Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rātsnams Bauskā - pašvaldības murgainā ideja

Vai tiešām Bauska grib atkārtot Raiņa vn sovhoza fenomenu, kad viena apsēsta cilvēka murgaino ambiciozo ideju piepildījums tagad stāv nevienam nevajadzīgs, pussabrucis ( milzīgus līdzekļus prasošs , un arī apēdošs), bez jēdzīga pielietojuma ?!?!?
Cien. eksperts Bruģa kgs pateicis kā naglai uz galvas - tiks uzcelta mākslīga forma bez adekvāta satura, vismaz tāda, dēļ kā rātsnams attaisnotu savu vēsturisko nosaukumu un eksistenci mūsdienās...
Kā apzeltīta ābele izgāztuves vidū - it kā skaista un pat vērtīga, bet pilnīgi bez jēdzīga pamatojuma un pielietojuma...
Vecpilsētas kā veidojuma , atbilstoša definīcijai, sakārtošana būtu gana prioritārs pasākums, lai beidzot varētu saukt šo Bauskas pilsētas daļu cienījamā "vecpilsētas" vārdā , kuras kronis tad arī būtu Rātsnams .
Bet kā , nez , pašvaldības entuziasti cer apgūt izplēstos ES līdzekļus, ja ne kāds mazs sīkums - liela daļa vecpilsētas manu pieder privātpersonām... Vai tiešām pašvaldība var/drīkst ieguldīt ES līdzekļus privāta īpašuma restaurācijā, kaut arī cēlu mērķu vadīta...?
Kas attiecas uz tūrismu - ceļa zīmes jau tagad aizliedz autobusiem apstāties/stāvēt vai nogriezties uz Rātslaukumu , pa labi no centrālās maģistrāles Kalna ielas...
Ja arī atļautu - dēļ kā stāties?
Vai jaunuztieptais rātsnams kaut sīkā veidā veicinās vecpilsētas kā veidojuma uzplaukumu un attīstību virzienā, ko ar apbrīnojamu stūrgalvību jau vairāk kā desmit gadus sīc projekta ""autore"...?!?
Jautājumu ir diemžēl vairāk, nekā atbilžu, bet laikam jau pašvaldībai "spīd acis" tikai uz naudu, atbildes tad vairs nav svarīgas...nāts mētelis nevienam nau vajadzīgs, tik zeltītās pogas no tā...

naktspodiņš

Tā projektu dīcējautore ir...? Sāksim ar to, ka jāmeklē viņas "ieenteresētības faktoru", jo miljonu vērtais rātsnams izgāztuvē uz pārēju nerestaurēto namu fona, galīgi neiederas. Rātsnams ir kāda gadu simta "vērtība" un pārējie nami ir kura gada? Iznāktu zelta pods sabiedriskā WC?

pirms 9 gadiem, 2010.07.30 11:27

varbūt

Varbūt ir vērts projekta autorei izteikties publiski, lai sabiedrībai būtu skaidrs viņas ideja. Kam nāktos ES naudu atdot? Vai tiešām BDz grūti nointervēt?

pirms 9 gadiem, 2010.07.30 11:31

ņam

a kā jūs domājat -galvenais lai smuka frizūra bed dibens var būt pliks un pat smirdīgs

pirms 9 gadiem, 2010.07.30 12:11

fake

Šīsdienas BDZ papīrversijas rakstā ir minēta šīs uzmācīgās idejas autore, kur "cīnās par rātsnamu" jau kuro gadu...
*
Sanāk kā anekdotē par Nenotveramo Džo - "...a kam viņš, nafig, vajadzīgs...?"
Domei nav kur sēdēt? - Tagad pat viens nams (bij.raj.padome)ir tā kā lieks palicis...
Muzejs par mazu? - Kaut kā nav dzirdēta žēlošanās un ir tak tagad vesela pils , kur Bauskas vēsturi izstādīt un izrādīt...
Suvenīru tirdzniecība? - ...aizej uz GEKA veikaliņu un pērc cik ādā lien ( par šo preču reālo noietu jautāt veikalā!)...
Jautājums -
-ar ko tad īsti aizpildīt jaunuzcelto rātsnamu ?!?
*
Tikko blakus potenciālā ceļamobjekta plānvietai kapitāli atjaunots 20.gadsimta būvējums...
Neesmu pilsētplānotājs un arhitekts, bet vai te nesanāk stilu ,gadsimtu un koncepciju konflikts?

pirms 9 gadiem, 2010.07.30 13:06

baušķinieks

Vecā Bauska, tas ir Rīgas iela un Kalna iela līdz kultūras namam jau sen ir pamirusi, arī atjaunotais Rātslaukums faktiski netiek izmantots, tagad pat Bauskas novada svētki notiks pilskalnā. Mašīnas lejā piestāt nevar, viscaur gar ielu barjeras, tas, ka visi veikali Kalna ielā dabīgi atmira,ka vecajā tirgū pat vasarā gandrīz nav neviena stādu un dārzeņu pārdevēja, vien pierāda , ka visa dzīvība norit sākot no RIMI un pa Dārza un Zaļo ielu. Rātsnams neko neglābs , vienīgi veltīgi ieguldīta nauda un kādam cilvēkam peļņa un ienākumi, bet kas baušķiniekiem no tā. Vajag domāt valstiski, bet ne atsevišķu ambiciozu cilvēku mērogā, domāt- vai tev, vai man, vai vispār cilvēkiem to vajag, jo pieminekļu un tukšu , neizmantotu ēku jau Bauskai pietiek.

pirms 9 gadiem, 2010.07.31 10:12

varbūt

Otreiz rakstu ar to pašu domu. Vai tiešām BDz žurnālists (kāds, visi jau neesat atvaļinājumos) nevarētu nointervēt to projektu autori? konkrētāk, avīzes versijā paspīdēja infa, ka tā ir arhitekte Irēna Bākule.Lai k-dze pamato savu domu un savu 10 gadu ilgo vēlmi pēc tā jaunā nama (cik sapratu no vecā tur nekas nepaliks). Pilnībā piekrītu D.Bruģa izteiktai domai par "Patjomkinu sādžu", kā arhitekte iedomājas pēc rātsnama atklāšanas sargāt no to bomžu klātbūtnes, kas tur parasti atrodas.

pirms 9 gadiem, 2010.08.01 08:14

Ja vien

Ja vien kādam no šiem komentētājiem interesētu pēc būtības šis jautājums, nevis, caur savu aizdomu un negatīvisma pilno prizmu, skatoties uz to, tad atbildes uz visiem aktuālajiem jautājumiem pavisam vienkārši būtu atrastas i-netā. Silti iesaku vispirms pārliecināties, pirms teikt "vau, vau", pretējā gadījumā diezgan bieži arī nepamatoti (ir jau arī gadījumi, kad pamatoti) negatīvā un varbūt pat cieņu aizskarošā nokrāsā tiek pieminēti dažādi uzvārdi.
Gribētos domāt, ka mūsu novada cilvēki ir gudri - patstāvīgi spēj spriest,noskaidro reālos faktus un tikai tad izsaka savu argumentēto viedokli "par" vai "pret" publiskajā telpā, lasa arī ārzemju presi, kurā ir mazāk cenzūras, ir ar plašu skatījumu uz lietām un galvenais ir aktīvi, domājoši(arī vēlešanās) sabiedrības locekļi!
Ticu, ka ar Bausku viss būs kārtībā un mums ir arī aktīvi un domājoši jaunieši, kuri ir pilni entuziasma un ticību saviem spēkiem un labajam - varbūt nav lielas pieredzes, bet tā ir svarīga sabiedrības daļa, kura mums visiem ir jāatbalsta.

pirms 9 gadiem, 2010.08.01 10:09

aanele

Te izskatās,ka kāds 1 pats sev jautā un atbild, tik vien segvārdus pamaina.

pirms 9 gadiem, 2010.08.01 10:18

to...........ja vien

Tā arī neko nesapratu,cilvēks raksta- meklējiet atbildes internetā, bet pats neko sakarīgu nepasaka un arī neatbild, bet tikai cer uz atsaucīgiem un darbīgiem jauniešiem.
Ja ko zini, tad runā skaidru valodu , jo šeit nav krustvārdu mīklu minēšana.

pirms 9 gadiem, 2010.08.01 17:43

krustvārdene

Tā arī nesaprati, kas tas par cilvēku, kas liek meklēt atbildes i-netā:D:D Pat kaķiem skaidrs- mūsu pašmāju deptātiņi:D 1. Visbiežāk apmeklē šo lapu.
2.Un runā tam-ta-ļampa...krugom okola un neatbild, sāk ar vienu beidz runu ar mistisku novēlējumu, laimes atrašanu un gaišu nākotni un bērnus neaizmirst pieminēt:D

pirms 9 gadiem, 2010.08.01 20:23

padomju produkts

Ja tā sauktajā sētas pusē atjauno tik jauko padomju laiku sabiedrisko ateju ar grīdā betonētajām atverēm
un *pēdiņām* - es ar abām rokām PAR !
Šķirbā ar blakus esošo ēku bomžiem būtu arī vieta,
kur ieraut krutku,kas iegādāta visiem zināmajās
točkās par pie Domes ieejas samangotiem santīmiem.

pirms 9 gadiem, 2010.08.03 16:00

....

Nebiju majas bijusi gadu,izskatas jau smuki,bet pielietojuma nav

pirms 9 gadiem, 2010.08.06 01:42

kāpēc

Piekrītu te vairākiem komentāriem.
1. Kaitina tā apvainošanās uz viedokļiem. Ja cilvēki kaut ko nav līdz galam vai pareizi sapratuši, kāpēc izsmeļoši nepaskaidrot? Nē taču, pārmet neizpratni. Dīvaini. Tāpēc jau ir novada laikraksts un tā portāls, lai par vietējām lietām te rakstītu un skaidrotu, kāpēc nu visiem būtu kaut kas jāmeklē i-neta plašumos un vēl ārzemju presē. Vai tur tiek rakstīts par Bauskas Rātsnamu?Tad vismaz norādiet, konkrētu adresi.
2. kas attiecas uz tūrismu mūspusē. Manuprāt, nav izmantotas vēl daudzas reālas un daudz praktiskākas iespējas. Piem., veloceliņu izbūve no Bauskas uz tuvākajiem tūrisma objektiem(Mežotnes, Rundāles pils u.c.), par vides gidu aktivitātēm vispār nekas nav dzirdēts, arī par interesentu piesaisti Bauskas dabas parkam neko nedzird, kaut šīs teritorijas statusa iegūšanā arī nauda ieguldīta un strīdi bija. Es jau nemaz nerunāju par tādām elementārām un daudzkārt arī BDz skartām lietām par sabiedriskajām tualetēm Bauskā un apmešanās vietām iebraucējiem. Varbūt Domes deputātiem tas arī šķiet smieklīgi, bet, manuprāt,pēdējās divas nosauktās lietas vispār ir pamats uz kura tikai ir jēga runāt tālāk par tūristu piesaisti.

pirms 9 gadiem, 2010.08.06 16:56

besis

Uz teikumu "Tāpēc jau ir novada laikraksts un tā portāls, lai par vietējām lietām te rakstītu un skaidrotu..." ir viens bet. Ja avīze vēl kaut cik atbild uz lasītāju vēstulēm, jautājumiem, intervē amatpersonas un uzdod viņiem jautājumus, tad portāls ir tikai lasītāju vien paķengāšanās vieta (diemžēl tāds nu līmenis ir). Šeit nav ne sadaļas "Atbildam lasītājiem", ne arī kas līdzīgs. Es zinu, ka biežākie portāli apmeklētāji ir amatpersonas no tuvējā biezo krēslu biroja un zinu arī, ka portāla komentārus žurnālistiem aizliegts komentēt, tātad izvediet secinājumus.

pirms 9 gadiem, 2010.08.07 07:42

kāpēc

Bet amatpersonu atbildes jau arī tiek gaidītas(vismaz es gaidu)konkrēti par apspriežamo Rātsnama tēmu.

pirms 9 gadiem, 2010.08.07 12:16

pilsētniece

Par Rātsnamu man arī īsti nav skaidrs kam tas domāts, varbūt labāk pievērsties tam faktam ,ka Mūsas tilts ir sabrukšanas robežas un mēģināt piesaistīt ES līdzekļus tā atjaunošanai???

pirms 9 gadiem, 2010.08.10 10:53

fake

Vai tiešām Bauska grib atkārtot Raiņa vn sovhoza fenomenu, kad viena apsēsta cilvēka murgaino ambiciozo ideju piepildījums tagad stāv nevienam nevajadzīgs, pussabrucis ( milzīgus līdzekļus prasošs , un arī apēdošs), bez jēdzīga pielietojuma ?!?!?
Cien. eksperts Bruģa kgs pateicis kā naglai uz galvas - tiks uzcelta mākslīga forma bez adekvāta satura, vismaz tāda, dēļ kā rātsnams attaisnotu savu vēsturisko nosaukumu un eksistenci mūsdienās...
Kā apzeltīta ābele izgāztuves vidū - it kā skaista un pat vērtīga, bet pilnīgi bez jēdzīga pamatojuma un pielietojuma...
Vecpilsētas kā veidojuma , atbilstoša definīcijai, sakārtošana būtu gana prioritārs pasākums, lai beidzot varētu saukt šo Bauskas pilsētas daļu cienījamā "vecpilsētas" vārdā , kuras kronis tad arī būtu Rātsnams .
Bet kā , nez , pašvaldības entuziasti cer apgūt izplēstos ES līdzekļus, ja ne kāds mazs sīkums - liela daļa vecpilsētas manu pieder privātpersonām... Vai tiešām pašvaldība var/drīkst ieguldīt ES līdzekļus privāta īpašuma restaurācijā, kaut arī cēlu mērķu vadīta...?
Kas attiecas uz tūrismu - ceļa zīmes jau tagad aizliedz autobusiem apstāties/stāvēt vai nogriezties uz Rātslaukumu , pa labi no centrālās maģistrāles Kalna ielas...
Ja arī atļautu - dēļ kā stāties?
Vai jaunuztieptais rātsnams kaut sīkā veidā veicinās vecpilsētas kā veidojuma uzplaukumu un attīstību virzienā, ko ar apbrīnojamu stūrgalvību jau vairāk kā desmit gadus sīc projekta ""autore"...?!?
Jautājumu ir diemžēl vairāk, nekā atbilžu, bet laikam jau pašvaldībai "spīd acis" tikai uz naudu, atbildes tad vairs nav svarīgas...nāts mētelis nevienam nau vajadzīgs, tik zeltītās pogas no tā...

pirms 9 gadiem, 2010.07.30 10:57

Pievieno komentāru