Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zemnieki gatavojas pavasara darbiem

Iepriekšējos gados marta beigās zemnieki iesētajiem ziemājiem jau bija sagādājuši pirmo virsmēslojuma devu. Šogad lauku darbi vēl nav iespējami.

Kamēr tehnika nav izbraukusi uz tīrumiem, lauksaimnieki tika aicināti uz semināru par pārmaiņām un aktualitātēm 2018. gada maksājumu noteikumos. Bauskas novada domes zālē 29. martā bija ieradušies vairāki desmiti zemkopju no tuvākiem un tālākiem pagastiem. Pirms speciālistu ziņojuma «Bauskas Dzīve» izvaicāja zemkopjus par gaidāmajiem pavasara darbiem.

Brunavas pagasta zemnieku saimniecības «Ziedoņi» pārstāve Daiga Eglīte pastāstīja, ka pārzināt lauksaimniekiem pieejamos dažādos atbalsta mehānismus neesot sarežģīti. Svarīgi regulāri sekot līdzi pārmaiņām, neignorēt seminārus un informatīvās sanāksmes, tad neskaidrībām nevajadzētu būt. Runājot par savu saimniecību, D. Eglīte sacīja, ka pērnā rudens lietavas nav ļāvušas visas iecerētās platības apsēt ar ziemājiem. Tas, kas iesēts, šķiet, būs labi pārziemojis.

SIA «G un Z ražotne» pārstāvis Ziedonis Vismants no Mežotnes pagasta pastāstīja, ka pērn ap šo laiku sējumi jau bija saņēmuši pirmo virsmēslojuma devu. Pēc ziemas augi to ļoti gaida. Taču šogad zeme vēl nav atlaidusies un mēslot nedrīkst. Daži zemnieki tomēr to dara. Daļu mēslojuma saņem augi, taču lielākā daļa līdz ar pavasara ūdeņiem nonāk grāvjos un upēs. Tas ir kaitējums dabai.

Zemgales reģionālās lauksaimniecības pārvaldes Eiropas Savienības tiešo maksājumu daļas vadītājs Jānis Vilmanis informēja par novitātēm atbalsta maksājumu pieteikšanā. Sanākušie vairākkārt uzdeva precizējošus jautājumus. Dažos gadījumos viennozīmīgas atbildes nebija. Zemgales reģionālās lauksaimniecības pārvaldes vadītājs Viesturs Reinfelds solīja neskaidrības precizēt ministrijā. Zemkopjiem vēlams regulāri sekot līdzi informācijai lauku atbalsts dienesta interneta vietnē lad.gov.lv.

Bauskas novada lauku attīstības konsultante Anita Vismane «Bauskas Dzīvei» paskaidroja, ka vēl jāprecizē maksājumu piešķiršanas kārtība par tiem sējumiem, kas pērn rudenī applūda un vēlāk tika pārsēti. Kā vienu no būtiskiem jaunumiem A. Vismane minēja pārmaiņas kompensāciju pieejamībā lopkopjiem. ‘Latvijas brūnās’ un ‘Latvijas zilās’ šķirnes govīm gada izslaukums kompensācijas saņemšanai samazināts līdz 4500 litriem. Tas nodrošinās šo ganāmpulku saimniekiem vieglāku pieeju kompensācijām.

Daudz nozīmīgu pārmaiņu šogad nav. A. Vismane aicināja zemkopjus internetā regulāri sekot līdzi jaunumiem.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas