Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zorģu bibliotēkā rīko tikšanos ar Elzas Stērstes mazmeitu 1

Iecavas novada Zorģu bibliotēkā 27. februārī paredzēta tikšanās ar Annu Žīguri, dzejnieces Elzas Stērstes mazmeitu, «Bauskas Dzīvi» informēja bibliotekāre Aina Ezergaile.

Saruna ar lasītājiem būs veltīta E. Stērstes 130 gadu jubilejai, kas aprit šogad. «Elza Stērste un viņas dzīvesbiedrs Edvarts Virza ir īsti zemgalieši, mūsu novadnieki,» skaidro A. Ezergaile, «maz vēl zinām viņu literāro un sabiedriskās darbības mantojumu, jo padomju laikā tie bija aizliegti vārdi. Virzas daiļradi dziļāk pēta pēdējā desmitgadē, to pelnījusi arī Stērste.»

Gatavojoties sarunai ar A. Žīguri, zorģenieki lasa viņas grāmatu «Marselīne», vēstījumu par vecmāmiņas bagāto mūžu un literātes dzejoļu izlasi, stāsta bibliotekāre. A. Ezergailes vadībā lasītāju grupa vairāku gadu garumā regulāri sakopj E. Virzas dzimtas atdusas vietu Rumbu kapos. Zorģenieki ir bieži viesi netālajās dzejnieka mantinieku mājās «Billītēs», kur notiek dažādi kultūras sarīkojumi.

Februārī zorģenieki var apmeklēt arī šī gada jauno nodarbi – gleznošanas darbnīcu, ko vada Iecavas amatiermāksliniece Dagnija Lauva. Tā notiks 13. februāra vakarā, vēsta A. Ezergaile.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas