Bērnudārzu pedagogiem Bauskas novadā plānots algas pielikums 24

Algu palielinājums par 20 vai 25 latiem no janvāra plānots Bauskas novada bērnudārzu pedagogiem. Šādu lēmumu deputāti pieņēma Bauskas novada domes sēdē. Diskusijā par šo lēmuma projektu iebildumi bija divu pilsētas skolu direktoriem. Balsojumā deputāts, arī pilsētas pamatskolas direktors Jānis Rumba atturējās, deputāte, 2. vidusskolas direktore Vera Grigorjeva bija pret.  «Bauskas Dzīvei» V. Grigorjeva paskaidroja, ka viņa nebalsoja pret algu palielināšanu bērnudārzu audzinātājām: «Es neatbalstu sistēmu, kas izveidojusies. Reāli ir tā, ka daļai pedagogu algas samazinās. Tie ir skolotāji, kas vada fakultatīvos pulciņus. Samazināsies maksa par darbu labošanu. Ja reiz ir nauda, tad ir jādomā par godīgu tās sadalīšanu. Nav godīgi, ja vieniem samazina algu, bet citiem palielina.»  Līdzīgi savu balsojumu komentēja J. Rumba. Arī viņš uzskata, ka pašvaldības budžetā varēja rast līdzekļus, lai daļai skolotāju algas nekļūtu mazākas. Bauskas novada Izglītības pārvaldes vadītāja Aija Spriņķe «Bauskas Dzīvei» pastāstīja, ka pašvaldības budžetā izdevies rast līdzekļus, lai palielinātu atalgojumu pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogiem.  Atkarībā no audzēkņu skaita audzinātājas ar vairāk nekā desmit gadu darba stāžu līdzšinējo 280 latu vietā par likmi mēnesī saņems 300 vai 305 latus. Pārējām pedagogu kategorijām mēneša darba algas likmes paliks tādas pašas kā bija pirmajā mācību pusgadā.

Pievieno komentāru

Komentāri 24

potenciālais vēlētājs

Valsts prasība. Tad jājautā, kas īsti ir tā valsts- teritorija, valoda, iedzīvotāji, jeb tomēr ierēdņi un deputāti, kuri šiverējas pa šo valsti un pakārto visu daļas izredzēto interesēm. Šī plānošana ir vajadzīga, lai kāds pēc zināma laika, tad, kad sabiedrībai šad tad atveras acis, varētu atsaukties, tas taču bija paredzēts plānā. Plāns ir tāds pats lejamgabals, kā partiju priekšvēlēšanu programmas, tikai atšķirība apjoma un izmaksu ziņā. Mēs te, portālā komentējam par noķerto naudas atmazgātāju grupējumiem, bet šie plānošanas projekti taču arī ir sava veida Eiropas (tātad arī mūsu) naudas atmazgāšanas projekti. Šajā kapacitātes paaugstināšanas projektā pieminētas tikai 3 SIA, pie kādiem projektiem tad strādāja pārējās plānošanā iesaistītās SIA? Cik naudas visas šīs SIA kopumā saņēma par vairāk kā gada darbu? Tas, protams, komercnoslēpums, neatklājams. Ar ko šajā laikā nodarbojās novada attīstības un plānošanas nodaļa, neticu, ka atradās bezalgas atvaļinājumā, tātad arī saņēma porciju nodokļos nomaksātās naudas.
Pēc tava komentāra nobeigumā rakstītā noprotu, ka esmu uzkāpis uz varžacīm ne vienam vien, diemžēl dažādu apstākļu dēļ es savu pakaļu neesu atvilcis... . Tas, vai es rādīšos pēc vēlēšanām šajā portālā, būs atkarīgs ne no tavas gribas, bet no tā, kā labā strādās tādi kā tu, tie kuri visām varītēm raujas uz šo kŗēslu, no kura nav nekāda labuma, kā jau pats minēji.

pirms 8 gadiem, 2012.02.07 10:48

potenciālajam vēlētājam

Tā kā tie pārējie nav projekti, tad nav arī naudas publiski atrakstītas, taču nedomāju, ka arī šī informācija būtu slepena, lielāks jautājums ir - vai kāds ir paprasījis??? Un vēl kas - šī starp citu, ir valsts prasība - izstrādāt šādus dokumentus, tāpēc varbūt vietā būtu pajautāt kādas vai varbūt - kura - intereses visā šajā pasākumā lobē valsts un tad spļaut pašvaldības kaķukastē!!! Neviens jau nesaka, ka pašvaldība ir pūkaina, taču lielais deķa vilcējs uz savu pusi tā tomēr nebūs gan, ja nu kādu sev izdevīgu zemes lēmumiņu izbīda vai kādu vairāk vai mazāk nozīmīgu savu ideoloģiju aizstāvošu ideju uzpulē, bet nekāda lielā labuma jau no tā deputāta krēsla nebūs vis!
Ceru, ka pēc nākamajām vēlēšanām tu šeit vairs nerādīsies, tas nozīmē, ka būsi TAJĀ pusē, tas nozīmē, ka savas kaismīgās runas būsi ne vien izkliedzis portālos, bet arī licis lietā un balotējies! Starp citu, tā intersei - vai kaut uz vienu attīstības programmas apspriešanu savu pakaļu aizvilki un viedokli izteici?

pirms 8 gadiem, 2012.02.07 00:57

potenciālais vēlētājs

Šeit tu esi pieminējis viena projekta-„ Bauskas novada attīstības plānošanas kapacitātes paaugstināšana” kopējās izmaksas. Bet kur paliek attīstības stratēģija 2012.-2030. Gadam, cik maksā teritorijas plānojums 2012.-2023. gadam, cik izmaksā 2012.-2023.plānojuma pārskats, cik izmaksā 2012.-2018. vides pārskats? Cik izmaksā novada attīstības programma 2012.-2018. Gadam? Šie projekti kopumā, laikam, tomēr krietni pārsniedz manis iepriekš minēto summu. Lai uzzinātu, cik vispār ir šādu lejamgabalu, un par cik tūkstošiem tie ir papildinājuši dažādu SIA kontus, un vai daļēji nav atgriezušies projektu pasūtītāju kabatās, uz to atbildi zinās tikai vējš... Eiropas nauda...- šo naudu mēs un mūsu bērni vēl gadu gadiem maksās drakonisko nodokļu veidā. Nodokļu, kurus atvelk pilnā apmērā neskatoties uz to, ka tev aldziņā, pēc šo nodokļu atvilkšanas, nesanāk ne iztikas minimums. Toties šāda- valsts biznesa pārstāvji brauc ar bentlijiem un kaut ko atmet arī mūsu deputātiem, varbūt.

pirms 8 gadiem, 2012.02.06 13:40

potenciālajam vēlētājam

Zem kādām 7 atslēgām????
http://www.bauska.lv/i.php?id=1079
Skat.pašā apakšā.

"Projekta kopējās izmaksas ir Ls 23 218. Eiropas Sociālā fonda finansējums ir 100% no kopējām attiecināmajām izmaksām. Projekta vispārīgais mērķis ir veicināt policentrisku un līdzsvarotu Zemgales plānošanas reģiona attīstību. Projekta tiešais mērķis ir paaugstināt Bauskas novada pašvaldības attīstības plānošanas kapacitāti, izstrādājot Bauskas novada attīstības programmu 2012.-2018.gadam."

pirms 8 gadiem, 2012.02.06 11:57

potenciālais vēlētājs

Tātad tu apbrīno manu nezināšanu, bet no kurienes tad tā var rasties, ja plānošanas izmaksas ir zem septiņām atslēgām. Jātic vien būs tiem, kas saka, ka šī lejamgabala izmaksas sniedzas pāri simts tūkstošiem latu. Lai nebūtu jārīko iepirkuma konkurss, šīs izmaksas varētu būt sadalītas uz šiem 6 ekspertiem, mazāk par Ls 20000 „uz galviņu” un konkurss nav jārīko. Vienīgais, ko, varbūt, no tā visa centīsies izpildīt, būs tie pusotra miljona latu efektīvai pārvaldei, jo tas taču ieplānots, ja kas. To, ka šī lejamgabala sadzejošanai iztērētās naudas lauvas tiesa nav vienkārši izniekota, to var mēģināt iestāstīt galīgi naivam cilvēkam, tādam kurš tic, ka Bauskā darbojas jau sen izplānotais biznesa parks bijušā lidlauka teritorijā. Tas, ka izsaimniekota tiek Eiropas nauda, tam nu nebūtu nekāda attaisnojuma, jo tajā ir arī mūsu nodokļi, kuri caur ESF nokļūst dažu izredzēto SIA kabatās, un kādēļ tieši to, to zina tikai deputāti... To, ka Eiropas fondu nauda tiek vienkārši aizskalota renstelē, to ir beidzot apjautuši arī paši naudas devēji, jo pie mums nekas nav savādāk, kā tajās Āfrikas valstīs, kurās tiek grūsti miljoni, bet uz ielām cīnās dēļ pārtikas pakas, mūsu gadījumā par dažu latu pielikumu algai. Par rātsnamu, un tevis minēto efektīvo, vai efektīgo pārvaldi, kura nav iespējama bez 1,5 miljona investīcijām parunāsim vēlāk, pārāk garš komentārs sanāks.

pirms 8 gadiem, 2012.02.06 11:15

potenciālajam vēlētājam

Lasu vienmēr tavus komentārus un nebeidzu brīnīties par tavu nezināšanu, toties runā tu tā it kā viss būtu pilnīgi skaidrs līdz ar to ziplati pilnīgi aplamu informāciju!
1)Ir taču pilnīgi skaidrs, ka ne tai bērnudārza audzinātājai, ne arī skolotājai ar tiem Ls 200 „uz rokas” nepietiek cilvēka cienīgai dzīvei. TO NEVIENS NENOLIEDZ, TIKAI NEVAJAG ARĪ AIZMIRST, KA ALGAS IZGLĪTĪBAS DARBINIEKIEM MAKSĀ VALSTS, PAŠVALDĪBA SAVU IESPĒJU ROBEŽĀS VAR IZVĒLĒTIES VEIKT PIEMAKSAS
2)Cik naudas aiztecēja dažādu SIA kabatās par ierēdņu delīrija murgu- attīstības plānošanu līdz pat 2030. Gadam. ŠIS PROJEKTS PILNĪBĀ TIEK APMAKSĀTS NO ESF LĪDZEKĻIEM, UZSVERU - PILNĪBĀ, NAV PAŠVALDĪBAS LĪDZFINANSĒJUMA
3)no tā cik grezni būs kabineti jaunajā rātsnamā ŠIS VISPĀR IR PILNĪGI NEPAMATOTS SPRIEDUMS
4) Normāli cilvēki efektivitātes paaugstināšanu saprot ar izdevumu samazināšanu EFEKTIVITĀTES PAAUGSTINĀŠANA NAV VIENLĪDZĪGA AR IZDEVUMU SAMAZINĀŠANU, JA JAU ESI TIK GUDRS KĀ TE IZTAISIES TAD TO NU TEV VAJADZĒJA ZINĀT. EFEKTIVITĀTEI AR IZDEVUMU SAMAZINĀŠANU IR ATTĀLS SAKARS

Tas nu tā, šim komentāram pietiks. Ir labi, ja cilvēks izsaka viedokli, norāda uz nepilnībām, taču šiem tekstiem ir jābūt pamatotiem ar faktiem nevis tukšu emociju pilniem!

pirms 8 gadiem, 2012.02.06 09:18

potenciālais vēlētājs

Skaldām matus, sarīdām faktiski vienas profesijas, dažādu atalgojumu saņemošus cilvēkus, vienu pret otru. Skaitāmies it kā inteliģence, noteikti ar kāda līmeņa augstāko izglītību. Bet šeit, komentāros redzams, ka izglītības dokuments vēl nav apliecinājums inteliģences esamībai. Ir taču pilnīgi skaidrs, ka ne tai bērnudārza audzinātājai, ne arī skolotājai ar tiem Ls 200 „uz rokas” nepietiek cilvēka cienīgai dzīvei. Toties mums ir novada vadība, kura diezgan dāsni rīkojas ar budžeta līdzekļiem, un kuru „šiverīgums” tikai retu reizi kāda reportiera „neprofesionalitātes” dēļ nokļūst novada avīzītē. Ja jau bērnudārzniekiem piešķīrām fluora tabletes, tad līdzsvaram , varbūt, vajadzēja padomāt par pretapaugļošanās tabletēm vidusskolniekiem? Cik naudas aiztecēja dažādu SIA kabatās par ierēdņu delīrija murgu- attīstības plānošanu līdz pat 2030. Gadam. Plānošanu ar precizitāti līdz vienam latam. Par pašvaldības iestāžu un uzņēmumu efektivitātes paaugstināšanu vien paredzēts tērēt Ls 1 151 218, tikai nav uzrakstīts līdz kuram gadam. Normāli cilvēki efektivitātes paaugstināšanu saprot ar izdevumu samazināšanu, bet varbūt tas efekts būs no tā cik grezni būs kabineti jaunajā rātsnamā? Tas, ka šī plānošana, tāpat, kā visas iepriekšējās ir vismaz 90% nevienam nevajadzīgu un tūlīt aizmirstamu papīru kalni, to mēs neredzam, bet arī par šo Sīzifa darbu ir izgrūsta liela , plašākai publikai nezināma un neuzināma nauda. Tā nu mēs dzīvojam, izgrūžam milzu naudu par vīzijām, kuras var sagraut pīšļos jebkas un kuru lielākā daļa nekad netiek īstenota, un turpinām skaldīt matus par Ls 10, kurus kaimiņienei pielika, it kā nepamatoti, bet tā arī nespējam saskatīt, kur patiesībā aizplūst mūsu darba augļi.

pirms 8 gadiem, 2012.02.05 11:12

lasītāja

Piekrītu, skolotāja darbs ir protams daudz sarežģītāks nekā pirmsskolā, bet tajā pašā laikā jebkura auklīte ,privāti pieskatot tikai vienu bērnu, saņem tādu pašu atalgojumu. Bērnudārzā jātiek galā ar divdesmit un vairāk resgaļiem vienlaicīgi. Piekritīsiet, ka 200 lati pēc nodokļu nomaksas ir tāda stipri paknapa aldziņa pedagogam no kura tiek prasīta īpaša speciālā augstākā izglītība un pēc tam vēl nepārtraukta savas kvalifikācijas celšana un zināšanu papildināšana. Tā kā liels paldies Spriņķes kundzei un tiem saprātīgajiem deputātiem, kuri izšķīrās par šo nelielo algas pielikumu...un, ja runājam par tiem diviem, kuri bija pret, tad te nu labi redzam, kādu lomu spēlē mūsu katra ambīcijas un profesionalitāte.
Neprofesionalitāte un ambiciozitāte ir mūsu valsts lielākā nelaime visās sfērās un visos līmeņos.

pirms 8 gadiem, 2012.02.04 21:23

xl

Nevajag pārspīlēt. Ne jau pēc bērna vecuma ir jābūt noteiktai algai, bet pēc mācāmās vielas sarežģītības pakāpes. Vai tad augstskolu pasniedzēji saņem skolotāja algu?

pirms 8 gadiem, 2012.02.04 18:49

......

Tomeert taisniiba,ka latvietis latvietim labs kumos, buutu teikussi forssi, ka audzinaataajaam pieliek algu, bet nee, kapeec pieliek, kaapeec skolotaajiem nonnem, kapeec Rumba kungs un Grigorjevas kundze Jus neteicaat, kad skolotaajiem ceela algas un Jums abiem passiem paceltas tika algas, vareejaat taccu teikt nee paldies nee mums nevajag algas palielinaat, jo beernudaarzaa audzinaataajaam ir mazaakas, tad Juus kluseejaat. Varbuut tomeert uztveriet vinnas ,kaa savus koleeggus, jo vinnas arii ir pedagogi, kuriem prasa augstskolu, lai vareetu ne tikai ruupeeties par mazajiem, bet arii saprast un iemaaciit runaat, rakstiit, lasiit, reekkinat, ziimeet,... . Rumba kungs un Grigorjevas kundze Jums par algaam ir taada saprassana, jo beerns ir mazaaks, jo vinna pedagogam vajag mazaaku atalgojumu, jo beerns lielaaks jo algu vajag palielinaat peec beerna vecuma, laimiigie laikam tie 12.klases skolotaaji, jo kameert taalaak no lielpiseetas Riigas dziivojam, jo muusu divu skolu direktoru saprassana klibo, laikam passi izgliitiibas diplomu un amatu nopirkussi ):

pirms 8 gadiem, 2012.02.04 18:26

una

Vidusskolas ķīmijas vai kāda cita mācību priekšmeta skolotājs kaut kā jau nedēļu "novilktu" bērnudārza grupiņā. Bet kā 40 min īso ķīmijass stundu 12. klasē vadītu bērnudārza audzinātājs- tas būtu interesanti. Tāpēc .....

pirms 8 gadiem, 2012.02.04 15:56

:)
Mīļie aizstāvji.....
Ja rujnājam par slodzēm, tad neviena bērnu dārza audzinātāja 40 stundas nedēļā nepavada mācot bērnus. Dienā b/d ir tikai 2 nodarbības, kuras vada grupas audzinātāja. Pārējā laikā bērnu pieskata, darbojas individuāli, dodas pastaigā...tad jau lietderīgi izvērtēt kā maksāt par katru darbu....pastaigas, pieskatīšana, pusdienslaiks, nodarbība!
Protams visi ir kaut ko pelnījuši, bet ne tik asi nosodīt.

pirms 8 gadiem, 2012.02.04 12:05

BBB

GRIGORJEVA UN RUBA IR AIZMIRUŠI, KA ENTOS GADUS PIRMSKOLAS PEDAGOGIEM SLODZE BIJA 40!!!!! STUNDAS (60 MINŪŠU, NEVIS 40 MIN), BET SKOLOTĀJIEM SLODZE BIJA 21 STUNDA. DARBA ALGA BIJA VIENĀDA. PIRMSSKOLAS SKOLOTĀJAS PAR DIVREIZ GARĀKĀM DARBA STUNDĀM SAŅĒMA TIKPAT LIELU ALGU CIK SKOLOTĀJAS. TAGAD BĒRNUDĀRZU AUDZINĀTĀJĀM SLODZI BEIDZOT SAMAZINĀJA UZ 30 STUNDĀM. SKOLOTĀJIEM IR PIEMAKSAS PAR GATAVOŠANOS, PAR LABOŠANU. LIELĀKĀ DAĻA SKOLOTĀJU STRĀDĀ PUSOTRU SLODZI, DAUDZI NOPELNA DIVAS ALGAS, JO PEDAGOGI DRĪKST STRĀDĀT 40 STUNDAS- TĀTAD DIVAS SLODZES. BĒRNDĀRZNIEKIEM ŠĀDAS IESPĒJAS IR LIEGTAS.

pirms 8 gadiem, 2012.02.03 19:56

inga

Paldies izglītības pārvaldes vadītājai Aijai, kurai izdevās panākt, kaut nelielo, bet tomēr-algas pielikumu.Pirmskolas skolotāji visos laikos nav bijuši novērtēti no valdības puses.

pirms 8 gadiem, 2012.02.03 17:44

Priecājos par bērnu dārza audzītēm!!! Viņas to un vēl vairāk ir pelnījušas, vismaz Pasaulītes audzītes, par pārējām nevaru spriest

pirms 8 gadiem, 2012.02.03 13:54

arī vēlētājs

Noteikti nebalsošu ne par Rumbu, ne Grigorjevu. Kā var slīdzināt bērnudārznieku algas ar skolotājiem? Sanāk tā - ja no 330 "atņem" 5 latus, tad nevar balsot par tiem, kuriem pie 280 pieliek 20 latus. Savtīgie egoisti!!!

pirms 8 gadiem, 2012.02.03 13:40

man žēl

vai pirmsskolas pedagogi vispār ir cilvēki?Viņus taču apceļ no laika gala.Bet neviens jau sevišķi negrib tur strādāt.PIedāvājiet kādai sākumskolas skolotājai- neviena to negrib,jo tas ir nežēlīgs darbs,bez atpūtas ,bez pusdienlaika.Skolotājas jau nevar normāli pusdienas paēst,jo visu laiku jāuzmana mazie-tie taču ir tik kustīgi un nerātni.Daudziem ir priekšstats,ka pirmsskolā tur tikai ķiķinās un neko nedara.Daudz grūtāk iestāstīt piecgadīgam nekā desmit vai piecpadsmit gadīgam bērnam?Piekritīsiet?
Kad valdība to reiz sapratīs?

pirms 8 gadiem, 2012.02.03 13:34

potenciālais vēlētājs

Ja vēl novada deputāti to budžeta naudiņu, kas aizgāja kādu uzņēmēju kabatās par fluora tabletēm, būtu sadalījuši audzinātājām? Bet no tām tabletēm , uzliekot parakstu, varot atteikties...

pirms 8 gadiem, 2012.02.03 13:14

"Pasaulītes" audzītes! Jūs jau sen esiet to pelnījušas! Kā var nenovērtēt to darbu, ko iegulda pirmskolas vecuma bērnu izglītībā- visas skolas gaida jau sagatvotu bērnu-kādam taču jāiemāca tas pirmais burts un cipars! Domāju viņas to prot labāk kā vecāki...un nav jau tie pāris desmit lati BAIGS pielikums, lai taisītu politiku!

pirms 8 gadiem, 2012.02.03 12:43

Izglītība