Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zemnieki ar uguni prasa vienlīdzīgu konkurenci 13

5. februāra vakarā no pulksten 17 līdz 18 vairāk nekā trešdaļa no 400 autoceļa «Via Baltica» Latvijas posma malās iekurtajiem lauksaimnieku akcijas ugunskuriem dega Iecavas un Bauskas novadā. Īpašas gaismas zīmes ar 50 lāpām lielceļa malā Iecavas novadā pie dzelzceļa viadukta veidoja Vecumnieku novada zemnieki.Vecumnieku pašvaldība akcijas dalībnieku atbalstam uz notikuma vietu bija atvēlējusi kopīgu autobusu, kuru izmantoja teju 20 cilvēku, «Bauskas Dzīvei» pastāstīja lauku attīstības speciāliste Aiga Saldābola. Viņa kopā ar kolēģi Anitu Smilškalni rosinājušas ideju par lāpām, un pašām kopā ar Vecumnieku kolēģiem arī uzticēta to pieskatīšana, lai visā akcijas laikā stundas garumā tās degtu spoži.Posma Misas mežs–Iecava koordinatore Agnese Hauka «Bauskas Dzīvi» informēja, ka no novada robežas līdz Iecavas centram dega 31 ugunskurs. Tos uzturēja arī Daugavpils, Jelgavas, Elejas un Tukuma puses zemkopji. Daudz atbalstītāju Baltijas zemnieku cīņai pulcējās pie kopīga ugunskura Iecavā, Rīgas un Skolas ielas stūrī, viņu vidū Iecavas pašvaldības speciālistes Gintas Zaumanes vadītā jauniešu iniciatīvas grupa.Dārzeņu audzēšanas saimniecības «Mazgrāvīši» pārstāve Gunta Zelle pamato savu dalību akcijā: «Jāatbalsta savējie. Ja sēdēsim, rokas klēpī salikuši, nekas nekustēsies. Ja visi iet kopā, tad arī viss notiek. «Baltijas ceļā» taču savu ideju panācām, tātad to varam arī tagad.»Akciju posmā no Iecavas līdz Bauskai koordinēja Arnolds Jātnieks: «Mums bija jāuztur 57 ugunskura vietas, bet vēl vakar pieteicās dalībnieki, un daudzviet kopīgi uguni uzturēja vairāku saimniecību pārstāvji.» Kopumā A. Jātnieka pārziņā bija 64 zemnieku saimniecības, septiņas SIA, divas kooperatīvās sabiedrības, viens individuālais komersants, kā arī Bauskas Zonta klubs. Dāmas savu ugunskuru uzturēja netālu no SIA «Latvijas piens» gaismas vietas. Posmā no Bauskas līdz Lietuvas robežai dega 51 ugunskurs, informē koordinatore Rudīte Jaunzeme. «Visi ceļu gali bija aizņemti,» apliecina koordinatore, «mūsu posmam pieteikušies Bauskas, Rundāles, Dobeles, Jelgavas, Vecumnieku, Auces novada zemnieki. Ceraukstes novadā būs pārstāvji no kooperatīva «ABC projekts».» Zemnieku atbalstītāji pilsētnieki kuplā pulkā sanāca pie ugunskura Bauskas Rātslaukumā. Jau vēstīts, ka ugunskuru «Baltijas ceļa» mērķis ir atgādināt Eiropas Savienības lēmumu pieņēmējiem par nevienlīdzīgo lauksaimniecības atbalstu. Ugunskuri tika iedegti visā autoceļa E67 trasē Igaunijā, Latvijā un Lietuvā.  Nākamais pasākums kampaņā būs ap 100 Latvijas, Lietuvas un Igaunijas dziedošo zemnieku kora uzstāšanās Briselē ceturtdien, 7. februārī, pie Eiropadomes ēkas. 

Pievieno komentāru

Komentāri 13

www.vipnumuri.com

Izvēlies savu Zelta vai Sudraba mobilo telefonu numuru šeit: http://www.vipnumuri.com

Свой Золотой номер мобильного телефона ищи здесь http://www.vipnumuri.com

pirms 5 gadiem, 2013.02.11 18:46

Kanna

Kad vienreiz beigsies akstishanas...vai tieshaam tik bailiigi, ka atliek tik dziedat,dejot,u.t.t.
Jaa, neaizmirstam vel ari eiro pienemt pilnai laimei

pirms 5 gadiem, 2013.02.10 09:50

profesionāla pabalstu saņēmēja

Es arī gribu tādus pabalstus, kā bagātajās Eiropas valstīs! Kāpēc valdība neaizstāv manas intereses?

pirms 5 gadiem, 2013.02.07 12:57

tenka

zemnieki vairāk nekā nemāk kā dziedāt pastišos kā dziedās ka būs eiro lai pamācās no citiem streikot

pirms 5 gadiem, 2013.02.06 18:14

Kāpēc tikai zemnieki pieprasa Eiropas līmeni? Kas jādedzina tiem,kuri strādā pa minimālo algu? Mēs arī gribam dzīvot kā pārējie Eiropā.....

pirms 5 gadiem, 2013.02.06 16:40

Jptvmķ

Latvi, tava zeme deg ! Ar ugunīgiem burtiem *MĒS VARAM BŪT VĒL STULBĀKI*

pirms 5 gadiem, 2013.02.06 13:50

jobens bobens

izbeidziet šito ākstīšanos !smiekli nāk uz briseli vēl esot aizbraukuši padziedāt, cik plāni reizēm var būt latvieši

pirms 5 gadiem, 2013.02.06 09:07

Zirgs

Ka bijat pakaalla taa un busit pakaalla.Dedzinet vai visu Latviju Bananu tauta

pirms 5 gadiem, 2013.02.06 08:56

...

Jā, tā viš i ... Kādreiz stāstīja, cik labi būs, kad Latvija pievienosies Eiropas Savienībai. Tagad nu jāprotestē ... Arī cukura rūpniecību iznīcināja, bet pirms tam stāstīja, ka Latvijā ražotais cukurs ir dārgs, būs lētāks cukurs no Eiropas ... Kur viņš ir? Tāpat tagad būs ar eiro. Katru dienu pilnas avīzes, TV, radio un internets, cik labi Latvijai būs ar eiro, ka neviens neko nezaudēs, tikai iegūs ... Kādreiz bija tāds teiciens: "D..rš kā Zariņa govs!" Un mūsējie valdnieciņi to visu laiku ir darījuši un dara (tagad par eiro). Tā kā ticiet vien, labie ļautiņi. Būs ...

pirms 5 gadiem, 2013.02.05 20:24

04.02

VAJAG TEIKT PALDIES TP (TAUTAS PARTIJA) VVF (VAIRA VĪĶE FREIBERGA), VISIEM LATVIJAS VĪRIEM UN SIEVĀM, KAS PARAKSTĪJA LĪGUMU AR ES PAR IESTĀŠANOS. PAŠI PIEKRITĀM TIK ZEMĀM SAMAKSĀM. LAI DZĪVO NEKOMPETENCE UN POFIGISMA.

pirms 5 gadiem, 2013.02.05 19:46

Latvijā un pasaulē