Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zemgales vecpilsētu teritorijās par 6 miljoniem eiro atjaunos kultūrvēsturiskos objektus 22

Trīs Zemgales pašvaldības - Jelgava, Dobeles un Bauskas novadi, piesaistot Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējumu, īstenos kopīgu kultūrvēsturiskā mantojuma atjaunošanas projektu,  informēja Kultūras ministrijas Eiropas Savienības fondu uzraudzības nodaļas vecākā referente Ilze Rokpelne.

Īstenojot ieceri, Jelgavā plānots sakārtot Vecpilsētas ielas apkārtni, attīstot to kā radošo kvartālu un izveidojot jaunu tūrisma objektu - Zemgales restaurācijas centru, kurā būtu pieejami reģiona mērogā unikāli restauratoru pakalpojumi kultūrvēsturisku un citu nozīmīgu priekšmetu atjaunošanai. Tāpat nozīmīgas investīcijas paredzētas Jelgavas dievnamu atjaunošanā.

Bauskā tiks sakārtota un nostiprināta Bauskas pilskalna ziemeļu nogāze un Bauskas pils tornis, lai izbūvētu vairākus skatu laukumus pilsdrupu un apkārtējās ainavas apskatei, kā arī iekārtotu pils būvvēstures digitālu ekspozīciju.

Savukārt Dobelē pārbūvi piedzīvos Dobeles Livonijas ordeņa pils kapela, kā arī pils laukuma teritorija.

Projekta iesniedzējs un vadošais partneris ir Jelgavas pašvaldība, sadarbības partneri projektā ir Dobeles un Bauskas novada pašvaldības, kā arī Jelgavas Sv. Simeona un Sv. Annas pareizticīgo katedrāle, Jelgavas Romas katoļu Bezvainīgās Jaunavas Marijas katedrāle.

Plānotos darbus paredzēts veikt 32 mēnešu laikā - līdz 2020.gada 1.septembrim.

Kopējās projekta izmaksas ir 5 988 081 eiro, tai skaitā ERAF finansējums 2 347 500 eiro un nacionālais finansējums 3 418 384 eiro apmērā.

Pievieno komentāru

Komentāri 22

Tas jauki!

Tas jauki! Vēl kādu skatu tornis derētu Bauskas pusē.

pirms gada, 2018.01.15 10:49

Tas nejauki!

Pirms kāda brīža Bauskā sprieda par vecpilsētu. Tālāk par runāšanu, protams, netika, bet ko mēs lasām šeit? Pieejamo Eiropas naudu atkal Bauskas pilij! Nav, protams, tas arī slikti, bet tad kādas tomēr ir prioritātes? Pilī jau ir ieguldīts, ieguldīts un ieguldīts - tā kļuvusi par stabilu tūrisma objektu, bet Bauskas vecpilsēta kā bija, tā arī, laikam, paliks par graustu rajonu, jo tā, acīmredzot, nav prioritāte. Tikai runāšana, runāšana un runāšana, bez reālas darbības... Diemžēl tas kārtējo reizi apstiprinās.

pirms gada, 2018.01.15 11:08

Tas nejauki.

Nepatīk!

pirms gada, 2018.01.15 11:37

kas nejauki?

ko Tu iesaki, šo naudu novirzīt privātīpašnieku īpašumu sakārtošanai?

pirms gada, 2018.01.15 11:46

tad nav ko!

Tad nav ko gari un plaši vāvuļot par vecpilsētu! Ja jau viss ir privātīpašums un neko nevar darīt. Tad lai turpina pārvērsties par graustu rajonu! Nez kāpēc Kuldīgā, Cēsīs, Ventspilī, Liepājā, Jēkabpilī un vēl citās pilsētās vecpilsētas top ar katru gadu simpātiskākas! Tur - ko? Nav privātīpašumu? Piemēram, Kuldīgā, kur ir pašvaldības finansēta vecpilsētas atjaunošanas programma! Tur privātīpašnieki neko nesaņem no šīs programmas??? Tāpēc jau arī pašvaldība nāk pretī privātīpašniekiem, kam īpašumi vecpilsētā simts- un vairāk-gadīgās mājās. Ne katrs grib dzīvot šādās, piemēram, koka mājās, kas jāatjauno. Katrai pilsētai vecpilsēta ir vērtība, tik Bauskā nez kāpēc nav! Centrs ap Rātslaukumu vēl daudz maz, bet tālāk grausti un Hārlema. Un tā jau kuro gadu, teikšu, desmitu!

pirms gada, 2018.01.15 15:22

Bauskas vecpilsētai

tātad, ir uzskats, ka nauda jānovirza vecpilsētas ēku restaurācijai. Diemžēl lielākā daļa šo vecpilsētas ēku. it sevišķi koka būves der vien nojaukšanai, un te roku pielikuši gan bijušie, gan esošie rajona, tagad novada vadītāji. Tad iesaki novada vadībai, lai ēkas nojauc un to īpašniekiem uzceļ jaunas. Varbūt Tev tomēr sirdsmieram reizi gadā aizbraukt uz sinevillu un papriecāties par tur esošajām butaforijām

pirms gada, 2018.01.15 17:09

vecpilsētai

Nekur man nav jābrauc uz butaforiju valstību cinevillā! Es redzu reālus piemērus citās pilsētās, kur arī reiz bija grausti vecpilsētās, kas atdzimst pamazām, ja vien pilsētas saimniekiem ir vēlme ko mainīt un attīstīt!

pirms gada, 2018.01.15 22:28

Nejaukajai

Ja piemini Kuldīgu, tad noskaidro kādi projektu līdzekļi un no kādām programmām tai tika piesaistīti. Un pats galvenais, vai tādi bija tobrīd pieejami arī Bauskai!

pirms gada, 2018.01.17 11:22

kāpēc

Man šķiet, ka tālāk par runāšanu tomēr ir tikts. laikam apzināti nepiemini ielu sakārtošanu Vecpilsētā ( Plūdoņa un Rīgas), Rātsnama atjaunošanu, Rātslaukuma sakārtošanu, ebreju sinagogas vietas sakārtošanu, Plūdoņa pieminekļa izveidi, kā arī atbalstu privātīpašumu sakārtošanai.....

pirms gada, 2018.01.17 11:28

tāpēc,

ka visi tevis nosauktie objekti ir pilnībā vai vismaz daļēji finansēti par ES fondu vai ziedotāju līdzekļiem. Vai tad nav skaisti Armani uzvalkā, prievīti ap kaklu, grozīties objekta atklāšanā?

pirms gada, 2018.01.17 13:47

Varbūt?

Bauskas pils ziemeļu nogāzi vajadzētu sakārtot tam, kura darbības sekas mēs tagad redzam? Ja atceramies,vēl pagājušā gadsimta 60.gados ziemeļu nogāzē bija takas, viena gar pašu krauju, otra blakus pilij, un noslīdējumi sākās līdz ar izrakumiem pils ziemeļrietumu pusē. Noslīdējumi pastiprinājās līdz ar izrakumu turpināšanos un izraktā bēršanu pa logu ailām uz kraujas. Kronis visam bija koku izciršana jo to saknes nostiprināja krauju. Arī mākslīgā rumba Mēmelē ir celta no izrakumos uz kraujas izbērtā un noripojušā vai ielīdējušā Mēmelē. Varbūt tieši par jau piešķirtajiem līdzekļiem šī kādreiz izdarītā cūcība būtu jānnovērš

pirms gada, 2018.01.15 11:55

diez?

kuras Jelgavā ir tās ēkas kas veido vecpilsētu, ja pilsētu, kā stipru vācu aisardzības centru līdz pamatiem kara beigu daļā nolīdzināja krievu aviācija? Vai vecpilsētu veidos tā no drupām atjaunotā baznīca, kā arī citas baznīcas atjaunotais tornis, kā ari vēl dažas koka ēkas pavisam citā pilsētas daļā? Jeb Jelgavā vecpilsēta jau skaitās Staļina un Hruščova laikā celtās ēkas?

pirms gada, 2018.01.15 12:03

Ļusja

Vecpilsētu teritorijās sakārtos pils nogāzes. Ha, ha, ha

pirms gada, 2018.01.15 13:34

Ļusjai

Vecpilsētas teritorijā "pils nogāzes" nevajadzētu sakārtot, bet likt aizvākt to, kas savulaik, pils restaurācijas laikā tur tika izgāzts. Un nevajadzētu prasīt naudu ne gabionu ne parapetu būvēšanai, vienkārši aizvākt to, kas lieks, protams ne kā agrākajos laikos- upē

pirms gada, 2018.01.16 10:47

Sviests

tas jaunais Zemgales restaurācijas centrs bez restauratoriem. Spriežot pēc tā, kas tas jau tagad tiek reklamēts kā tūrisma objekts, "unikālos restauratora pakalpojumus" sniedzošos restauratorus tur tikai tēlos par restauratoriem pārģērbušies pašvaldības āksti

pirms gada, 2018.01.15 13:40

Mateja evaņģēlijs

Jo, kam ir, tam tiks dots, un tam būs pārpilnība; bet, kam nav, tam tiks atņemts arī tas, kas tam ir.

pirms gada, 2018.01.15 13:49

tā īsti nav

aizdevēji zin, kam jādod un kas ar iedoto tiks darīts. Salabotas vai uzceltas no jauna ēkas,kuras vietējie aborigēni tā arī nav iemācījušies apsaimniekot. Vēlāk šīs ēkas par smiekla naudu iegādāsies t.s. investori un dotais atgriezīsies devēja rokās. Piem, vai tad Mežotnes pili gaida cits liktenis, Vai Rundāles kompleks pastāvētu un attīstītos bez rietumu naudas. Kad pārstās rietumi dot, tad palikusī tautas daļa būs spiesta visu uzcelto un restaurēto pārdot

pirms gada, 2018.01.15 14:12

nesapratu

kas tā īsti nav? Un kas tie par aizdevējiem? Tas ir aizdevums? Ko tu te murgo?

pirms gada, 2018.01.15 16:46

gan jau saprati

Šī, ES dotā nauda atgriezīsies devēju kabatās, kā viņu īpašums, jo pat neskatoties uz valsts interesēm, tiek pārdoti simtiem uzņēmumu, un tāds pats liktenis gaida ari īpšumus, kuros tiek ieguldīta ES nauda, tādēļ ir uzskats, ka tā uz laiku aizdota.

pirms gada, 2018.01.15 17:16

ak ta šītā gan

Tagad zināšu. Paldies, ka atvēri acis!

pirms gada, 2018.01.15 18:46

protams

Tu redzi to, ko grbi redzēt, bet aizmirsti, ka šo, tevis minēto pilsētu namus "sakārtoja" to īpašnieki, nevis pašvaldība. Arī šeit pašvaldība varētu noorganizēt bezmaksas kursus "kā sakārtot savu privātīpašumu"

pirms gada, 2018.01.16 10:40

Guna

Nu, nevajag jau te pārspīlēt par to, cik lieliski viss ir citur. Ne bagātajā Ventspilī, ne "kultūras galvaspilsētā" Cēsīs par vecpilsētu pašvaldībās galvu neviens nelauza. Arī tur brūk kopā izcilas vēsturiskas ēkas, un daudz skaistākas par Bauskas nameļiem. Viss jau ir to vadoņu galvās, bet tur, kā izrādās, citam tikai nauda džinkst, citam vispār tikai salmi čab. Bet tas, ka citur nav spoži, nenozīmē, ka mums vajag vēl sliktāk.

pirms gada, 2018.01.17 14:41

Vietējās ziņas