Bārbeles skolā – pēdējais izlaidums 8

Nedēļas nogalē mūsu novadu skolās notika 9. klašu izlaidumi. «Bauskas Dzīve» 9. jūnijā piedalījās Vecumnieku novada Bārbeles pamatskolas 9. klases izlaidumā, jo tas bija pēdējais skolas 140 gadu mūžā. Bārbeles pamatskolu šī gada 1. septembrī nolemts slēgt, taču sagatavošanas grupas, visticamāk, darbību turpinās.Ar meijām un ziediem rotātajā zālē, skanot mūzikai, sešus absolventus ieveda vecāki. Apliecību par pamatizglītību saņēma Ilze Ģeķe, Eva Jermaka, Rihards Kārkliņš, Ieva Mihalkina, Reinis Jirjens un Mārcis Balodis. Sarīkojuma goda viešņa bija no Bauskas atbraukusī pensionētā skolotāja Līvija Lapša, Bārbeles pamatskolas absolvente. 13. jūnijā viņai paliks 88 gadi. Ciemiņu vidū bija Bārbeles pamatskolas ilggadējā pedagoģe Veronika Jermaka un 9. klases kādreizējās audzinātājas Dina Godļevska, Inese Petruševska un Iluta Ancveire. Bārbeles pagasta pārvaldes vadītāja Ērika Našeniece un tautas nama vadītāja Tatjana Kadiķe ieradās ar milzīgu ziedu grozu. Katram absolventam bija sagatavots krāšņs pušķis. Bārbeles pamatskolas pēdējā izlaidumā nepiedalījās neviena Vecumnieku novada domes amatpersona vai deputāts, ignorējot absolventu aizsūtīto ielūgumu. Viņi nesazinājās pat ar Bārbeles pagasta pārvaldes vadītāju, vismaz lūdzot nodot sveicienu no domes. Vecumnieku novadā 9. jūnijā izlaidumi notika arī Valles un Vecumnieku vidusskolā.Dace Penķe pateicās personālam par profesionalitāti, vienotību un koleģialitāti. Jau pagājušā gada rudenī kļuva skaidrs, ka nepietiekamā audzēkņu skaita dēļ pamatskolu nāksies slēgt, taču līdz mācību gada pēdējai dienai pedagoģiskie un tehniskie darbinieki pašaizliedzīgi strādāja, turot augstākā godā skolotāja misiju, nevis personisko labumu. Dace Penķe «Bauskas Dzīvei» atklāj: «Mums ir pamatotas cerības, ka skola nepaliks tukša – piecus un sešus gadus vecu bērnu mācības Bārbelē netiks pārtrauktas. Varbūt, līdzīgi kā Kurmenē, grupa kļūs par novada kādas pirmsskolas iestādes struktūru. Nākamnedēļ ar skolas darbības jauno stratēģiju man būs jāstājas deputātu priekšā Vecumnieku novada domes izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdē. Darbību nav pārtraukusi arī mūsu nodibinātā biedrība «Bārbeles tautskola». Mēs aktualizēsim pieaugušo neformālās izglītības projektu un iestāsimies par sākumklašu atvēršanu Bārbelē. Atšķirībā no ierastā modeļa tā varētu būt vecāku, nevis pašvaldības dibināta skola. Biedrības uzdevums ir piesaistīt valsts budžeta un pašvaldības finansējumu.» Plašāk – «Bauskas Dzīves» drukātās versijas pirmdienas numurā.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

idiote

sekojiet līdzi, kas notiks ar ēkām. skaidrs, ka bērnu vēl kādu laiku nebūs.

pirms 8 gadiem, 2012.06.13 11:09

No Kurmenes

Par Vecumnieku novada Domes deputātu attieksmi pārliecinājās arī Kurmenieši pagājušajā gadā.Precīzi tāds pats scenārijs! Parasti pieklājība prasa, ja ir oficiāls uzaicinājums, tad vismaz kādu formālu frāzi atsūtīt vai pateikt, kādēļ nevar ierasties, bet te nekā - nav un viss, absolūta ignorance. Tādi mums tie ģerevņas priekšstāvji! Nolemt par skolas slēgšanu, ar dubļiem apliet un augstprātīgi no augšas noraudzīties - tik pat kā sviestmaizi uzsmētēt!

PAR KO BALSOSIM PAŠVALDĪBU VĒLĒŠANĀS?

Bārbelieši, turaties!

pirms 8 gadiem, 2012.06.13 10:52

čikibriki

Jautājums vienkāršs - KUr tai skolā ir bērni?
Cik bērnus jūs te vāvuļnieki paši aiz sevis esat atstājuši, tādējādi rūpējoties par to lai skolu saglabātu? atbilde - zero vai viens

pirms 8 gadiem, 2012.06.11 21:05

xxx

loti zel....ir izdzinusi tautu no savam majam nu jau ir trakak ka pec kara- sajos neatkaribas 20 gados ....ta nu musu deputati saimnieko un lemj

pirms 8 gadiem, 2012.06.11 18:19

Ļoti zēl. Tik darbīgs, atsaucīgs kolektīvs bija! Turaties arī turpmāk godam!

pirms 8 gadiem, 2012.06.11 13:38

idiote

nu tas jau nav nekas jauns. priekšniekiem patīk tikai atklāšanas lentas pārgriezt. un tad vēl vajag lielu dūšu, lai skatītos acīs sanākušajiem cilvēkiem. nejūtas jau arī deputāti diez ko labi šādā situācijā, kad valda sāpīgs noskaņojums. gan jau būs labi. cilvēki pārgrupēsies, ēkas gan paliks tukšas. ir naivi cerēt uz pirmskolas grupām pie demogrāfijas pašreizējā līmenī.

pirms 8 gadiem, 2012.06.11 11:30

Fui, fui, kā tad tā!
"Bārbeles pamatskolas pēdējā izlaidumā nepiedalījās neviena Vecumnieku novada domes amatpersona vai deputāts, ignorējot absolventu aizsūtīto ielūgumu. Viņi nesazinājās pat ar Bārbeles pagasta pārvaldes vadītāju, vismaz lūdzot nodot sveicienu no domes. Vecumnieku novadā 9. jūnijā izlaidumi notika arī Valles un Vecumnieku vidusskolā"

pirms 8 gadiem, 2012.06.11 08:57

Izglītība