Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zemnieks Brunavā sakopis dubļu un vircas bojāto ceļu 28

Saimniecība «Krišjāņi» rudens darbu gaitā neviļus pabojājusi valsts grantsceļus Brunavas pagastā, taču nodarītais pašu spēkiem labots, «Bauskas Dzīvei» pauda zemnieks Jānis Straģis.

Pagasta ļaužu vēstīto par ceļa virskārtu, kas pie Budbergas parka pārklāta ar biezu dubļu kārtu, novedot no kukurūzas lauka smago tehniku, «Bauskas Dzīve» saņēma pagājušajā piektdienā. Ciematnieki stāstīja arī par vircu un liekā mitruma straumēm, kas no liellopu fermas teritorijas plūst uz ceļa.

Kā «Bauskas Dzīvei» skaidroja Brunavas pagasta pārvaldes vadītāja Baiba Marčenkova, divi bojātie ceļu posmi ir valsts a/s «Latvijas Valsts ceļu» (LVC) pārziņā, un viņa par situāciju informējusi atbildīgās institūcijas.

«Kopā ar novada domes par ceļiem atbildīgo amatpersonu Agitu Eglinsku un sabiedriskās kārtības nodaļas speciālistiem apskatījām minētās vietas piektdien,» stāsta B. Marčenkova, «ceturtdien vakarā uz ceļa pie Budbergas parka, kur blakus ir «Krišjāņu» lauks, bija bieza kārta dubļu. Piektdien tie jau bija novākti, vieta nolīdzināta. Speciālisti atzina, ka ceļš ir droši braucams.»

J. Straģis stāsta, ka Budbergas laukā visbeidzot pēc ilgas sausāka laika gaidīšanas ķērušies pie kukurūzas novākšanas, kas vajadzīga lopbarībai. «Zeme ir izmirkusi, tehnika grimst uz lauka, to velkot nost ar septiņsimtnieku traktoru, uz ceļa sanesa dubļus. Kad beidzām darbu, pa tumsu tos no ceļa virskārtas notīrījām un pielīdzinājām. Šajā vietā ceļa virsma nav ar šķembām, tomēr nav izdangāta vai bīstama kustībai,» skaidro saimnieks.

Savukārt pie fermas gadījusies ķibele, atzīst zemnieks. «Aizvedām darbiniekus ekskursijā uz Igauniju, saimniecībā palika viens atbildīgais. Mēslu krātuve bija diezgan pilna, brīdināju, lai nepārlaiž pāri, tomēr tas noticis, iespējams, sūknējot vircu. Lietavu dēļ bija maz iespēju mēslus izvest, gaidīju sausāku laiku. Tagad jādomā, kā ātrāk izvest.»

Uz ceļa izplūdušo vircu saimniecības strādnieki ar traktora slotu saslaucījuši, uzbērta grants un šķembas. «Ne videi, ne ceļam nekāds kaitējums nav nodarīts. Darba gaitā gadās kļūdīties, taču cenšamies aiz sevis sakopt,» uzsver brunavietis.

B. Marčenkova atzīst, ka ceļus šoruden sliktākus padarījusi lietainā vasara. «Ja saimnieciskās darbības dēļ ceļiem paredzama lielāka slodze, jāinformē iestādes, kas uzliek brīdinājuma zīmes,» iesaka pagasta pārvaldniece, ««Krišjāņi» ir vienīgā liellopu ferma Brunavā, viņiem barība jāsavāc un lopi jāpabaro. Jācenšas sadarboties, lai uzņēmējs var strādāt, nekaitējot citiem.»

Bauskas novada domes deputāts Gatis Skurba, kurš Brunavas ceļus pēc iedzīvotāju ziņojumiem pārbaudīja jau trešdienas vakarā, atzīst, ka citu deputātu attieksme pret situāciju esot «stīva». «Ceļi ir mūsu kopējā manta, tie jāsaudzē, tāpēc laikus jābrīdina pašvaldība vai ceļu uzturētājs, ja gaidāma lielāka slodze. Tad var fiksēt situāciju pirms darba sākšanas un sakārtot pēc pabeigšanas,» vērtē G. Skurba, «pašvaldībā šādiem gadījumiem vajadzīga konkrēta kontaktpersona un telefona numurs, kur cilvēkiem kāds noteikti atbildēs. Savukārt fiksēt nodarīto un rosināt tālāko atbildības procedūru, ja vajadzīgs, būtu pašvaldības policijas darbs.»

B. Marčenkova par situāciju informējusi LVC Bauskas nodaļas pārstāvi Kristapu Arāju, kurš «Bauskas Dzīvei» to atteicās komentēt. LVC komunikācijas daļas vadītāja Anna Kononova pavēstīja, ka sagatavos atbildes uz elektroniskajā pastā nosūtītajiem jautājumiem.

Pagasta pārvaldes vadītāja nosūtījusi LVC vēstuli par situāciju pie «Krišjāņu» fermas, lūdzot risināt ieilgušo problēmu, ko izraisa uzbrauktuves trūkums. Tādai jābūt izbūvētai uz saimnieciskajām teritorijām no valsts ceļa. «Par to esam runājuši ilgāku laiku,» atzīst B. Marčenkova, «līdz šim no fermas teritorijas uz valsts ceļa braukts neskaitāmās vietās, uznesot uz tā dubļus un vircu. LVC iepriekš informēja, ka to plānots sakārtot, bijusi sagatavota tāme, taču nebija naudas. Tagad vēstulē informēju, ka situācija ir kritiska, tā steidzami jārisina.»

B. Marčenkova informē, ka pašvaldības ceļus regulāri pārbauda pati: «Ja ko līdzīgu redzu, ar zemniekiem runāju uzreiz. Pašlaik pagastā kompānija «Strabag» rekonstruē divus pašvaldības ceļu posmus: Saulītes–Lobgale 3,41 kilometra un Ērgļi–Saules 1,1 kilometra garumā. Tiesa, no tā nedaudz cieš citi posmi, taču vietējiem ir darbs materiālu pievešanā. Šonedēļ sausākā laikā plānots pabeigt pamatkārtas ieklāšanu. Nākamgad plānota 20 kilometru valsts ceļu virsmas atjaunošana Brunavas pagastā.»

Pievieno komentāru

Komentāri 28

ssss

un kam tev tie ceļi? pēc divlitrenes braukt?

pirms gada, 2017.11.06 23:34

Veinšteins

Tēmas aptrūkstas par ko rakstīt?jums darīt nau ko? Ziniet ko suns dara,kad viņam darīt nau ko?

pirms gada, 2017.11.06 21:14

...

nau, nau, nau... Iemācies rakstīt vispirms.

pirms gada, 2017.11.06 21:40

to Veinšteins

te ir viens duraks kas raksta to nau nevis "NAV". Skolā laikam latviešu valodā 2 bija?

pirms gada, 2017.11.06 22:49

!

Tā jau ir tie baļķvedēji, smilšu vedēji visu ceļu izposta, ka nav vairs braucams, tie gan aiz sevis nesakopj. Šitais tad vismaz ko mēģina sakopt. Bet vispār ar ceļiem vajadzētu uzmanīgāk.
Marčenkova nav nekāda ceļu eksperte, savu pārvaldnieces darbu vispār nesaprot un neprot darīt.

pirms gada, 2017.11.06 22:52

koļa

Skolā fiziku vajadzēja mācīties. Baļķvedējam uz katras ass 4 riepas, silei (smilšu vedējam) uz katras ass 2 riepas. Pie vienāda asu skaita un uzkrautās masas, kuram no auto ir lielāka slodze uz ceļu? Pareizi, silei nevis baļķvedējam.

pirms gada, 2017.11.07 08:44

to koļa

bez tavas izsmeļošās atbildes neiztikt, zini tās savas gudrības pastāsti pats sev, nevis spamo.
Nav smagajai tehnikai un mašīnām jābojā ceļi. Nav viņiem tur jābrauc. Un viss un punkts.

pirms gada, 2017.11.08 01:03

sdrāv

nav, nav jābrauc. tikai tev ar savu 20 gadīgo pasātu.

pirms gada, 2017.11.17 20:47

to sdrāv

Tev varbūt ir 20 gadīgs pasāts.

pirms gada, 2017.11.20 14:57

Veindteins

Iemācies pats rakstīt!! Pirms vārda"kas" jābut kommatam....

pirms gada, 2017.11.07 06:57

?

Pareizrakstības guru! Kā pareizi jāraksta komats? Arī ar garumzīmēm tā švakāk.....

pirms gada, 2017.11.07 21:19

Veindteinam

Analfabēts.

pirms gada, 2017.11.08 01:04

Ha

Un kā pareizi jāraksta jābut

pirms gada, 2017.11.08 08:00

Gunārs

Šim zemniekam tāpat kā dažam novada domes deputātam gadās visādas ķibeles. Sagrozītas vai apgāztas zīmes, nakts tumsā uz ceļa pamesta piekabe, traktortehnika dienakts tumšajā laikā bez atstarojošiem elementiem parvietojas. Viss taču kārtībā. Nez kāpēc citi zemnieki var kārtīgi strādāt un negadās ķibeles. Bet ja rodas tad ātri visu savāc. Neviens nav prt zemniekiem. Bet dariet to apdomīgi nebojājot.

pirms gada, 2017.11.07 10:56

Zigmunds

*** pāri malām gāžas, bet vaino strādnieku, jo viņš uzpumpējis tos augšā. Bet nu kāda starpība vai *** no augšas uz ceļa tek vai govis sūdos peld. Te jau nu nav viss kā nākas.

pirms gada, 2017.11.07 18:40

nesaprotami

nav saprotams, ko jūs ar to gribat pateikt?

pirms gada, 2017.11.07 22:10

Dainis

Redzēs kā atjaunos!Uzbērs šķembas un viss.Noasfaltētu vienreiz un būtu uz mūžu.

pirms gada, 2017.11.07 20:06

Brunaviete

Kāpēc vispār tiek asfaltēts tas ceļa posms kur diena izbrauc tik labi ja 3 mašīnas??

pirms gada, 2017.11.08 07:41

GATIS

Skaitās iedzīvotāju labturības pasākumi.

pirms gada, 2017.11.10 07:35

paga

ko tu tur braukā pie viņa kūts visu laiku?

pirms gada, 2017.11.18 22:56

kaoče

Pareizi ir, lai vienreiz savāc ceļu nevis aizdi.š!
Apnicis jau.
Kad tur sāks ko remontēt.

pirms gada, 2017.11.21 22:24

Vietējās ziņas