Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zvana jubileju svin Pļaujas svētkos

Iecavas simbolam – luterāņu baznīcas zvanam – šogad aprit 440 gadu, «Bauskas Dzīvei» pavēstīja draudzes ērģelniece Zanda Lazdiņa-Radziņa.

Zvans Iecavas luterāņu baznīcas tornī skanēt sāka 1576. gadā. Tas ir baznīcas darbības un Iecavas simbols, iemūžināts novada ģerbonī. Katru svētdienas rītu to pulksten 10.30 ieskandina Mārtiņš Rāviņš.

Šonedēļ, 2. oktobrī, Iecavas luterāņu draudze svin Pļaujas svētkus. Baznīcu greznos šī gada raža, draudzes dalībnieki dalīsies ar izaudzēto, iepriecinās ar savdabīgiem dabas veidojumiem. Skanēs mūzika pašmāju un viesmākslinieku izpildījumā – dziedās Anda Vaičekone Dignas Spakevičas pavadījumā, muzicēs senās mūzikas grupa «Freska». Draudzes vēsturniece Rasma Mažāne iecerējusi pasākumu par Viduleju dzimtu.

Jubilejai par godu šogad luterāņu baznīcā jau notikuši vairāki sarīkojumi, atgādina Z. Lazdiņa-Radziņa. Jau vēstīts, ka maijā ceturto reizi izskanēja Vasarsvētku festivāls, kurā līdz ar draudzes ansambli, Iecavas katoļu un luterāņu ērģelniecēm, skolu audzēkņiem un kultūras nama kori uzstājās draudžu ansambļi no Bauskas, Mežotnes, Salgales, mūziķi no Rīgas. Īpaši jauku muzikālo baudījumu sniedza starpkonfesionālā mūziķu apvienība. Vasarsvētku svētdienas rīts sākās ar torņu mūziku, savus darbus izstādīja Iecavas mākslinieki.

Jūlijā Iecavas draudze sagaidīja savu draugu un dāsnu atbalstītāju no Vācijas – mūziķi un izdevēju Aivaru Kalniņu. Dievkalpojumā skanēja klasiķu un paša A. Kalniņa dziesmas. Augustā draudzē viesojās ASV latviešu luterāņu draudzes mācītājs Dāgs Demandts un labdarības projekta «Mīlestība mammām» īstenotāji. Tas noslēdzās Iecavā, kur mācītāji Dāgs Demandts un Rolands Radziņš vadīja dievkalpojumu. No Iecavas draudzes puses projektu koordinēja Bauskas prāvesta iecirkņa diakonijas darbiniece Daina Pluce.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas