Barikāžu aizstāvju atceres diena Vecumnieku novadā:

Barikāžu aizstāvju atceres diena Vecumnieku novadā:

Vecumniekos – laikā no plkst. 16 līdz 20 būs iespēja noskatīties uz tautas nama fasādes projecēto barikāžu dalībnieku atmiņu stāstu par notikumiem pirms 30 gadiem. Aiz tautas nama būs izveidota neliela atmiņu izstāde un vides objekti, kas atsauks atmiņā Barikāžu laika notikumus. Mazās zāles logos būs skatāma Aināra Ķieņa Atmodas laikā zīmētie plakāti.

Misā – laikā no plkst. 15.00 – 18.00 lielajā stāvlaukumā degs ugunskurs, skanēs mūzika un iedzīvotājiem būs iespēja uz brīdi piestāt, pasildīties un turpināt atmiņu ugunskura liesmu ar līdzpaņemto malkas pagalīti.

Stelpē – vakarpusē pie Stelpes pamatskolas būs skatāma vides instalācija “Barikādēm 30”.

Bārbelē – degs ugunskurs un iedzīvotājiem līdz 15.februārim būs iespēja apskatīt barikādēm veltītu izstādi “Un tomēr zinu – dzīvot Latvijai!” pagasta pārvaldes mazajā zālē, kuru iekārtojusi pagasta bibliotēkas vadītāja Brigita Krauze.

Skaistkalnē – atzīmējot Barikāžu dienas trīsdesmit gadus, tiks iedegts ugunskurs.

Kurmenē – ciema centrā pie pagastmājas un tautas nama ēkas tiks iedegts dekoratīvs ugunskurs, ko izgaismos spuldzītes, lai iedzīvotājiem atgādinātu par piedzīvoto pirms 30 gadiem.

Vallē - degs trīs piemiņas ugunskuri, bet no plkst. 18.00-19.00 uz sporta halles sienas tiks demonstrēta muzikāla Viļņa Celmiņa fotoprojekcija.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide