Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vai šajās pašvaldību vēlēšanās atbalstīsim novada (Bauskas un rajona) jauniešus?

Cik man zināms, šajās vēlēšanās kandidēs vairāki jaunieši. Kāda ir jūsu attieksme pret to? Mani tas ļoti interesē, jo visi skandina - dodiet iespēju jaunajiem, dodiet iespēju jaunajiem, bet vai tas tā reāli arī notiks? Šajos laikos tiešām jāļauj darboties mūsdienīgi domājošiem cilvēkiem ar attieksmi un reāliem plāniem. Varbūt vēlas izteikties arī kāds jaunais cilvēks, kurš piedalīsies vēlēšanās?

jaunā novadniece

esmu gados jauna, no divām partijām jau uzrunāta, bet pieņēmu lēmumu nekandidēt. Iemesls pavisam vienkāršs - šīm partijām vajag papildus balsis arī no jaunajiem cilvēkiem, bet nedomājiet, ka senie partijnieki liks jauniešus sarakstu augšgalā. stipri apšaubu, vai šie jaunieši tiks deputātos. Rezultātā ar jauniešu papildus iegūtajām balsīm krēslos tiks ievirzīti ilglaicīgie deputāti.
Ja jaunie cilvēki tiešām grib no sirds un godprātīgi iesaistīties politikā, tad ideālā variantā ir jādibina jauno speciālistu partija ar jaunām idejām un skatījumu, kuri iestāsies par attīstību, bet uz šīm vēlēšanām to vairs nevar paspēt. Ja kāds jaunietis tiktu iebalsots deputātos, es tikai priecātos!

pirms 11 gadiem, 2009.03.13 09:36

arī no šī novada

Ja gribat jaunos, pajautājiet kā Kalniņam Skaistkalnē ar tiem gāja. Viņam no 7 deputātiem, 2 bija jaunieši, 29% tā teikt. Cik man zināms, tad ar "bērnudārzu" viegli neklājās. Tik vien ir tiem jaunajiem kā skaļā bļaušana - "Protu, protu! Zinu, zinu! Varu, varu!", bet kad ir darīšana, čiks vien iznāk. Diemžēl kā daudzās lietās, kur jaunie ar skaļiem saukļiem tiek pie teikšanas.

pirms 11 gadiem, 2009.03.13 10:42

mana

Jā jā ar tiem jauniem arī neiet Uzvarā .cik zināms neko reālu necensas īstenot arī šeit gados jaunie deputati.Saņem savu papildus naudiņu un lieciet mani mierā tāpat nekas nemainas.Vajadzīgi tomer cilveki ,kuri jau pierādījusi sevi darbos.

pirms 11 gadiem, 2009.03.13 12:07

Novadniece

Iespējams, ka partijas tiešām vēlas uz jauniešu rēķina tās papildus balsis "savākt", bet nedomāju, ka gadījumā, ja kādu no viņiem arī ievēlēs, liegs iespēju darboties. Ar ko tad jaunietis sliktāks par vecajiem bukiem? Vai vecie dara vairāk? Vienīgais, ko viņi labi prot ir diskutēt, braukāt riņķī apkārt un iejusties savā lomā.
Ja Skaistkalnē un Uzvarā šie gadījumi ir bijuši neveiksmīgi, tad tā ir pašu jauniešu- deputātu vaina. Nevajadzētu uzreiz visus jauniešus mērīt pēc vienas olektes! Tad jau visi pieaugušie arī vienādi!

pirms 11 gadiem, 2009.03.13 13:29

Triumfs

Es un mana gimene esam par jaunajiem! Cik darbaa dzirdu, tad sogad arii koleegi vairaak noskanoti balsot tiesi par jaunaam sejaam. Muusdienu paaudzei taa domaasana tomeer nav tik samaitaata.

pirms 11 gadiem, 2009.03.13 15:21

dana

Mēģināt vajag jebkurā gadījumā. Lūdzu balsojiet par mūsu novada jaunajiem cilvēkiem, viss jau ir atkarīgs no vēlētājiem.Ir tikai problēma, ka viņiem nav tā atpazīstamība. Ir pozitīvi domājoši , gudri, godīgi(nav vēlmes iedzīvoties vai savu biznesu bīdīt) un patriotiski noskaņoti jauni cilvēki , kuriem ir savs stabils darbs Rīgā. kāpēc neuzticēties!?

pirms 11 gadiem, 2009.03.13 16:17

jautājiens

kuri ir tie jaunie, kas kandidē? esmu palaidusi garām vārdus... :(

pirms 11 gadiem, 2009.03.13 18:26

Vērotaja

Nebuutu jau praata darbs seit publiskai apskatei izlikt to jauniesu vārdus, kas kandidēs. Varu iedomaaties, kaa visi tiks nomelnoti (sii portāla beediigaa pieredze)!
Ganjau ar laiku uzzinaasiet, kuri tie ir!

pirms 11 gadiem, 2009.03.13 22:20

kandidātu_saraksts

Te būs kandidātu vārdi:
Ar pirmo nummuru listē Kārlītis
ar otro - Ilzīte
Ar trešo nr. - Anniņa;
Ar ceturto - Pēterītis ..
šie četri jaunieši uz divām vietām, ar divām pietiks vairāk jaum mums nevajag

pirms 11 gadiem, 2009.03.14 09:36

vēlētāja

Neesmu vēl redzējusi nevienu kandidātu sarakstu! Kur tādus var redzēt?

pirms 11 gadiem, 2009.03.14 10:31

sistēma

Jaunieši sarakstos tiks likti tikai kā vienaudžu balsu savācēji. Papētiet iepriekšējo pilsētas domes vēlēšanu rezultātus cvk.lv.
Piemēram, studente no TB/LNNK saraksta- 826 balsis. Neiekļuva deputātos, jo bija saraksta lejasgalā. Toties iekļuva no citiem sarakstiem- ar 603 balsīm Bernauts, 304-Bite, 694- Freimanis, 776- Karpovičs, 479- Kolužs, 366- Landorfs, 251- Teikmanis, 566- Zeltiņš.
Par kādu vēlētāju gribas izpausmi šādā vēlēšanu sistēmā var būt runa?

pirms 11 gadiem, 2009.03.14 11:42

Dinamikis

Kaa tas var buut, ka ar 800 balsiim neieklust? Tada gadiijumaa ko var domaat par pastreizeejiem deputaatiem - kraapnieki un negodnieki! Fuu!
Es arii esmu par jauniem cilvekiem!

pirms 11 gadiem, 2009.03.14 14:38

Jons

http://www.cvk.lv/cgi-bin/wdbcgiw/cvk/pv2005.pv2005_rezult_plus.vis

Te ir strīdīgais saraksts ar studenti- vis itkā ir ok! Cilvēki atkal runā un aprunā nenoskaidrojot patiesos faktus.

pirms 11 gadiem, 2009.03.14 17:03

Latviete

PAR! PAR! PAR! Man arī tie vecie apnikuši!

pirms 11 gadiem, 2009.03.14 21:15

sistēma

Jon, Tu neuztvēri domu! Protams, ka ar balsu skaitīšanu viss godīgi! Tikai sistēma ar partiju sarakstiem tāda, ka cilvēks no lejasgala netiks ievēlēts, bet tiks no cita saraksta augšējie ar mazāk balsīm. Jaunieši būs sarakstu beigās, lai savāktu balsis "vecajiem".

pirms 11 gadiem, 2009.03.15 10:48

xxx

Atbalstīšu jaunos, tikai ne janākus par 30 g., 20-25 g. veciem vēl pašiem daudz jāmācās. Gribēt jau nav slikti, bet vēl par agru. Vispirms jāpierāda ar darbiem.

pirms 11 gadiem, 2009.03.15 11:21

analītiķe

Ja toreiz būtu bijusi tagadējā 5% barjera, tad daudzi te minētie sarakstu līderi nebūtu ievēlēti, bet tai studentei varbūt paveiktos. Vietai sarakstā ne vienmēr ir izšķiroša nozīme, par to var pārliecināties pārskatot tos pašus vēlēšanu rezultātus.

pirms 11 gadiem, 2009.03.15 12:20

Mājasmāte

Noteikti jutīšos labāk, kad būšu nobalsojusi par kādu jaunieti nevis veco...

pirms 11 gadiem, 2009.03.15 15:22

....

Man jau liekas ka līdz kādiem 35 bērnudārza domāšana un darīšana. Vajag jaunas sejas, bet ne gados jaunas.

pirms 11 gadiem, 2009.03.15 23:45

Pievieno komentāru