Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zvērestu Bauskā nodod pieci jaunie pilsoņi 7

Bauskas novada domes administrācijas ēkā pirmdien, 18. janvārī, pieci Bauskas, Iecavas un Rundāles novada iedzīvotāji nodeva Latvijas Republikas pilsoņa zvērestu. Nepieciešamos eksāmenus viņi ir nokārtojuši, bet par pilsoņiem kļūs tikai tad, kad saņems pases.

«Šāds svinīgs pasākums notiek reizi gada ceturksnī. Parasti zvērestus nodod četri vai pieci cilvēki. Lielākoties tie ir nepilsoņi, kas dzimuši un auguši Latvijā,» stāsta Pilsonības migrācijas lietu pārvaldes Bauskas nodaļas vadītāja Ilona Ķepale.

Topošos pilsoņus bija ieradušies sveikt novadu pārstāvji – Rundāles novada Viesturu pagasta pārvaldnieks Vitālijs Bļinkovs, Iecavas novada domes priekšsēdētājs Jānis Pelsis un Bauskas novada domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks. Videoierakstā uzrunu teica Valsts prezidents Raimonds Vējonis. «Esmu pārliecināts – kultūru dažādība nav šķērslis saliedētībai,» pauda prezidents. Pasākumu ar dziesmām noslēdza Bauskas kultūras centra bērnu vokālais ansamblis «Sauleszaķi».

Svetlana Vaitkevičus no Rundāles novada pēc tautības ir baltkrieviete. Dzimusi un augusi Bauskā, precējusies ar lietuvieti. Tā gadījies, ka veselības uzlabošanas dēļ bija nepieciešama operācija un atveseļošanās periodā parādījies brīvs laiks, kuru nolēmusi veltīt pilsonības iegūšanai. «Eksāmeni grūti nebija,» atzīst S. Vaitkevičus.

Baušķeniece Ļuba Smetaņina ir krieviete. Arī viņa dzimusi Latvijā, un vectētiņš bija latvietis, bet savulaik daudzi dokumenti pazaudēti, un pilsonība uzreiz nav piešķirta. Tagad sanācis, ka palikusi vienīgā ģimenē, kam nav pilsonības. «Meita paprasīja, kāpēc man tāda pase, kāda nav visiem. Un vīrs teica – mēģini iegūt pilsonību!» atceras Ļ. Smetaņina. Viņa Latvijas himnu māk no galvas – esot dziedājusi jau kopš bērnības.

Savukārt iecavnieks Artūrs Jasēvičus ir lietuvietis. «Tēvs bija lietuvietis. Esmu dzimis Bauskā, visu mūžu nodzīvojis Iecavā,» stāsta topošais pilsonis. Paziņas visu laiku mudinājuši iegūt pilsonību. Teikuši, ka kolektīvā viņš esot «baltā vārna» ar nepilsoņa pasi, no tās jātiekot vaļā. Turklāt Eiropas Savienības valstīs dzīvo daudz radinieku, un brīvi viņus apciemot ar nepilsoņa pasi nevar. Tāpēc izlēmis nokārtot pilsonību un šogad, visticamāk, jau dosies uz ārzemēm viesos.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

vnm

tieši, kas ir pazemojoši- iegūt pilsonību vai kas cits...nekā personīga tieši ES

pirms 2 gadiem, 2016.01.20 15:16

Nu, nu

Bet tā tas notiek pilnīgi visās civilizētās valstīs. Kāpēc lai Latvijā būtu savādāk ? Par šiem konkrētajiem cilvēkiem - MALAČI ! Apsveicu ! Tātad tomēr var, ja vien grib. Un lai tie SC "propagandisti" iet bekot ...

pirms 2 gadiem, 2016.01.20 17:17

esss

Pazemojoš ir tiesi vardi - nodod zverestu. Kam un kapec tas ir vajadzigs?No pieredzes zinu lai sanemtu pilsonibu civilizeta valsti pietiek ar valodas testu.

pirms 2 gadiem, 2016.01.21 11:23

RP

Iegūt pilsonību ir ļoti apsveicami! Pazemojošs ir valodnieku ieviestais vārds ''NEPILSONIS'', laikam sabiedrības šķelšanas nolūkā. Kāpēc neizvēlējās teikt- Latvijas pilsoņi un...Latvijas iedzīvotāji?

pirms 2 gadiem, 2016.01.20 15:29

dainis

bet, kāpēc neizvēlējās teikt- Latvijas pilsoņi un urlas

pirms 2 gadiem, 2016.01.20 18:04

Zane

Prieks par šiem jaunajiem Latvijas pilsoņiem.Apsveicu.

pirms 2 gadiem, 2016.01.21 09:27

Vietējās ziņas