Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zemnieki var izmantot GPS uzmērītāju un slāpekļa testeru

Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) Bauskas birojā zemnieki var pieteikties lauku precīzās uzmērīšanas GPS iekārtas un slāpekļa (N) testera izmantošanai.

Instrumenti iegādāti Bauskas rajona lauksaimnieku apvienības (BRLA) iesniegtā LEADER projektā, «Bauskas Dzīvei» pavēstīja BRLA pārstāve un pašvaldības lauku konsultante Rudīte Jaunzeme. Tie nodoti LLKC speciālistes Ievas Litiņas pārziņā, kura apguvusi to lietošanu.

«Abi aparāti ir palīglīdzekļi lauksaimniekiem lēmumu pieņemšanai,» «Bauskas Dzīvei» skaidro I. Litiņa, «ar N testeru var noteikt nepieciešamo papildmēslojumu ziemas un vasaras kviešiem, regulāri fiksējot mērījumus kviešu lapās.»

Pēc GPS aparāta mērījumiem ir pieprasījums laikā, kad jāiesniedz platībmaksājumu pieteikumi Lauku atbalsta dienestam, ar to precīzi var izmērīt apsētās platības pa kultūraugu veidiem. «Tas tiek izmantots arī zaudējumu novērtēšanai, kad visbiežāk naftas produktu vada apsaimniekotājas kompānijas «LatRosTrans» vai kādu citu trešo personu dēļ zemniekiem izpostīti sējumi,» atklāj LLKC speciāliste.

Aparatūras izmantošanas pakalpojumi ir maksas, un par iekasēto naudu sedz ekspluatācijas un transporta, programmu atjaunošanas, elektrības, izdruku un citas izmaksas. «Mērķis nav peļņa, bet gan modernu pakalpojumu pieejamība zemniekiem,» uzsver konsultantes.
Iekārtu izmantošana pieejama, piesakoties Rudītei Jaunzemei BRLA vai Ievai Litiņai LLKC Bauskas birojā. I. Litiņa gan piebilst – pašlaik pakalpojumi nav plaši pieejami, jo speciālistei līdz jūnijam ir liela slodze ar citiem darbiem, kam ir noteikti termiņi, proti, mēslošanas plānu un Eiropas fondu projektu izstrāde, tiešo maksājumu pieteikumi.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas