Dažādi iemesli lielākam siltuma patēriņam nekā pērn 4

Bauskas dzīvokļos siltuma patēriņš šī gada janvārī ir bijis lielāks nekā pagājušā gada aukstajā februārī. Kā varēja rasties šāda situācija? SIA «Bauskas siltums» valdes priekšsēdētājs Ilmārs Rūsis skaidro, ka apstākļi, kuri iespaido siltuma patēriņu ēkās, ir dažādi. «Tā nav tikai āra gaisa temperatūra. Jāņem vērā saulaino dienu skaits, gaisa relatīvais mitrums (mitrums būvkonstrukcijās), vēja stiprums, virziens, iekštelpu temperatūra un citi faktori. Papildus - skaitītāju rādījumu uzskaites korektums. Ja karstā ūdens skaitītāji dzīvokļos, kopējais karstā ūdens un siltuma skaitītājs ēkā tiek konsekventi nolasīti mēneša pēdējā dienā, tad nolasītie dati būs adekvāti,» stāsta I. Rūsis.  Savs viedoklis par šo tēmi ir arī Bauskas pilsētas izpilddirektoram un dzīvokļu īpašnieku kooperatīvās sabiedrības «K3» valdes loceklim Jānim Mičulim: «Siltuma trases tīklā tiek nodrošināta stabila un temperatūras līknei atbilstīga siltuma nesēja temperatūra, un siltuma ražotājs par piegādāto daudzumu neatbild. Māju siltummezglos ir regulatori, kas atpazīst āra temperatūras datus. Atsevišķās situācijās šos regulatorus nama vecākajiem vai namsaimniekam vajag pamainīt ar roku. Svarīgi, kā mājas vecākais un apsaimniekotājs seko līdzi apkures režīmam. Piemēram, viena grāda temperatūras samazināšana ēkā samazina samaksu par pieciem procentiem.»

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Juris

Saja brivaja valsti katram valsts viram ir briva izvela cik gribu tik uzlieku,jo viniem algas pietiekosi atbilstosi.Tas parastam iedzivotajam nav ne ka ne varas ne naudas,no pedejam san. atniem un ieliek savas kabatas lai butu par ko nopirkt sev jaunu masinu,vai iegadaties ipasumu,vai vienkarsi izmaksat premijas krizes laika.

pirms 12 gadiem, 2009.01.19 09:16

Antons

Bauska jau ir tapat ka visa saja vajprata valsti,visi varas
viri to vien zina,ka grabt no tautas labuma rieksavam,un
tikai savas kabatas,vienlakus muldot par "gaiso nakotni".
Manuprat,tads siltuma tarifu kapums ka Bauska 2007.gada par
73.6%-iem,nav nekur citur visa pasaule,un tapat ar visiem
parejiem tarifiem

pirms 13 gadiem, 2008.03.02 18:05

Siltuma tarifos mēs sedzam arī Rūša ekskursijas ( pieredzes apmaiņas) uz siltajām zemēm, kā arī baruciernus uz mājām Rīgā. Tas viss ir komendējumu un degvielas izmaksas, ks ieiet siltuma tarifos.
Citās pilsētās siltumtīkli iet pie iedzīvotājiem, novērtē siltummezglu stāvokli, iesaksa, bet mums pat neav neviena speciālsta, kas pazītu datorizētu siltuimmezglu

pirms 13 gadiem, 2008.03.01 20:42

veesems

Ak, godājamie kungi! No Jūsu meliem kļūst tik karsti, ka centrālo apkuri vairs nevajag!!! Varbūt izdomājiet citu skaitāmo pantiņu - ne visi ir muļķi un nespējīgi domāt. Varbūt varētu palūgt izdrukas par attiecīgām temperatūras līknēm, kāds siltums tiek saražots un piegādāts patērētājam. Ne tik sen, kad bija noteikts vienots maksājums visai pilsētai - radiatori atgādināja mirstošu slimnieku, bet šobrīd tiek kurināts uz velna paraušanu, jo no iedzīvotāja varēs vairāk iekasēt. Tie aizvēsturiskie regulatori ēku siltummezglos - par lētu naudu iepirktie, ir vienkārši butaforisks elements ļaužu nomierināšanai. Jūs, kungi, vienkārši krāpjat savas pilsētas iedzīvotājus! Negodīgi!!!

pirms 13 gadiem, 2008.02.23 22:37

Citas ziņas