Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kā strādā mūsu pašvaldības?

Ļoti gribētos zināt ko reāli mūsu rajonā ir ieviesis Okmanis(un arī citi pašvaldību darbinieki un priekšsēži)gūstot pieredzi no šiem ārzemju komandējumiem. Šie braucieni labi skan - pieredzes apmaiņa! Bet ko mums kā rajona iedzīvotājiem šie braucieni dod? Varbūt lielāku pieredzi var gūt lasot grāmatas, normatīvos aktus un meklējot informāciju datorā - būs lētāk! Piemēram, ir pagājis labs laiks, kad Okmanis bija Ķīnā, Amerikā u.c. Nu, tad, lūdzu gribētos zināt - ko ir ieviesis priekšsēdis no šiem apmaiņas braucieniem? Vismaz vienu piemēru, lūdzu! Bet lūdzu tādu, ko mēs šeit dzīvojot Latvijā nezinātu un neaizbraucot uz šiem komandējumiem arī nezinātu. Man ir priekšlikums - publisku atskaiti par šiem komandējumiem. Nevis - ko es tur redzēju, bet ko esam ieviesuši pie sevis rajonā.

nav

skat:
http://www.bauskarp.lv/images/doc/gada_parskats2006.pdf

pirms 12 gadiem, 2007.12.03 18:52

ha

Tā arī strādā, ka nodokļu maksātāju naudu tērē.

pirms 12 gadiem, 2007.12.07 00:34

Okmanim

Prasts patērētāis,brīnos kur,tik naivi vēlētāji.

pirms 12 gadiem, 2007.12.09 16:26

saule

Nu ļoti konkrēta atbilde :)- norādīta rajona padomes mājas lapa, kur parādīti pārskati par budžetiem. Es varbūt nēesmu tik profesionālis budžeta plānošānā un nesaprotu neko no šiem budžetiem. Es kā vienkāršs cilvēks uzdevu elementāru jautājumu - kas konkrēti ir realizēts mūsu rajonā, ņemot vērā ārzemju braucienos gūto pieredzi? Gribēju arī izlasīt konkrētu arbildi. Piemēram, Bauskas rajons ir sācis nodarboties ar rīsu audzēšanu un nākotnē ražos rīsu degvīnu. Tā lūk, Okmaņa k-gs, vajadzēja atbildēt! Jums pat vienu piemēru nebija ko uzrakstīt :)!

pirms 12 gadiem, 2007.12.10 10:06

vara

Toties Okmanis ir iesniedzis valdībai projektu par Rundāles novada veidošanu. Dikti jau nu tāds novads vajadzīgs, vēl viens pretendents uz izlīdzināšanas fonda naudu. Galvenais šāda novada mērķis ir Okmaņa vēlme saaglabāt amatu, jo lielajā Bauskas novadā šis jau netiktu pat par deputātu ievēlēts, kur nu vēl par priekššēdi,un tad jau vairs ne Ķīna ne Amerika nespīdēs. Kas nu Rudāle pa attīstības centru, maz ticams ka no Saulaines vai pat Viesturiem kāds brauks tur savas lietas kārtot, tāpat kā'lidz šim uz Bausku brauks. Ceru, ka valdībā un pašvaldību ministrijā šo projektu noraidīs un mazo napoleoniņu jau ir atšifrējuši.

pirms 12 gadiem, 2007.12.10 21:43

saule

Pilnīgi piekrītu "varai"...malacis! Kad Okmanim vairs darba Bauskā nebūs, tad dosies atpakaļ uz Rundāli...kā nekā vieta jau iesildīta. Tikai kur skatās paši vēlētāji? Tagad jau rajona padomē katrs dreb par savu krēslu...Ko tie "kundziņi" iesāks pēc lielās reformas? Būs grūti tik siltas vietiņas atrast, kur nekas nav jādara - kur var braukāt ārzemju "pieredzes apmaiņās" un ar lepnām mašīnām. Kam tad bija vajadzīgs tas laukums pie rajona padomes par vairāk kā 60 tūkstošiem, ja jau drīz vairs tāda rajona padome nebūs. Tātad, nebūs arī automašīnas. Nu protams, vēl var paspēt kādu džunguru izsist savā labā no šī projekta. Da labāk to naudu būtu izdalījuši pensionāriem un trūcīgajām ģimenēm uz Ziemassvētkiem! Tad varbūt Bauskā redzētu vairāk smaidīgu un laimīgu seju. Paskatieties visapkārt cik daudz nelaimīgu cilvēku, kas knapi izdzīvo no algas līdz algai (ja to vispār var saukt par algu). Tuvojas Ziemassvētki - mīlestības un piedošanas laiks...nu tad mēs "parastā tauta" piedodam jums Okmaņa kungs, ka brauciet lepnā auto, dodieties ārzemju ceļojumos un gudri runājiet, tā vietā lai cīnītos par smaidīgām sejām Bauskas rajonā....

pirms 12 gadiem, 2007.12.14 20:43

hannaaste

no malas jau izskatās, ka brauc viņi daudz un bezjēgā, bet tā ir tāda ārkārtīgi laba atruna"par mūsu naudu", un ērta,un visādi citādi piemērota. man nav žēl, lai brauc un pasauli redz.
piemērs. ķīnā zāles pļāvēja vietā zāli griež ar šķērēm. mērķis-nodrošināt pēc iespējas vairāk cilvēkiem darbu. kurš no jums ir gatavs šķērēt zāli?

pirms 12 gadiem, 2007.12.26 14:30

ķīnietis

Jāā...Laikam jau Mežotnes pagasta "profiņi"arī ņēmuši mācību stundas pie Okmaņa...Nu baigi līdzīga uzvešanās..

pirms 12 gadiem, 2007.12.27 14:07

Oga

KO Tu tur lej??!!!
Kas tad Okamnis ir kāds Dievs vai?!! Paskaties kaut vai to pašu "Latvijas lepnumu". Varu saderēt, ka tur cilvēki ir daudz mazāk finansiāli nodrošnāti kā Tu, bet viņi spēj prieku sagādāt gan sev, gan citiem. Un šī gānīšanās vienreiz ir jābeidz - it kā no tā labāk kļūtu. Ja kkas nepatīk, tad pierādi, ka vari labāk un uz priekšu. Starp citu, var redzēt, ka nekādas sajēgas no projektu finansēšanas Tev nav - ja reiz projekta mērķis ir naudu izlietot reformas īstenošanai, tad nekādiem pensionāriem un trūcīgajiem to maksāt nedrīskt, pretējā gadījumā vai Tu iesi cietumā sēdēt par nelikumīgu naudas izlietojumu?

pirms 12 gadiem, 2008.01.02 14:03

mēness

RP ēka kā tāda un laukums nekur nepazudīs, tepat Bauskā vien paliks, tā kā par to kreņķi nesit!

pirms 12 gadiem, 2008.01.02 23:34

slida

Dažas replikas par avīzē lasīto.
par privatizāciju Bārbeles lietas sakarā
1. Ja pašvaldības atteikums nodot privatizācijai koplietošanas teritorijas tiek uzskatīts par nelikumīgu, tad tiešām mūsu valstī viss nav kārtībā ar likumdošanu.
2.pašvaldības vadītāja histēriskā uzvedība iedzīvotāju sapulcē tiešam šķiet dīvaina. Tāda sajūta, ka šeit ir problēmas ar savstarpējo komunikāciju.
3. šmīnu raisīja Iecavas pašvaldības vadītāja stāsts par privatizācijas gadījumiem viņa novadā. Viss tik prātīgi un pārdomāti. Bet kā tad ar pilnīgi absurdo, lai neteiktu noziedzīgo, Iecavas autoostas privatizāciju? Ikreiz esot tur atceros, cik ilgi tur vispār nebija autoostas un kā burtiski dažus gadus pēc tās uzcelšanas tā tika atkal zaudēta. Un tad vienmēr domāju, vai cilvēki, kas izcīnīja autoostas tapšanu pēc šādas tās bezkaunīgas atdošanas nedabūja sirdstrieku. Varbūt avīze varētu šī jautājuma vēsturi papētīt sīkāk.
Par slidotavu.Protams, slidotava stāvlaukuma vietā nebūtu gudri, bet pašvaldības amatpersonu atbilde iedzīvotājiem, ka pilsētā esot pietiekoši brīvu laukumu kur veidot slidotavu, atkal raisīja smīnu. Nu tad kāpēc pašvaldība šajos brīvajos laukumos neierīko beidzot slodotavu? Vēl gribētos tomēr zināt, kāpēc milzīgais laukums bijušā dīķa vietā stāv tukšs jau kuro gadu. Vai laikraksts nevarētu šo lietu noskaidrot īsi un konkrēti. Varbūt tur uzņēmējs tomēr var ierīkot vismaz maksas slidotavu, vismaz kamēr kaut ko sāks būvēt, ja tas ir paredzēts. Un vispār vai Bauskā ir iepējama parasta atklātā slidotava, ja mums laika apstākļi ir tādi kādi ir.Šis jautājums, manuprāt apskatīts visai pavirši.

pirms 12 gadiem, 2008.01.21 16:09

smaids

Kas tur ko smīnēt un pētīt par autoostu- valsts( ne pašvaldība) Privatizācijas aģentūras personā nodeva šo ēku( kas pirms tam laikam bija ATU -Koluža kantora īpašums) privatizācijai un likumā paredzētās pirmpirkuma tiesības izmantoja zemes īpašnieka no Ulmaņlaikiem mantinieks, ārzemju latvietis..

pirms 12 gadiem, 2008.01.23 14:24

Es

ja kārtīgi maksās, tad arī griezīs. Tā jau ir klaja ņirgāšanas par cilvēkiem - šādi izteicieni, bez tam, nav ķīnā tās zāles tik daudz, lai to pļautu...
Nav ko aizstāvēt liekēžus, kas sēž siltās vietās!

pirms 12 gadiem, 2008.01.23 19:25

Ko

Ja par Bārbeli runājam, tad valstī ir iestāde - Prokuratūra, kas aizstāv valsts un pašvaldību intereses. Ja nepieciešams, lūdzu, ar iesniegumu vērsties Prokuratūrā (ja patīk - Ģenerālprokuratūrā), iesniegumā aprakstīt situāciju, pievienot dokumentu kopijas un juristi izvērtēs, ja būs konstatēts likuma pārkāpums, cels prasību tiesā pašvaldības interesēs. Nevajadzēs algot pat juristu. Valsts to nodrošina. Lūdzu, izmantojiet savas tiesības!
Slidotava, laukumi.... žēl, ka mūsu pašvaldībai nerūp iedzīvotāju labklājība, mūsu intereses. Lai veicās!

pirms 12 gadiem, 2008.01.23 19:30

slida

Un tas tā normāli Jūsuprāt,ka nogriež pusi autoostas un izveido lielveikalu un stāvvietu tieši autoostas teritorija. Lai kas arī būtu nodevis privatizācijai un kas būtu privatizējis, runa ir par attieksmi pret cilvēkiem. Kāpēc tad tāds troksnis par Bārbeles lietu. Tikai tāpēc, ka cits īpašnieks, vai kā. Privatizēs nu un kas. Vai ir teikts, ka uzreiz likvidēs un izdzīs no mājām? Neviens jau nepaskaidro.Ja var privatizēt autoostas teritoriju un pilsētas centru, kāpēc nevar privatizēt skolu un dzīvojamo māju?

pirms 12 gadiem, 2008.01.24 14:34

slēpe

Un ko tad vajadzēja ierīkot Iecavas autoostā??? Baseinu vai slidotavu? Protams, ka prātīgāk centrā ir izveidot veikalu un stāvvietu. Kur tad ir savādāk? Dzīvojam tak tirgus ekonomikas apstākļos ar visiem + un -, un ekonomikas likumi darbojas neatkarīgi no kāda indivīda patikšanas vai nepatikšanas un emocijām. Bet Bārbelē tāds troksnis tikai tāpēc ka BDz šobrīd uznākusi "mīlestības lēkme" uz šo pagastu. Diez vai tur notiek kas briesmīgāks kā citos pagastos, par citiem vienkārši neraksta.

pirms 12 gadiem, 2008.01.24 15:22

slida

Nu lūk. Pilnīgi pareizi. To arī gribēju teikt, ka nekas jau savādāks Bārbelē nenotiek kā citās vietās, bet tikai par tām citām neraksta tik daudz. Ja dzīvojam tirgus ekonomikā, par ko patiesībā paši arī cīnījāmies(uz barikādēm gājām), tad jārēķinās ar to, ka jebko un jebkurā brīdī var privatizēt. Lai cik tas ciniski neizklausītos.Vienkārši pašiem jāseko situācijai un jānodrošinās pret tādiem pārsteigumiem. Un nekādas emocijas, sirdsapziņa un loģika te nestrādā, tikai biznesa likumi. Nekā personiska, kā saka.

pirms 12 gadiem, 2008.01.25 13:51

Pievieno komentāru