Dūmiņš domes sēdē

Noklausījos Bauskas novada domes sēdi ... Dūmiņa "k-ga" runas izskatāmajos festivālu jautājumos. Nu, ko lai saka ...- skumji. Pilnīgs ...!!!

Uldis

Nav nekādas vainas Dūmiņa kungam! Prieks, ka Bauskas novadā daudz jaunu, jauku pasākumu. Dūmiņa kungam liels paldies par lielo ieguldījumu un izdomu šo pasākumu sarīkošanā. Visvairāk grib kritizēt tie, kas paši ar savām rokām neko negrib darīt! Nevienam nav liegts nākt talkā ar jaunām idejām vai vēlmi palīdzēt. Visvieglāk ir no malas kritizēt.

pirms gada, 2020.01.31 10:53

kolužam

tev pašslavinātāj ar to vēlmi "darīt" ar muti vai "palīdzēt" sanāk - gribēju kā labāk bet vienmēr sanāca kā sanāca!

pirms gada, 2020.01.31 16:03

No icki

Ir no kā ņemt piemēru, jo pašam jau ar tā sanāca, ka gribēji, kā labāk, bet sanāca kā vienmēr, bet tev neviens nepalīdzēs, llai kā censtos citus apkāst, pats tiec ārā no savas bedres gudriniek! Tu sevī baķii neredzi, kamēr citis skabargu meklē, tu savu bumerangu sastapsi, un tas būs tev sāpīgs sitiens pa tavu pēcpusi! Par mēru netiki, saeimā arī netiki, un vairs nekur netiksi, biju neveiksminieks un paliksi, vienīgais tavs glābiņš, tavas barotājas labvēlība, uzvedies labi!

pirms gada, 2020.02.05 13:09

Turi muti!

Músu novada Parādnieka kungs, palūkojies uz sevi un papriecājies par saviem " panākumiem", pirms met ar akmeni citiem! Par tevi sen jau visiem viss ir skaidrs!

pirms gada, 2020.02.21 07:35

Noici!

Tu esi Cilvėks kurš, kur iet tur atstāj savas kakučus un smakuci!

pirms gada, 2020.02.21 07:58

joks

Kā man patīk šis nosaukums Dūmiņa kungs!

pirms gada, 2020.02.21 19:27

Dūmiņš

kā jau liberālo vērtību mākslinieks strādā ar pašsaražoto dabīgo materiālu

pirms gada, 2020.02.24 09:30

Ludis

Nekādu pretenziju pret Dūmiņa kungu, piekrītu Ulda viedoklim.
Vienīgi.. Es tomēr domāju, ka Dūmiņa kungam un co (jeb BKC) vajadzētu tomēr Tastes festivālu palobēt un atrast pašiem finansējumu nevis sēdēt uz pašvaldības budžeta. Protams, kaut kādu atbalstu jau festivāls var saņemt no pašvaldības, bet to ciparu būtu smuki tomēr samazināt. Festivālam vārds jau ir, noteikti kāds partneris atrastos.

pirms gada, 2020.01.31 12:36

čarka

Rupji sakot, Taste ir rīkots par pašvaldības (lasīt - nodokļu maksātāju) naudu. Protams, rezultāti par ieņēmumiem, izdevumiem un to kādu devumu tas devis atpakaļ pašvaldībai nodokļu formā - nekur nav pieejami.

pirms gada, 2020.02.04 10:15

čarkai

"...to kādu devumu tas devis atpakaļ pašvaldībai nodokļu formā..." - stulbs, vai izliecies? No kura laika kultūras pasākumus mēra "atdevē nodokļos"?

pirms gada, 2020.02.05 02:05

čarka

Izliecies.
Ja festivālu rīko par manis samaksāto nodokļu naudu, tad, lūdzu, lai no festivāla vismaz ir kāda jēga atpakaļ budžetam.
Tīri intereses pēc, kā tad mēra kultūras pasākumus? Apmeklētāju skaits? Iedzīvotāju apgarotības indekss?

pirms gada, 2020.02.05 08:21

čarkai

Tu vēl uzprasi, cik liels nodokļu pienesums ir no bibliotēkas - un lai detalizētas tāmes katram pajoliņam, pēc pirmā pieprasījuma iesniedz! ;)

pirms gada, 2020.02.05 15:52

čarka

Paldies, sapratu cik ļoti kompetents/a komentētājs/a esi.

Lūdzu, no likuma "Par pašvaldībām", pašvaldībai ir pienākums -
6) atbilstoši apstiprinātajam pašvaldības budžetam racionāli un lietderīgi izlietot pašvaldības finanšu līdzekļus;

Es kā iedzīvotājs un nodokļu maksātājs apšaubu, ka festivāla organizēšana ir pašvaldības līdzekļu racionāla izmantošana. Par tāmēm slinkums meklēt, bet arī tas ir atrunāts, ka tādas ir jāiesniedz, ja tiek izmantoti pašvaldības līdzekļi.
Rezumē - ja reiz tas festivāls tiek rīkots par pašvaldības naudu (18. gadā cik, 60+ tūkstoši?), tad es gribētu pārliecināties, ka pašvaldības budžetā pēc tam vismaz tik pat ieripo atpakaļ, jo vismaz vienam no festivāla mērķiem būtu jābūt - gūt peļņu, ja tas tā nav, tad tā tiešām nav racionāla pašvaldības naudas izlietošana.

pirms gada, 2020.02.05 16:38

kompetentajai čarkai

"...to kādu devumu tas devis atpakaļ pašvaldībai nodokļu formā..." Pašvaldību ieņēmumu budžetu sastāda:
Iedzīvotāju ienākuma nodoklis; Dabas resursu nodoklis par radioaktīvo vielu izmantošanu, par zemes dzīļu derīgo īpašību izmantošanu, iesūknējot ģeoloģiskajās struktūrās dabasgāzi; Nekustamā īpašuma nodoklis;Izložu un azartspēļu nodoklis, kā arī soda naudas par pašvaldību saistošo noteikumu neievērošanu. Kura nodokļa veidā Tu gaidi "pienesumu" no kultūras pasākuma??? Ja nu vienīgi masu kautiņu noorganizēt - un tad visiem protokolus izrakstīt! :) Bet ko tu dumjam padarīsi...

pirms gada, 2020.02.06 07:27

ne-čarka

Pastāv arī citi nodokļi, kas rada netiešu ietekmi - tātad ne tieši uz pašvaldību.
Noteikti IIN veidā arī var redzēt pieaugu, ar nosacījumu, ka strādā baušķinieki.

Kultūras pasākuma ietekmi aplēst var, taču nav tik vienkārši. Un teikt, ka nodokļos nav pienesums arī ir aplami.

pirms gada, 2020.02.06 08:52

Dūmiņam

"katram pajoliņam, stulbs, vai izliecies".... vai pieklājas Bauskas deputātim zākāties komentāros?

pirms gada, 2020.02.06 13:19

ziedonis

kad beidzot festu rīkotāji sāks iesniegt ieņēmumu - izdevumu tāmes? tas attiecas uz kantri, lemesi ..uz tasti, arī protams. tikai tad pašvaldība varētu piešķirt finansējumu, ja festi ir mīnusos. iespējams, rīkotāji, sevišķi jau kantri uzvārās un tīri labi iztiktu bez pašvaldības naudas. tieši to jau domes sēdē centās pērējiem deputātiem iestāstīt kursīte un novickis. dūmiņš tik pretī stostījās un buldurēja. tā nevar turpināties!!!

pirms gada, 2020.02.01 07:09

Kapitālais

Country un Lemesis jau nav pašvaldības organizēti pasākumi un arī pašvaldības līdzdalība tajos ir salīdzinoši maza, līdz ar to, par tiem mums info neviens nedos.
Par Tasti gan aktuāls jautājums, es šo gaidu jau sen.

pirms gada, 2020.02.04 08:25

Finansējums

Te daži pajoliņi iedomājušies, ka BKC ir no pašvaldības neatkarīga peļņas organizācija... Pašvaldības organizāciju finansē pašvaldība! Tikai "VIP barotavas" - pašvaldību kapitālsabiedrības no iedzīvotājiem nokāstās naudiņas paši pierijas un partijas pabaro...

pirms gada, 2020.02.03 02:59

Kapitālais

Neviens jau neko nesaka par BKC, loģiski, ka tā ir pašvaldības struktūrvienība. Jautājums ir kāpēc pašvaldībai jāfinansē pasākums, kuru varētu finansēt kāds cits, kā tas notiek ar citiem lielajiem festivāliem? Vai nu tur ir kādam izdevīga naudas izsūkšanas shēmiņa, vai arī BKC vienkārši sačko, jo ir taču labi kā ir.

Un šeit ļoti labi iet klāt ziedoņa komentārs - festivāla rezultātus mēs neredzam, taču vajadzētu, ņemot vērā, ka tas ir lielā mērā par nodokļu maksātāju naudu īstenots.

pirms gada, 2020.02.04 08:19

Liene

Reāla naudas izšķiešana. Vazā kā tādus durikus aiz deguniem. Esmu pārliecināta, ka, lai saņemtu pašvaldības finansējumu (kurā ir arī mana, manu kaimiņu, draugu un paziņu un citu nodokļu maksātāju nauda), ir JĀBŪT iesniegtām PILNĀM ieņēmumu-izdevumu tāmēm!!! Tad redz, - var "elpot" festivāls vai nevar bez "injekcijas". Ne viena es tā domāju. Un vispār esmu nikna. Arī paklausījos Dūmiņa domes sēdē sacīto šajā tēmā ...godvārds .. palika kauns .. un ne jau par sevi

pirms gada, 2020.02.04 19:07

Lienei

Uzdziedi, Lienīt kopā ar draugu un kaimiņu - būs pa lēto! Vai bez 0,5 tikai riet māki?

pirms gada, 2020.02.05 02:01

Dūmiņam

paldies deputāta kungs par padomu!

pirms gada, 2020.02.18 13:26

Konstipācija

Hmm, vai tik kādam nav personīga interese, lai festivāli (it īpaši tas viens) saņemtu naudu un lai tāmes "netīšām" netiktu iesniegtas :)

Runājot par to vienu vienīgo festivālu.. Ja nemaldos, tad Positivus sākās līdzīgi, ar lielu pašvaldības atbalstu, bet ātri vien piesaistīja partnerus/sponsorus, sauc kā gribi (protams, zināma pašvaldības līdzdalība ir saglabājusies). Kāpēc gan mūsu BKC speciālisti (kā viņi skaisti amatos nosaukti) nevar atrast kādu, vai vispār tiek meklēts..?

Uz šito budžetu nokavējām, bet uz nākamo budžetu/festivālu ieteiktu iedzīvotājiem sarosīties, papretoties vai vismaz pieprasīt tāmi par iepriekšējo gadu. Es noteikti to darīšu.

pirms gada, 2020.02.05 08:28

?

Positivus nav pašvaldības pasākums... Nevajag nesalīdzināmas lietas salīdzināt! Komercfestivālus var rīkot katrs, kurš vēlas. Kāpēc gudrie komentētāji nerīko savus festivālus? Tauta būtu apmierināta, un nodokļu maksātāju naudu nebūtu jātērē...

pirms gada, 2020.02.05 16:01

čarka

Paga, paga, nu te sākās demagoģija. Kas ir "komercfestivāls"? Un kas tādā gadījumā ir Taste? "Sociālais" festivāls?
Positivus jau arī tā no 0 pēkšņi nesākās, tur pašvaldības piešprice bija un būs. Un neviens jau neibilst pret to, ka pašvaldība ATBALSTA festivālu, bet vai RĪKOT festivālu par pašvaldības naudu ir racionāla pašvaldības budžeta lietošana?

pirms gada, 2020.02.05 16:41

čarkai

Piekrītu! Pašvaldībai nekas nav jārīko! Pieprasu slēgt BKC! Pilskalnā - zupas virtuvi un spēļu zāli! Bet nodokļu maksātāju naudas izsaimniekošanai - katru gadu pa "mākslīgajai slidotavai" no domnieku draugiem iepirksim! Nevienu taču tas neinteresēs - kur tās pavasarī "izkūst" ar visām tāmēm...

pirms gada, 2020.02.05 18:58

Ludis

Rīkot jau viņi var un tas pat ir jādara, neba mēs pavisam bez kultūras dzīvosim. Vienkārši vai ir prātīgi visu to naudu sagāzt vienā pasākumā, ja pasākumam (nu - organizētājiem) šajā stadijā jau vajadzētu varēt piesaistīt finansējumu no citiem avotiem.

Es gan saprotu, tur visi ir kultūras cilvēki, viņiem labi, ka kāds kaut ko dod, viņi noteikti nedomā par to, ka varētu savādāk.

pirms gada, 2020.02.06 08:58

Uldis

Atvainojos, ka atkal uzdrošinos ko teikt, bet nevaru ciest, ka šai mēslainē, kur visi slēpjas aiz nikiem, gāž dubļus pār labiem pasākumiem! Ven nesenā pagātnē un arī bieži tagad daudzi saka, ka trūkst labu pasākumu, ka Bauskā nekas nenotiek.... Kad tiek radīti tiešām jauki pasākumi, tad atkal nav labi. Sarakstījāt te virkni muļķību un paši priecājaties. Žēl, ka tie kam ir ko teikt, šeit neizsakās. Pašvaldības darbība nav vērsta uz peļņas gūšanu! Ko tad Jūs runātāji nenākat par sponsoriem, lai atvieglotu pašvaldības finansu nastu!? Tik riet un apliet ar dubļiem varat tos, kas ko dara! Nākat un izdariet labāk!

pirms gada, 2020.02.05 22:36

Ludis

Nu tu izšāvi pērli. "Ko tad Jūs runātāji nenākat par sponsoriem" - pateici forumā, kur visi sūdzās, ka nav naudas dzīvošanai.
Pasākums ir labi, bet pasākums jau ir attīstījies līdz stadijai, kad tam būtu jāspēj piesaistīt finansējumu no citurienes, ne tikai no pašvaldības.

pirms gada, 2020.02.06 08:55

f

tas jau tāds "parautais" bijis ari agrāk, tie TASTE un Country jau nav galvenais dzvē

pirms gada, 2020.02.05 23:06

Uldim

Ši diskusija ir no tēmas-kāpēc Bauskā nav psihoterapeits, jo visas ieilgušās diskusijas spīd ar vienu- nav izpratnes, nav sajēgas par doto tēmu, bet anonīmi diskutēt tad dikti jau gribas. Visi šie komentētāji taču jūtas īpaši jau gudri, un tas jau attiecas uz jebkuru diskusiju BDz saitā forumā un pie rakstiem. Grudrākie saprot- nab taču jēgas ko teikt. Lielākie mācītāji būs tie, kas pat tuvumā nav bijuši Psihoterapeits,izveidojot terapeitiskas attiecības ar katru konkrēto klientu, varētu palīdzētu cilvēkam dziļi izprast savu personību un attiecības ar citiem cilvēkiem, tikt skaidrībā par saviem dzīves mērķiem un patiesajām vajadzībām. Pie psihoterapeita ikviens var vērsties ar ieilgušām grūtībām, kuras skar dziļākos šī cilvēka dzīves un personības aspektus.

pirms gada, 2020.02.06 11:10

Anita

Noklausies to domes sēdi, tad varbūt sapratīsi kas un kā, kas ir kas ... un nebūs Tev pat pie psihoterapeita jāiet

pirms gada, 2020.02.06 19:59

anitiņ,

Mani tas viss nu nemaz neinteresē,tādēļ pie tā psiha ... lai dodas tie šķēpu lauzēji,ja kas. Kāpēc bezjēdzīgi jāmokās forumā, ja var taču doties uz domes sēdi ar saviem priekšlikumiem.Forums taču neprasa atbildēt, tikai tvaika nolaišana..

pirms gada, 2020.02.06 20:37

Dūmiņam

Jāmokās būs kad sāks revidēt tastes saimniekošanu

pirms gada, 2020.02.17 17:03

Ta

Kam tas taste vajadzigs? Country noiets etaps.

pirms 4 mēnešiem, 2020.12.21 22:26

Kristīne

Piekritu .Pietiek ar tiem balaganiem.

pirms 4 mēnešiem, 2020.12.29 08:16

30 000 EUR

Tikai ne pa 30000 eur rotāt Korfa dārzu !

pirms 4 mēnešiem, 2020.12.24 12:24

njjaa

-tiesi taa!

pirms 4 mēnešiem, 2020.12.28 16:37

Cilvēks

Nekas ar mums nenotiktu, ja 2 -3 gadus padzīvotu vispār bez neviena festivāla.

pirms 4 mēnešiem, 2020.12.30 13:30

Pievieno komentāru