Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ziemāju pļauja teju pabeigta 1

Zemgalē ziemāju pļauja uzņēmusi apgriezienus,  un ražas guvums zemniekus īpaši nepārsteidz. Prognozes un patlaban nokultais ziemas kviešu un miežu laukos gan atšķirīgs. Kopējais kūlums no hektāra mazāks, graudi sīkāki. Mitrums lielas raizes nerada, jo laikapstākļi pieņemami, kaut arī pagājušajā nedēļā dažus novadus piemeklēja stiprs lietus. Jāatceras, ka ražu ietekmē  arī pagājušā rudens sējas grūtības, kas traucēja to paveikt vislabākajos agrotehniskajos termiņos.

Jānis Zvirbulis Vecumnieku novada Valles pagasta saimniecībā «Zemgaļi» labības pļauju sāk šonedēļ. Kopējā platība ap 250 hektāriem, kur iesēti ziemas un vasaras kvieši, rudzi, mieži un zirņi. Zemnieks par svarīgāko uzskata rudzu pļauju 45 hektāros, lai varētu laikus sagatavot sēklu. Jānis Zvirbulis teic, ka tehnika gan nolietota, tomēr kredītu bankās nav. «Latrapa» speciālisti devuši padomu, lai nesteidzas kult mitrus graudus. Kāds zemnieks tos esot piegādājis ar mitruma rādītāju divdesmit divi procenti, tad žāvēšana nudien sanāk dārga.

Valentīns Titovičs Rundāles novada Viesturu pagasta «Grantskalnos» apsaimnieko 180 hektārus. «Ziemas kviešu pļauja četrdesmit hektāros pabeigta. Salīdzinājumā  ar pagājušā gada ražām, protams, nokults mazāk. Pirms lietus, kas piemeklēja trešdien, graudu mitrums bija ap vienpadsmit procentiem, pēc lietus – pat tuvu piecpadsmit.  Proteīna rādītāji pazemi,» stāsta V. Titovičs.  Zemnieks atzīst, ka vasarāju iekūlums būs niecīgs, bet tagad galvenās rūpes ir augsnes sagatavošana jaunās ražas sējai.


Pievieno komentāru

Komentāri 1

Dagnija Muceniece

Vajag zvanīt Dūklavam personīgi un prasīt pabalstus.

pirms gada, 2018.07.27 12:32

Vietējās ziņas