Bērnudārzs – pirmā lielceltne Rundāles novadā 18

Rundāles novada pastāvēšanas sestajā dienā veikts nozīmīgs, nākotnē vērsts rituāls – kapsulas iebetonēšana topošā bērnudārza jaunceltnes pamatos. Pirmdien, 6. jūlijā, svinīgajā pasākumā piedalījās vietvaras vadītājs, bērnudārza darbinieki, celtnieki.Ēkas viena stūra pamatos tika ievietota apaļa, no nerūsējoša metāla izgatavota kapsula. Tajā pašvaldības izdevuma «Rundāles Novada Ziņas» speciālais numurs, pa vienai no katras pašlaik apgrozībā esošās monētas, pirmsskolas izglītības iestādes «Mārpuķīte» nolikums. Bērnudārza audzinātājas savukārt kapsulā ievietoja pašu gatavotus papīra ziediņus ar sapņu vēlmēm. «Par bērnu trūkumu mūsu bērnudārzā nekad neesam sūdzējušās. Esmu pārliecināta, ka jaunajā ēkā mums arī būs pilnas visas grupiņas. Mums ir profesionāli darbinieki, kuriem būs iespēja strādāt skaistā, modernā namā. Te būs baseins, telpa mūzikas nodarbībām, sporta zāle. Jau tagad vecāki no Bauskas un Īslīces interesējas, vai viņu mazuļiem «Mārpuķītē» atradīsies vieta,» optimistiski nākotnē raugās pirmsskolas izglītības iestādes vadītāja Indra Konstantinova. Būvprojekta vadītājs no Rīgas firmas «Moduls» Vitālijs Hrapovs atzina, ka šis nav pirmais viņa vadībā tapušais bērnudārzs. Tomēr rundālieši nolēmuši ēkā iebūvēt vairākas specifiskas, ne visiem bērnudārziem raksturīgas lietas. Te iecerēts baseins, telpas rehabilitācijai. Tomēr celtnieki, kas darbu sākuši šī gada maijā, cer to pabeigt ātrāk par līgumā noteikto termiņu. Nākamā gada februārī, martā būvētāji cer objektu nodot ekspluatācijā. Novada Domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis «Bauskas Dzīvei» atzīst, ka tipveida projekts patiesi ir krietni uzlabots. Ēkā telpas atradīsies arī pasta pakalpojumu punktam, kabinets dakterei, varbūt arī nelielai bibliotēkai.Celtniecības darbu izmaksas pašlaik ir krietni zemākas, nekā tās tika plānotas. Kad ēka uzbūvēta un pilnībā aprīkota, novadam tas izmaksās ap miljonu latu. Pirms gada būvdarbu izmaksas vien tika lēstas 1,6 miljonu latu vērtībā.  Pašlaik bērnudārzs «Mārpuķīte» izvietots pielāgotās telpās Kaucmindes pilī. Tajā ir ap 50 bērnu. Jaunajā ēkā būs vieta 116 mazuļiem.  

Pievieno komentāru

Komentāri 18

** Nikam

Bērnudārzs ir vajadzīgs Rundāles pagasta iedzīvotājiem Saulainē, bet ne Rundāles novadam. Svitenē un Viesturos ir telpas, kuras var piemērot bērnudārzam. Kapēc tās neizmanto bērnudārzam?

pirms 11 gadiem, 2009.07.08 15:32

meesli varetu buut izveeletaa banda,padzivosim redzesim , kursh peldes suudu čupaa.

pirms 11 gadiem, 2009.07.08 14:57

Niks

Juus pida... apriebusies, vienam raadass , ka maaju celj, nakamajam, ka materialus zog, citam, ka sev algaas izmaksaas! Ar vaali pa muguru buutu Jums kretiiniem par maz! Meeslu gabali nozeelojamie, nu nav Jums smadzenu vispaar!
Un visa taa Udalovas banda, lai vienreiz aizver savas pretiigaas un negodiigaas mutes, ar pashu suudamushu Udalovu prieksgalaa!

Preteklu bars!

pirms 11 gadiem, 2009.07.08 12:38

Deniss

Tad tik japarceljas uz dziivi Rundalee..... ha..ha ... Protams neviens jau nesekos liidzi izmaksaam kur, kas aizgaja un, cik maksaja. Stradnieki materialus njems i' prieksh sevis i' draugiem. Varbuut, ja cel, tad, lai pacolee kur letaki izejmateriaali, varbuut no tas summas paliek kas paari, bet tur jau taa lieta, ka nekad jau nav palicis.....

pirms 11 gadiem, 2009.07.08 04:03

piedzims mans beerns un cerams vins ies sajaa jaunajaa beernu daarzaa ;)

pirms 11 gadiem, 2009.07.08 01:11

vēl viens draugs

Cel- slikti, gan jau pusi naudas bāz kabatā,un arī nabagiem un bomžiem nebūs naudiņas, ko apēst, necel- atkal slikti,nemāki saimniekot, visādas naudas piesaistīt, gan jau visu sev algā izmaksā, un atkal naudiņas nebūs... Patiesībā - ejiet jūs visi ieskrieties- ar savu naidu, negatīvismu un žulti...

pirms 11 gadiem, 2009.07.07 22:16

ubags

nuja!tieshi kriizes laika tik truuka bernudarz,tagat cilveecini raudasiet,vissu griezis nost...
jautri gan buus tiem kas balsoja par okmani.

pirms 11 gadiem, 2009.07.07 21:32

22

Nju jaa, bet vecais daarzinjsh, Rundalee, PROTAMS nav bijis vajadziigs, taapeec 90-jos izdemoleeja...atvainojiet, privatizeeja...un tagad baigie varonji, aplaimo cilveekus...cuukas..un tie valda par mums...cilveeki, kas notiek pasaulee?????????????????

pirms 11 gadiem, 2009.07.07 21:11

kaimiņam

Soc. pabalsti ir tāda lieta, kam naudas nekad nebūs par daudz.Vari bērt kā tukšā maisā.

pirms 11 gadiem, 2009.07.07 21:11

Okmaņa draugs

juuuu! nax... mums tas bernu dārz! cilveeki mirst nevis dzimst! vins tik priekš sava biroja jaunu eku cel !, a berndārs buss tik ta skaistumam,ja! bet ka ta gadijas ka uzreiz paraleeli cel sev maaju!? tas tak pa jaun berndarz... eekas naudu cel,seev maaju!

pirms 11 gadiem, 2009.07.07 21:10

tas kaiminam

Kas ir muusu naakotne? beerni...
Jaaskataas ir talaak par savu degunu.

pirms 11 gadiem, 2009.07.07 20:50

ks

Supper!Tik ilgi gaidīju šo mirkli!!!!!!Viena no retajām pašvaldībām kurai tas ir izdevies un beidzot mūsu bērniem un bērnu bērniem būs kārtīgs dārziņš!Milzīgs ieguldījums nākotnē!Lai veicās!!!!!!:))

pirms 11 gadiem, 2009.07.07 18:48

kaimiņš

No vienas puses labi , ka vadītājs šajā krīzes laikā domā uz priekšu un ņem milj. kredītu celtniecībai. Tikai vai viņš parsonīgi sev arī ņemtu un uzkrautu šo nastu saviem bērniem . Vai rundāliešiem pietiks naudas soc. pabalstiem un vai maz būs kas apmeklē šo bērnudārzu ? Bet jādomā tas labākais ...

pirms 11 gadiem, 2009.07.07 18:37

krīze

Ai , Nik, es jau rakstīju - malači , gāzi grīdā !!!

pirms 11 gadiem, 2009.07.07 17:17

Niks

Eee, nu kur ir tie breeceeji, ka neko Rundaales novadaa nedara???

Laikam noliidusi beidzot nokauneeties :)

pirms 11 gadiem, 2009.07.07 13:54

Izglītība