Atbildību par skolu nākotni uztic pašvaldībām 6

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) speciālistu grupa 24. jūlijā Bauskā rīkoja tikšanos četru novadu pašvaldību vadītājiem, deputātiem un skolu direktoriem. Ministre Tatjana Koķe šajā dienā ierasties nevarēja, tādēļ ziņojumu par situāciju vispārējās izglītības jomā sniedza IZM valsts sekretāra vietniece Kristīne Vāgnere.«Naudas ir maz, un vairāk arī nebūs. Izglītības finansējuma samazinājums šī gada četriem mēnešiem iespaidos arī 2010. gada līdzekļu sadalījumu,» uzsvēra K. Vāgnere. Viens no galvenajiem tematiem bija skolu optimizācija. Pašvaldībām būs jāpieņem nepopulāri lēmumi un jāuzņemas milzīga atbildība, lai savās teritorijās varētu nodrošināt kvalitatīvus izglītības pakalpojumus. Ministrijas speciāliste uzsvēra, ka, veicot grozījumus Izglītības likumā un likumā «Par pašvaldībām», ir atcelti ierobežojumi attiecībā uz izglītības programmu licencēšanu, skolu akreditāciju, klašu komplektēšanu un vēl citām izglītības iestāžu darbības jomām. Tiks atvieglots arī mācību saturs. Četru novadu pašvaldības kopā ar Bauskas rajona Izglītības pārvaldi pašlaik modelē izglītības iestāžu turpmākās darbības variantus, lai nākamajās Domes sēdēs pieņemtu konkrētus lēmumus. Izglītības sistēmas ieteicamo modeļu vidū tika minēta skolu filiāļu veidošana novados Pašvaldībām tagad ir tiesības pieņemt lēmumu par kopīgas izglītības iestādes dibināšanu ar filiāļu tīklu. Labs risinājums, ko atbalsta arī starptautiskie naudas aizdevēji, varētu būt daudzfunkcionālu izglītības centru veidošana, kur zem viena jumta atrodas dažādas skolas. Bauskā šāds centrs jau ir nodibināts 2008. gadā, un tam ir attīstības lielas perspektīvas. Optimistiska ziņa ir Eiropas Sociālā fonda (ESF) atbalsts Latvijas pedagogiem 20 miljonu latu apmērā. Šo projektu vadīs IZM sadarbībā ar novadu pašvaldībām. Finansējumu sadalīs pēc teritoriālo kvotu principa un izlietos apmēram desmit tūkstoš skolotāju atbalstam. Mērķstipendijas par papildus veiktu metodisko un konsultatīvo darbu un izcilu kvalitāti piešķirs uz vienu mācību gadu. Pedagogiem, kuri atbildīs izvirzītajiem kritērijiem, būs iespēja ik mēnesi papildus saņemt no 65 līdz 150 latiem. UZZIŅAI Valsts finansējuma (latos) izglītībai sadalījums novados laikā no 2009. gada 1. septembra līdz 2009. gada 31. decembrim: Bauskas novads – 558013, Iecavas novads – 167716, Rundāles novads – 67712, Vecumnieku novads – 197405.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

sk.

Baigi labi, ka nebūs vairs akreditācijas u.c. baudīšanas. URRĀ!

pirms 11 gadiem, 2009.07.25 10:12

ii

Neviens tev neliek skolā strādāt! Arī senāk daudzas lietas, ko tagad apmaks''aja bija jādara par velti un tas bija pats par sevi saprotams! no tā jau skolotāja vārdam bija tā labā slava! nevis kā tagad- pat dienasgrāmatu skololēnam neparaksta par velti!

pirms 11 gadiem, 2009.07.25 09:30

i

Jā,skolu akredetācija bija viena nervu un naudas tērēšana! Tagad skolotājs visu darīs idejas vārdā,it sevišķi lauku skolās-pagar.grupā-par velti,audzināšana,rakstisko darbu labošana,pulciņu vadīšana utt.-par velti un nevarēs nedarīt.un neviens jau tāpēc nesaīsinās darba nedēļu,ja par padarīto darbu nemaksās...

pirms 11 gadiem, 2009.07.24 23:57

arī skolotāja

Skaisti- izrādās, ja nav naudas, var iztikt bez akreditācijām, atestācijām, licencēšanas. Cik tur savulaik enerģijas nav patērēts..

pirms 11 gadiem, 2009.07.24 22:57

skolotāja

Tas arī ir pareizi, jo ne jau bērnu skaits skolā ir tas noteicošais, jāskatās taču saimnieciskās lietas, jo par tām maksās pašvaldības! Bērnu skaits var ātri mainīties, jo tagad vairs nebūs iespējas pārvilinātajiem piešķirt brīvpusdienas, pirkt mācību materiālus utt,

pirms 11 gadiem, 2009.07.24 20:58

twilight

Precīzāks darbības vārds virsrakstā būtu "noveļ uz" vai "uzgrūž" :(

pirms 11 gadiem, 2009.07.24 18:57

Izglītība