizēt kora mūziku, attīstīt skolu korus un māksliniecisko skanējumu.

«Ir jauki dziedāt arvien labāk katram savā skolā, bet ik pa laikam gribas savu varējumu parādīt arī citiem,» festivāla rašanās ideju pamatoja Jelgavas mūzikas vidusskolas direktors Artūrs Puķītis. Viņš rosināja kolēģus nākamgad līdzīgā pasākumā tikties atkal.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas