Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Piedāvājums internetā var pievilt

Kāda lasītāja «Bauskas Dzīvei» raksta: «Meklējot darbu augustam, dēls atrada tādu interneta vietni, kur piedāvā dažādus darbus pusaudžiem uz neilgu laiku mājas saimnieka prombūtnē. Piemēram, vienā no Pierīgas privātmāju rajoniem pļaut un laistīt zālienu, uzkopt telpas. Dzīvošana uz vietas un samaksa solīta laba. Šķiet vilinoši, bet vai droši?»

Atbild Inga Grīnberga, centra «Ābele» psiholoģe: «Nesen psihologu tikšanās laikā saņēmu informāciju par šīs vasaras aktualitāti: sarosījušies mazgadīgu bērnu (vairāk zēnu) izmantotāji. Izmanto pusaudžu vēlmi vasarā nopelnīt un internetvietnēs ievieto sludinājumus par atbilstīgi bērnu vecumam un spējām veicamiem darbiņiem. Tieši tādus, kā minējusi lasītāja. Mans ieteikums – bērniem ar darba piedāvātāju sazināties un tikties tikai kopā ar vecākiem, kas arī novērtēs situāciju.»Arī Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) brīdina – pirms došanās uz darba interviju un darba piedāvājuma pieņemšanas nepilngadīgajiem par to noteikti jāpastāsta vecākiem, draugiem vai cilvēkam, kuram uzticas. VBTAI aicina vecākus interesēties par to, kur un kādā veidā viņu bērni gūst ienākumus, un jauniešus, kuri grib pieteikties darbā, ar lielāku piesardzību izvērtēt darba sludinājumus, kuros īsā laika periodā tiek piedāvāts liels atalgojums.Tāpat jābūt uzmanīgiem, ja darba devējs piedāvā iespēju strādāt ārzemēs. Interneta vide pieļauj anonimitāti, tādējādi radot iespējas likumpārkāpējiem vienkāršāk realizēt savas intereses.Mēdz būt gadījumi, kad pusaudži savas nezināšanas un pieredzes trūkuma dēļ, pieņemot interneta sludinājumos izvietotos darba piedāvājumu, cietuši no pretlikumīgām darbībām, tajā skaitā no seksuālas izmantošanas.Skolas brīvlaiks tuvojas noslēgumam, tomēr daudzi vecāko klašu skolēni papildus mācībām meklē iespēju piepelnīties, tāpēc jābūt pēc iespējas apdomīgākiem, pieņemot darba piedāvājumus. Tā iesaka Marika Grasmane, Bērnu un ģimenes lietu ministrijas Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas sabiedrisko attiecību speciāliste.

Pievieno komentāru

Citas ziņas