Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zemledus makšķerniekiem upēs lomi vēl niecīgi 1

Gaisa temperatūra jau vairākas dienas turējusies zem nulles, veicinot ūdenstilpju pakāpenisku aizsalšanu. Upēs vērojama vairākus metrus plata, 8 – 10 centimetru bieza ledus josla.

Zemledus makšķerniekus uz pirmā ledus upēs mana reti, varbūt zemās gaisa temperatūras dēļ. Pagājušajā ziemā «Bauskas Dzīve» pirmos zemledus makšķerniekus sastapa jau 2. decembrī, kad sals pieturējās tikai dažas dienas, izveidojot 3 – 4 centimetrus biezu ledu. Šogad pastāvīga ledus kārta izveidojās janvāra sākumā.

Zemledus makšķernieks Rihards Krūmiņš copes priekus baudīja otrdien un trešdien Bauskas novada Gailīšu pagastā Mūsā, Bauskā veiksmi mēģinājis Mēmelē.
«Mūsā ūdens līmenis ir zemāks. Manuprāt, ar katru gadu situācija kļūst aizvien švakāka, un zivis uz pirmā ledus ķeras retāk,» pārdomās dalās makšķernieks. Rihards ir pārliecināts, ka ledus ir drošs.

Mēmelē Ceraukstes pagasta Danes ciemā Rihards noķēris sešus asarīšus, bet Bauskas pilsētas teritorijā vairāk. «Pašlaik upēs ir zems ūdens līmenis. Zivis nenāk augšā no Lielupes. Šogad pirmā cope nav no tām veiksmīgākajām,» apliecina makšķernieks.

Savukārt Jānis «bļitko» Mēmelē. Pirms tam ķēris Mūsā, kur ieguvis vairākas raudiņas. «Ja zina vietas, kur ķert, tad zivis ir, kaut arī ūdenslīmenis zems. Jāmēģina tikai trāpīt īstajā vietā. Katram makšķerniekam ir sava pieeja zemledus copes procesam, tāpēc kādam ķeras, bet citam ne,» spriež Jānis. Viņš atceras, ka arī pagājušajā sezonā uz ledus kāpis novēloti: «Es nekur nesteidzos. Kad sanāk brīvs brīdis, tad makšķerēju. Par katru cenu uz pirmā ledus netiecos. Asarīši vēl lāga neķeras.»

Bauskas mednieku un makšķernieku biedrības (BMMB) izpilddirektors Pēteris Seleckis stāsta, ka arī viņš no copētājiem dzirdējis par niecīgajiem lomiem. «Decembris bija silts, ledus neveidojās. Esot makšķernieki, kuri pirmo ledu bez izpeldēšanās nevarot iedomāties. Tomēr es ikvienu zivju tīkotāju aicinu būt piesardzīgam uz ledus,» teic P. Seleckis. «Ja upē neķeras, tad jābrauc uz dīķi. Tur ir dziļš un zivju daudz.»

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas