Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Žūrija skatē augstu novērtē Bauskas apriņķa deju kolektīvus 7

Četru novadu divdesmit sešas deju kopas svētdien, 20. martā, skatē Bauskas novada Īslīces kultūras namā demonstrēja savu sniegumu. Žūrija pēc uzstāšanās uzteica vairumu kolektīvu.

«Šī skate ir ļoti nozīmīga, jo ar to sākas dejotāju ceļš uz 2018. gada lielajiem Dziesmu un deju svētkiem,» skaidroja Bauskas kultūras centra vadītāja Ilva Vansoviča. Bauskas deju apriņķa virsvadītāja Guna Trukšāne pauda gandarījumu par lielo kolektīvu skaitu. Bauskas, Iecavas, Rundāles un Vecumnieku novadā ir 27 deju kopas. Skatē nepiedalās vienīgi tautas deju ansamblis «Jandāls», jo tas ir augstākās kategorijas grupā un gatavo citu programmu.

Vērtējot sniegumu, žūrijas locekle, Latvijas Eiropiādes komitejas vadītāja un Skolēnu dziesmu un deju svētku virsvadītāja Indra Filipsone «Bauskas Dzīvei» atzina, ka Īslīces kultūras namā valdījusi skaista svētku koncerta noskaņa: «Skatījos uz dejotājiem un redzēju, ka viņi patiešām dejo, nevis izpilda noteiktas kustības un satraukti domā, uz kuru pusi vajadzēs griezties, kur spert nākamo soli. Tas liecina, ka dejas ir labi apgūtas, tagad atliek tikai noslīpēt tehniku.»

Uzteicot dejotājus, Pierīgas apriņķa deju kolektīvu virsvadītājs, tautas deju ansambļa «Rotaļa» mākslinieciskais vadītājs Gints Baumanis norādīja uz dažām nepilnībām: «Jāturpina pilnveidot pamatsoļus, īpaši tas attiecas uz jauniešu kolektīviem. Pirmais, ko gribētu vaicāt katram dejotājam, lai viņš man nosauc sava partnera acu krāsu.»

I. Vansoviča kā problēmu min puišu trūkumu: «Iedzīvotāju skaits, īpaši laukos, turpina sarukt. Jaunieši brauc projām, tostarp uz ārzemēm, nokomplektēt stabilus astoņus pārus nav viegli. Tāpēc man liels prieks, ka šogad skatē piedalās divi jauni kolektīvi: Īslīces kultūras nama jauniešu deju kopa un Rundāles novada Saulaines jauniešu deju kolektīvs «Saulaine».»

Ar skates rezultātiem varēsit iepazīties laikraksta «Bauskas Dzīve» drukātajā versijā 24. martā.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

antiņš

Beidzot ir Bauskas apriņķis bet ne reģions. Un vai neskan skaisti, protams ka skan! Ja vēl varētu sazināties, sarunāties, nevis komunicēt, nekonektēt, ne rezultēt, iztikt bez dīliem un t.t., būt ļoti labi.

pirms 2 gadiem, 2016.03.22 18:49

Dejotāja

Godīgāk un interesantāk, tomēr būtu bijis, ja pakāpes tiktu piešķirtas godīgi izvērtējot kolektīvu sniegumu skatē, jo ļoti lielai daļa tās tika uzdāvinātas, tadejādi mazinot kopējo azartu...

pirms 2 gadiem, 2016.03.22 21:13

Dejotājs

Ja žūrija pēc deju skates liek apdomāties par savu atbilstību kādai konkrētai grupai tad es šaubos ka tas tiktu teikts, ja nebūtu patiesi. Kas attiecās uz vidējās paaudzes deju kolektīviem- ja tiek dejotas sarežğītākās dejas, kuras ir ļoti tehniskas un tiek izdejotas ļoti labi, tad kādēļ lai rezultāts nebūtu augstāks par tiem kolektīviem kuri dejoja vieglākās no pieejamajām dejām?

pirms 2 gadiem, 2016.03.22 23:22

dancotājs

Tas ir forši ka ir jauniešu kolektīvi arī Saulainē un Īslīcē ! Tas priecē!!

pirms 2 gadiem, 2016.03.23 15:25

?!

/Seriously/, kas tā par skati - žūrija atbrauca, atsēdēja savu algu un ielika visiem 1.pakāpes...?!

pirms 2 gadiem, 2016.03.25 03:38

I.B.

Es atvainojos, bet nevar vienā kolektīvā dejot ~20 gadīgs ar ~50 gadīgu..
Nu nevar tie vecie/ās tik augstu pacelt tās kājas un vizuāli izskatās briesmīgi

pirms 2 gadiem, 2016.03.26 22:57

L

Un to mīnusu tev arī iespieda kāda vecāka kundze, kurai vienīgais prieks dzīvē ir dejot ar tādu divdesmitgadīgo!!!

pirms 2 gadiem, 2016.03.29 22:48

Vietējās ziņas