Bauskas novadā vidusskolēnu skaita sarukšana spiež samazināt klašu skaitu 4

Bauskas novadā sarucis vidusskolēnu skaits, kas pašvaldību un skolu vadību spiež samazināt klašu skaitu vai to apjomu, taču vidusskolu slēgšanu Bauskas novadā pagaidām neapspriež.Bauskas novada pašvaldības iestādes "Bauskas novada izglītības pārvalde" vadītāja Aija Spriņķe aģentūru LETA informēja, ka arī Bauskas novadā ir problēma ar vidusskolēnu skaita samazināšanos.Jau pagājušajā mācību gadā Bauskas novada dome apstiprināja noteikumus, kuri nosaka, ka minimālais pieļaujamais bērnu skaits pamatskolas un vidusskolas klasēs skolās ārpus pilsētas teritorijas ir astoņi bērni.Pagaidām nepietiekams vidusskolēnu skaits ir abās Bauskas novada vidusskolās, kuras neatrodas Bauskā, - Uzvaras un Īslīces vidusskolā, taču arī Bauskas Valsts ģimnāzijā vidusskolēnu skaits ir ievērojami sarucis, informēja Spriņķe. Bauskas Valsts ģimnāzijā vidusskolu beidza četras 12.klases, bet pagaidām 10.klasei izdevies nokomplektēt vien divas klases.Spriņķe uzskata, ka vēl ir laiks, un pauda pārliecību, ka klases izdosies nokomplektēt arī lauku vidusskolās."Šogad pamatskolas absolventu vidū bija izteikta tendence izvēlēties profesionālās mācību iestādes. Tas ir viens no iemesliem, kādēļ izveidojusies šāda situācija," skaidroja Bauskas novada izglītības pārvaldes vadītāja.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

atbildei

Vidusskolēns kopā ar vecākiem var izvēlēties, kurā skolā mācīsies. Tas tā kā ar veikaliem-ir veikali, kuros pircēji neiet. Pašām skolām jādomā kā piesaistīt un nav jau ģimnāzija vainīga. Muļķības.

pirms 8 gadiem, 2012.07.19 09:15

****

īsts valodnieks neesmu,nu galīgi nekāds valodnieks, bet domāju, ka šajā gadījumā jāraksta vārds ""liek"""- manuprāt var spiest pārāk ciešas bikses un maza izmēra kurpes.....

pirms 8 gadiem, 2012.07.19 06:50

pilsētniece;)

varbūt novadniece var ieiet šajā lapā un apskatīt par uzņemšanas noteikumiem ģimnāzijā, vispirms vajag nosakidrot un tad te pļāpāt, es ātri atradu:
http://b1v.lv/index.php/dokumenti/bvg-izglitojamo-uznemsanas-kartiba/

pirms 8 gadiem, 2012.07.18 22:52

Novadniece

Reālā situācija sekojoša - tā kā skolēnu skaits sarūk, mūsu izcilā "Bauskas ģimnāzija" rūpēdamās, ka tik pa visām varītēm varētu nokomplektēt 10 klases un, lai skolotāji nepaliktu bez darba - pie uzņemšanas 10 klasē vairs nerīko konkursu, bet gan uzņem visus skolēnus pēc kārtas, neizvērtējot sekmes.Cik zināms,tad ģimnāzijām sekmju izvērtēšana ir jāveic.
Rezultātā novada skolas Uzvara, Īslīce, Rundāle savas 10 klases var nenokomplektēt, un jaunietis, kurš jau pieteicies jau šo skolu 10 klasē, augustā var uzzināt nepatīkamu ziņu - atvaino 10 klasi nenokomplektējām un tāpēc mācies kur gribi....... un, ja nevari izbraukāt līdz Bauskai - nemācies vispār.

pirms 8 gadiem, 2012.07.18 20:20

Izglītība