Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Žūriju visvairāk priecē sākumklašu skolēni

Bauskas un Rundāles novada skatuves runas un mazo formu uzvedumu konkursā noskaidroti labākie. Viņi uzaicināti piedalīties Zemgales reģiona skatē, kas 15. aprīlī notiks Bauskā.

Savu prasmi saistoši, interesanti un tēlaini runāt dzeju, izstāstīt prozas fragmentu vai izspēlēt literāro uzvedumu 30. martā Bauskā bija ieradušies demonstrēt skolēni no Bauskas pilsētas pamatskolas, Bauskas sākumskolas, Codes, Vecsaules, Jaunsaules, Griķu, Mežotnes pamatskolas, Bauskas Valsts ģimnāzijas, Bauskas 2. vidusskolas, Īslīces, Uzvaras, Pilsrundāles vidusskolas, arī Saulaines profesionālās vidusskolas.

Žūrijas komisijas loceklis aktieris Jānis Kaijaks portālam pastāstīja, ka skolēnu prasmju līmenis ir augsts. Ar bērniem ir jāstrādā, jo vairums no viņiem ir cienīgi piedalīties turpmākajās skatēs. «Jaunieši ir gaiši, talantīgi un interesanti. Skolotājiem jāstrādā, jo vairākos no viņiem samanīju īpašas talanta dzirkstis,» atzina aktieris.

J. Kaijaks uzsvēra, ka šogad, svinot Raiņa un Aspazijas jubilejas gadu, iespējams, daži skolotāji nepārdomāti pievērsušies viņu daiļradei. Izprast, piemēram, Raiņa Lugāno rakstītās dienasgrāmatas jēgu un atklāt to skatuves runā bijis nepārvarams šķērslis. J. Kaijaks atzina, ka šogad iepriecināja 4. – 6. klašu posms, daudzi jauki talantiņi dzirksteļoja arī 1. līdz 3. klašu skolēnu vidū.

Divus literāros uzvedumus ar saviem skolēniem bija sagatavojusi Bauskas pilsētas pamatskolas pasniedzēja Roze Bruģe. «Bauskas Dzīvei» viņa atzina, ka ar skolēniem strādāt ir interesanti, bērni ir darboties un izpausties griboši. Lielākās problēmas sagādā atbilstīga literārā materiāla atrašana. Gatavojot uzvedumu, lomu tajā grib teju katrs klases skolēns, taču tādus darbus atrast nav viegli.

Vecsaules pamatskolas pasniedzēja Gunta Siliņa kopā ar 4. klases audzēkņiem bija sagatavojusi latviešu tautas pasaku «Kaķis un pele». Kopā ar skolēniem uz skati bija atbraukusi audzēkņa Andreja Līdakas mamma Agrita Līdaka. «Bauskas Dzīvei» viņa uzteica skolotājas Siliņas prasmi ieinteresēt skolēnus: «Mans Andrejs šodien nejūtas vesels. Taču viņš nevarēja neierasties. Esmu nedaudz satraukusies, taču arī priecīga par dēlu.»

Līdz ar aktieri Jāni Kaijaku skolēnu sniegumu vērtēja režisore Zigrīda Ezeriņa un Valsts izglītības satura centra vecākā referente Dace Jurka.

Uz Zemgales reģiona skatuves runas konkursu 15. aprīlī Bauskā izvirzīti:
Ketlīna Juškevica, Bauskas pilsētas pamatskola;
Diāna Sadauska, Īslīces vidusskola;
Leina Simanoviča, Bauskas sākumskola;
Sems Patriks Paļulis, Bauskas pilsētas pamatskola;
Kristīne Emiljanoviča, Pilsrundāles vsk. struktūrvienība Svitenes skola;
Elīna Elizabete Daugule, Bauskas pilsētas pamatskola;
Samanta Cielava, Bauskas pilsētas pamatskola;
Elīna Pole, Bauskas pilsētas pamatskola;
Bauskas sākumskolas teātra kopa «Ancīši» ar uzvedumu «Saliec burtus dzejoļos!».

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas