Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Darba devējs lemj par atvaļinājumu 4

Kāds atvaļinājums pienākas Dziesmu svētku dalībniekiem?

Valsts kultūras galvenā inspektore Bauskas rajonā Ineta Pilverte norādīja, ka tikai darba devējs ir tiesīgs izlemt, kādu atvaļinājumu piešķirt, jo noteikumi un rekomendācijas neeksistē. «Manā praksē ir bijuši gadījumi, kad konkrēta pašvaldība ir sūtījusi oficiālas vēstules uzņēmumiem, kuros strādā amatierkopu dalībnieki, un lūgusi svētku laikā viņiem piešķirt atvaļinājumu. Kopumā mūsu rajona iestāžu un firmu vadītāju attieksme pret koristiem un dejotājiem ir ieinteresēta un labvēlīga,» atklāj speciāliste. Bauskas slimnīcas direktors Uģis Zeltiņš norādīja, ka nav dzirdējis, ka viņa vadītajā iestādē būtu aktīvi pašdarbības kopu dalībnieki. «Vismaz pie manis neviens nav vērsies ar iesniegumu Dziesmu svētku laikā piešķirt kārtējo, bezalgas vai apmaksātu atvaļinājumu. Ja darbinieks ir motivēts, atbildīgs un spēj savu lūgumu pamatot, iestādes vadībai nebūtu iebildumu svētku laikā koristam vai dejotājam piešķirt dažas apmaksātas dienas. Bet tā ir priekšrocība, kas jānopelna. Ir gadījies dzirdēt par cilvēkiem, kuriem Dziesmu svētku ģenerālmēģinājumi ir tikai iegansts, lai izbrīvētu laiku citām nodarbēm,» uzskata slimnīcas vadītājs. Akciju sabiedrības «Misas kūdra» valdes priekšsēdētājs Renārs Skudra atklāja, ka kūdras ieguvē strādā galvenokārt vīrieši. «Ļoti aktīvs pašdarbnieks mums ir tikai metinātājs Zigurds Kupčs. Pašlaik viņš atrodas kārtējā atvaļinājumā. Acīmredzot darbinieks jau iepriekš to bija pieskaņojis Dziesmu svētku norises laikam. Ja viņš lūgtu piešķirt dažas apmaksātas dienas, mums nerastos iebildumi. Taču, ja daudzi kūdras vācēji pievērstos pašdarbībai, mums klātos ļoti grūti, jo vasarā ir grēks neizmantot katru saulainu dienu. Tomēr atsevišķās situācijās uzņēmuma vadība ir darbiniekiem pretimnākoša.»  

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Ha2

Zeltiņa kungs, arī Mēmeles korī ir slimnīcas darbinieki!

pirms 12 gadiem, 2008.07.15 19:59

Veterāns

Nu jau Dziesmu un deju svētku dalībniekiem nākas rīkoties kā trimdas latviešiem, kuri paši maksā algu saviem vadītājiem, paši gādā tērpus, arī par piedalīšanos plāno vienīgi savā at'vaļibn'jauma laikā. LAtvijā vismaz tik daudz vēl atmet, kā transportu, mītnes Rīgā un ēdināšanu dalībniekiem. Bet tas arī tikai lauciniekiem. Rīdzinieki tāpat kā citus gadus iztiek ar savu paiku un brauc ar trolejbusiem un tramiem.

pirms 12 gadiem, 2008.07.05 10:37

tiešām

Zinu, ka problēmas ir SIA Insana darbonim Ritim, kurš uzskata, ka Dziesmu svētki ir vienīgi un tikai pašu dalībnieku darīšana, nu ko tur meklēt viņa darbiniekiem, Ritim fui!

pirms 12 gadiem, 2008.07.04 19:34

Ha1

Zeltiņa kungs, Mežotnes kora rindās ir vismaz divi slimnīcas darbinieki! Mīliet kora mākslu!

pirms 12 gadiem, 2008.07.04 17:26

Citas ziņas