Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Satiksmes uzlabošanai maršrutā Bauska - Jelgava nepieciešama pašvaldības un iedzīvotāju iniciatīva 4

Vai iespējams uzlabot autobusu satiksmi starp Bausku un Jelgavu?SIA «Aips» valdes priekšsēdētājs Uldis Kolužs norāda, ka pašlaik no Bauskas uz Jelgavu ir septiņi reisi, kurus veic Jelgavas autobusu parks, vienu reisu arī SIA «AIPS». «Tā nu tas ir vēsturiski izveidojies, ka šo maršrutu apkalpo jelgavnieki. Lai atklātu jaunus reisus, tas ir jāprasa pašvaldībām. Kad pieprasījumu apstiprinās ministrijā, mēs varēsim domāt par reisa atklāšanu. Līdz šim par kādām īpašām aktivitātēm šajā jomā neesmu dzirdējis. Vienīgi varu pateikt to, ka valsts nostāja pēdējā laikā ir tāda, ka kļūst arvien grūtāk panākt jaunu maršrutu izveidi. Arvien vairāk izskan ieteikumi domāt par reisu skaita samazināšanu,» skaidro U. Kolužs. Savs viedoklis ir arī Bauskas rajona Padomes Attīstības un plānošanas nodaļas vecākajam speciālistam Jānim Ķēniņam: «Starppilsētu satiksmē par jauniem maršrutiem pieprasījums jāsniedz Autotransporta direkcijai. To var darīt pašvaldības, arī iedzīvotāju grupas. Nepieciešamie dokumenti jāaizpilda atbilstīgi Ministru kabineta noteikumiem. Jāpamato jaunu vai mainīto reisu nepieciešamība. Reālākas iespējas saņemt atļauju ir tad, ja kādai iedzīvotāju grupai nepieciešams nokļūt izglītības, medicīnas iestādēs, uz darbu vai citur, lai saņemtu valsts un pašvaldību iestāžu pakalpojumus. Pērn, saskaņojot ar Jelgavas autobusu parku maršrutus, runājām par iespēju izveidot kādu eksprešu reisu. Taču iniciatīvai jānāk no iedzīvotājiem. Savukārt Jelgavas autobusu parka pārvadājumu daļas transporta inspektors Gatis Dūmiņš atklāja, ka Bauskas līnija ir pietiekami noslogota, tie nav «tukšie» vai lielus zaudējumus radošie reisi. «Tehniski mūsu uzņēmums būtu gatavs atklāt vēl kādu reisu, iespējams arī kāds ekspreša reiss. Nevar sūdzēties arī par sliktajiem ceļiem. Brauktuves gan virzienā caur Eleju, gan caur Iecavu ir labā tehniskā stāvoklī. Taču mēs nenodarbojamies ar jaunu maršrutu izstrādi, mēs tikai izpildām valsts, pašvaldības pasūtījumus. Nav dzirdēts, vai kāda Jelgavas rajona vai arī pilsētas pašvaldība būtu izrādījusi iniciatīvu, lai atklātu jaunus reisus, uzlabotu satiksmi maršrutā Jelgava-Bauska.»

Pievieno komentāru

Komentāri 4

viktors

jaaaaaa! son tikko neatbrauca autins no bauskas, kas iet uz Jelgavu!bac nostavaju 20 minutes un galvenais, ka internetaaa ari nav info ir vai vins nav-*** tads!

pirms 12 gadiem, 2008.05.05 07:05

e

kaa var redzet uznemejiet ir pilnigi po, jo tapat jau labi!

pirms 12 gadiem, 2008.04.19 18:06

arī gribu braukt

Tas Jelgavas AP pārstāvis nezin un ir aizmirsis, ka uz Bausku var aizbraukt ne tikai caur Iecavu un Eleju. Lielākais autobususu skaits kas kursēja starp šīm pilsētām bija caur Emburgu un Jaunsvirlauku.Pašlaik pa šiem ceļiem kursē tikai pa vienam reisam dienā un vienā virzienā. Jelgavas AP ir jāatņem un jānodod SIA"Migar" (no Jelgavas) un SIA Aips (no Bauskas)šie reisi un jāatjauno reisu skaits.

pirms 12 gadiem, 2008.04.19 08:43

Jānis

Steidzīgi vajag ekspresi šajā maršrutā!!! Tas ir absurds vairāk nekā pusotru stundu kratīties uz Jelgavu mūsu laikmetā!!!

pirms 12 gadiem, 2008.04.18 11:21

Citas ziņas