Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zemnieki prezentē valsti ārzemēs 7

Latvijas Zemnieku federācijas (LZF) pārstāvji šonedēļ prezentē mūsu valsts lauksaimniekus ārzemēs, «Bauskas Dzīvei» stāsta biedrības biroja vadītāja Aiga Kuzma.

LZF valdes priekšsēdētāja Agita Hauka devusies uz starptautisku konferenci Čehijas pilsētā Brno, kur sniegs prezentāciju par ģimenes saimniecībām mūsu valstī. Forumā piedalās lauksaimnieku pārstāvji no Polijas, Ungārijas, Lietuvas, Anglijas un citām Eiropas valstīm.

«LZF prezentācijā stāstīs par ģimenes saimniecību situāciju un perspektīvām Lauku attīstības programmas kontekstā, tiks skaidroti birokrātiskie šķēršļi un attīstības iespējas,» atklāj A. Kuzma, «konferences mērķis apmainīties ar pieredzi, jo ģimenes saimniecību modelis, kurā paaudzēs tiek mantotas zemes kopšanas un ražošanas tradīcijas, Eiropā ir dominējošs.»

LZF dalībnieki no jauno lauksaimnieku vidus šonedēļ piedalās Eiropas jauno zemnieku kongresā Briselē. Tur Latviju pārstāv zemnieki no Krāslavas, Daugavpils, Limbažu un Preiļu novada, informē A. Kuzma. «Šajos novados, īpaši Limbažu pusē, ļoti laba paaudžu maiņa zemnieku saimniecību vadībā,» stāsta LZF pārstāve, «LZF ir iecere popularizēt pieredzi par ģimenes tradīciju nodošanu no vecākiem bērniem un mazbērniem, lai to aktīvāk pārņemtu arī Zemgales zemnieki.»

Kā stāsta Lauku konsultāciju un izglītības centra Bauskas nodaļas vadītāja Eleonora Maisaka, Zemgalē paaudžu maiņa saimniecību vadībā ir aktuāls jautājums, jo birojā pēdējā gada laikā palīdzību beigt saimniecisko darbību lūguši vairāki saimnieki no mūspuses novadiem, kas ievērojamā vecuma dēļ vairs nevēlas turpināt ražošanu.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Ina

Ko tad tie zemnieki tik sliktu izdarījuši,ka tik negatīva attieksme?

pirms 2 gadiem, 2016.04.07 11:47

dzēšam komentārus

Ja jau Bauskas Dzīve dzēš negatīvus komentārus pie viena raksta, tad vajag arī pie citiem.. citādi - kur te vienlīdzība, savējos atbalstām , svešos ļaujam noķengāt

pirms 2 gadiem, 2016.04.07 10:19

bio

ko jūs zemnieki taču svētās govis

pirms 2 gadiem, 2016.04.07 11:15

Pamēģini izdzēst, Briselē sūdzēšos !

Biedrības biroja vadītājai deguns skaists.

pirms 2 gadiem, 2016.04.07 13:01

kālis

Vai jābūt mēslainiem zābakiem kājās lai būtu zemniece?

pirms 2 gadiem, 2016.04.13 16:17

Vietējās ziņas