Par apkuri lai maksā tie, kas prasa 13

«Bauskas Dzīves» redakcija saņēmusi kāda iedzīvotāja vēstuli, kurā pausta neizpratne par apkures pieslēgšanu. Viņš raksta: «Dzīvoju Bauskā, mājā Dārza ielā 26/2, kurā ir 45 dzīvokļi. Tajos mīt daudzi vientuļi cilvēki, pensionāri un maksātnespējīgi iedzīvotāji. Šīgada 1. jūlijā iedzīvotāju parāds apsaimniekošanas jomā bija pāri tūkstotim latu. Tā kā apkure izmaksā dārgāk par apsaimniekošanu, tad, manuprāt, arī parāds par apkuri varētu būt lielāks. Neņemot vērā nama iedzīvotāju parādus, kas liecina par viņu maksātnespēju, šīgada 5. oktobrī mājai pieslēdza apkuri. Iedzīvotāju sapulce netika sasaukta, un par apkures pieslēgšanu nebalsoja. Netika ņemts vērā to iedzīvotāju viedoklis, kas regulāri norēķinās par visiem pakalpojumiem. Zinu, ka vismaz 51 procentam mājas iedzīvotāju jānobalso par apkures pieslēgšanu. Pašreiz ir saulains laiks, tāpēc apkure nav nepieciešama. Vēlos uzzināt, vai mājas vecākais bez 51 procenta iedzīvotāju piekrišanas ir tiesīgs tā rīkoties?Tā kā man piekrišana par apkures pieslēgšanu netika prasīta, es atsakos maksāt par priekšlaikus pieslēgto apkuri. Lai būtu godīgi, mājas vecākajam jāiesniedz SIA «Bauskas siltums» saraksts, kas prasīja pirms termiņa siltumu, un viņi lai samaksā par siltumenerģijas patēriņu, lai pārējie neciestu.» No šī gada apkuri mājai vairs nepieslēdz SIA «Bauskas siltums», informēja uzņēmuma valdes loceklis Ilmārs Rūsis. Namu siltumtīklu apsaimniekošanu pilnībā ir pārņēmusi SIA «Bauskas namsaimnieks».  SIA «Bauskas namsaimnieks» valdes locekle Jolanta Ķikute atzina, ka mājas vecākais bijis tiesīgs pieslēgt apkuri. Ēkām, kurās iedzīvotāji ir izvēlējušies nama vecāko, nav obligāti nepieciešams savākt 51 procentu iedzīvotāju parakstu. To vākšana ir nepieciešama mājām, kurās nav nama vecākā. Šajā situācijā tas bija mājas vecākā lēmums, un, ja nama iedzīvotājus viņa darbība neapmierina, viņi var izvēlēties citu mājas vecāko. Savukārt iespēja, ka no mājas kāds varētu nemaksāt par siltumu, nav apspriežama. Tiem, kas nav piekrituši apkures pieslēgšanai, nav tiesību nemaksāt.

Pievieno komentāru

Komentāri 13

jap

Mīļie cilvēki uz ko jūs cerat ? Jūs joprojām lietojat namu siltumtīlus kuru iz būvēti ņemot vērā vienu nosacījumu : nodrošināt siltumu. Māju siltumtīkli nav paredzēti regulēšanai, taupīšnai , komforta nodrošināšanai !!!
Ir tikai viens variānts to atrisināt:
1)apgādāt visus radiatorus ēkā ar termoregulatoriem, nezaudējot apkures ūdens cirulāciju;
2) uzstādīt uz visiem radiatoriem maksas dalītājus.

Ak jā ! Jāiegulda sava naudiņa ! Bet protams, jo sitēmas pārbūve prasa līdzekļus, taču tos atgūsiet, jo tikai no lietderīgas siltuma izmanošanas vien ietaupījums reāli var sasniegt 15-20%.

pirms 10 gadiem, 2010.10.21 17:04

Vasara

"Pašreiz ir saulains laiks, tāpēc apkure nav nepieciešama."

Ziemā, kad ārā ir -30, arī ir saulains laiks, vai tad arī jāatslēdz apkure, jo ārā saulains laiks? Apkuri pieslēdz ne jau no tā kādas ir debesis (saulainas vai apmākušās), bet no tā, cik ārā auksts.

pirms 10 gadiem, 2010.10.15 08:53

no malas

Lūk ko nozīmē "centrālā apkure".Nekad visiem nebūs labi.Vieniem salst, bet citiem par karstu. Strādājošam dienā apkuri dzīvoklī tiešām nevajag, jo viņa vienkārši nav mājās. Par pensionāriem - suga, kurai nekad un nekas nebūs labi. Padomājiet par mazajiem bērniem!!!!

pirms 10 gadiem, 2010.10.15 08:37

salstošais

*** lieli ja tavā mājā ir 10 dzīvokļi un 6 dzīvo tādi kuriem nesalst un kuri negrib maksāt tad 4 dzivokļiem pie siltuma netikt līdz maijam

pirms 10 gadiem, 2010.10.15 07:57

kungs

apsaimniekotājs ir tikai kalps,kurš pārtiek no mazturigo kapeikām!Mēs Pļavu ielā apkuri vēl nevēlējāmies,bet mums jau kurina!kikutei piķi vajag?!

pirms 10 gadiem, 2010.10.14 22:45

siltums

priecājaties, ka pieslēdza. vai kādam ļoti gribās sapuvušas sienas no mitruma un mežonīgi lielu elektrības rēķinu( tikai siltumu ar sildītāju vienalga normālu dabūt nevar). Ir tik daudz vietu, kur apkuri nepieslēdz dēļ lielajiem parādiem, un ķīlnieki protams ir tie, kuri maksājuši- jo jāsalst tāpt kā tiem, kuri nemaksā

pirms 10 gadiem, 2010.10.14 21:22

Es ar dzīvoju Dārza ielā 26/2 un esmu priecīgs ka ir pieslēgta apkure. Vientuļie kas nevar samaksāt, lai nedzīvo divistabu dzīvokļos.

pirms 10 gadiem, 2010.10.14 18:39

Likums

Jolantai, kā valdes loceklei pirms runā muļķibas jāizlasa likums Par dzīvokļu īpašumu, kur skaidri un gaiši ir uzrakstīts, ka visus jautājumus saistībā ar māju ir lemjami dzīvokļu īpašnieku kopsapulcē.Tā pat jāizlasa Civillikums, nav tāda institūta, kā mājas vecākais, kurš vienpersonīgi lemj iedzīvotāju vārdā, tāds mājas vecākais var dzīvokļu īpašnieku vēlmi nodot apsaimniekotājam.Bez tam der atcerēties, ka apsaimniekotājs ir vienīgi un tikai dzīvokļu īpašnieku kalps, kurš par kalpošanu saņem algu, kuru maksā dzīvokļu īpašnieks.

pirms 10 gadiem, 2010.10.14 16:41

ance

nu mums līdzīga situācija....zinu, ka mājas vecākais nebija prasījis nekādu apkuri lai pieslēdz, bet namsaimnieks to pats izdarīji......

pirms 10 gadiem, 2010.10.14 15:45

ance

nu mums līdzīga situācija....zinu, ka mājas vecākais nebija prasījis nekādu apkuri lai pieslēdz, bet namsaimnieks to pats izdarīji......

pirms 10 gadiem, 2010.10.14 15:45

aija

Mani arī pārsteidz tas, ka pa dienu nekurina, bet naktī ir karsts. Ja skaitās, ka kurina un dienā jāvelk jaka mugurā, tas nav kvalitatīvs pakalpojums.

pirms 10 gadiem, 2010.10.14 15:36

siltukms

Jolanta Ķikute nav izlasījusi līgumu ar apsaimniekojamo māju. Ir jābūt sapulces protokolam un dzīvokļu īpašnieku sarakstam ,kas vēlās dzīvoklī apkuri. Līgums nav atjaunots un ir novecojis ,gan likumu izpratnē ,gan citos nosacījumos. Mājas vecākais nav īpašnieks ,bet iedzīvotāju sapulces lēmumu izpildītājs, par ko gūst finansiālu atbalstu( niecīgu) no namsaimnieka.Apkurei jābūt atbilstoši noregulētai,tā ,lai naktī ir vēsāks nekā dienā.Bet parasti ir otrādi,naktī jāver logi vaļā. Varbūt šogad varam cerēt uz labāku sadarbību ar apsaimniekotāju.

pirms 10 gadiem, 2010.10.14 11:08

uldics

Pēdējais teikums ir gana uzjautrinošs tiem, kas nemaksā un reizē bēdīgs tiem, kas maksā. Nav tiesību nemaksāt. Un pretī atbilde - iepūt man. Un tad izdomā visādus veidus kā kolektīvi sodīt visus - i maksātājus i nemaksātājus. 100 gudrajiem un arī vietējiem gudrajiem jādomā nevis par konkrētu uzņēmumu veicināšanu, bet par šādu procesu nodrošināšanu.

pirms 10 gadiem, 2010.10.14 10:53

Citas ziņas