Brunavā ieradīsies ministrijas pārstāvji 8

Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas (RAPLM) pārstāvji ceturtdien, 1. oktobrī, ieradīsies Bauskas novada Brunavas pagasta pārvaldē. Tā informē ministra preses sekretāre Dace Kārkliņa.Ministrija izveidojusi īpašu komisiju, kas izvērtēs vienreizējas valsts dotācijas 200 000 latu apmērā izlietošanas likumību. Veicot sākotnējo dokumentu pārbaudi, apstiprinājies, ka Brunavas pagasta pašvaldība, iespējams, ir maldinājusi ministriju par piešķirtās dotācijas izlietošanas mērķiem.«RAPLM izskata pašvaldību pieteikumus dotācijas saņemšanai, pieņem lēmumu par to, vai atbalstīt konkrēto pašvaldības ieceri. Sākotnējā informācija liecina, ka Brunavas pagasta pašvaldībai valsts dotācija tika piešķirta sabiedriski sociālā centra ēkas «Ērgļi» energoefektivitātes paaugstināšanai un rekonstrukcijai. Ministru kabineta noteikumi neparedz, ka RAPLM vai Valsts reģionālās attīstības aģentūrai, kas uzrauga valsts dotācijas izlietošanu, būtu katrā gadījumā jāapmeklē konkrētais objekts. Tas arī nebūtu iespējams, jo ministrijai un aģentūrai nav tik daudz darbinieku. Šajā gadījumā valsts uzticējās pašvaldībām,» tā D. Kārkliņa.Bauskas novada Domes priekšsēdētājs Valdis Veips «Bauskas Dzīvei» pastāstīja, ka pēc pagastmājas apskates un iepazīšanās ar dokumentiem, komisijas locekļi 1. oktobrī uzklausīs arī viņa viedokli. V. Veips piebilda, ka pats ar pagastmājā un sociālajā centrā veikto remontu iepazinies jūlija sākumā, kad sācis pildīt novada Domes priekšsēdētāja pienākumus: «Apskatījām telpas, izpilddirektore iepazinās ar dokumentiem. Dažas neskaidrības par līdzekļu izlietojumu, tostarp iepirkuma konkursu rīkošanu, mums radās jau toreiz. Izpilddirektore sāka iedziļināties dokumentos. Taču viss vēl nav paspēts izzināt, daudz darba un laika prasa jaunā novada izveide.»Intervijā Latvijas Radio 25. septembrī RAPLM valsts sekretāres vietnieks pašvaldību pārraudzības jautājumos Artis Stucka sacīja, ka visi dokumenti tiks rūpīgi pārbaudīti. Ja atklāsies, ka līdzekļi no vienreizējās valsts dotācijas – 200 tūkstoš latiem – izrādīsies izlietoti neatbilstīgi tās mērķiem, līdzekļus vajadzēs atmaksāt no novada budžeta. «Ceru, ka tā nenotiks, jo novada budžetā liekas naudas pašlaik nav,» tā V. Veips.V. Veips arī atzina, ka joprojām aktuāls ir jautājums par telpu racionālu izmantošanu. Ir apstiprināta pakalpojumu maksa, taču pagaidām nav skaidrs, kas varētu doties uz Brunavu un izmantot saunu, burbuļvannu, atpūtas telpas. Pensionāre Laima no Brunavas «Bauskas Dzīvei» pauda sašutumu par naudas izšķērdēšanu: «Noteikti vainīgie jāsoda. Sākumā jau bija runas, ka būs istabiņas pensionāriem, tagad izrādās – visādas vannas un saunas sataisītas. Kā telpas izmantot, nezinu, ja nu vienīgi paši deputāti tagad lai nāk un guļ tajā vannā.»

Pievieno komentāru

Komentāri 8

celtnieks

Māru Paģi atstājiet mums par pirtnieci!

pirms 11 gadiem, 2009.10.01 17:08

pirtniece

Pirtiņas ir ierīkotas daudzās vietās.Kapitālsabiedrībās(pašvaldības SIA), uz kādām izmaksām pirts izmaksas ( ūdens,elektrība,siltums u.c.c) attiecinātas...varbūt ieskaita tarifos?
Vai katrā pirtī ir atsevišķa uzskaite? Un ,ja pirti par maksu iznomā,kam tiek nauda? Vai statūtos ir ierakstīti pirts pakalpojumi?

pirms 11 gadiem, 2009.10.01 11:16

ierosināt!

ja reiz konstatē nelikumību tad jāpieprasa pilnu auditu Brunavas kantorim par pēdējiem gadiem. Ja rakt, tad jāizrok viss unserams Valsts kontrole mācēs atrast to kas tur sadarīts. Un vispār : pirms veidot kopējo novada budžetu pa visiem pagastiem būtu jāveic nopietns audits par iepriekšējiem gadiem. Domāju ka pie mums Codē arī būtu par ko pašausmināties parastiem nodokļu maksātājiem...

pirms 11 gadiem, 2009.09.30 15:26

no malas

Lai nu apskatās pa visiem Bauskas novada pagastiem, pārsvarā visur ir sataisītas pirtiņas, kuras izmanto izredzētie. Kā saka - vārna vārnai acī neknābs, jo neba jau pirtiņām stiķēja no savām aldziņām, neba tagad stiķēs, kad nelāgā smaka uzvējojusi, paņems no kopējā trumuļa, ij nejutīs.

pirms 11 gadiem, 2009.09.30 12:50

Viedoklis

Kāpēc naudas atmaksa jāuzveļ uz novadam?! Būs taču atbildīgās personas, kurām arī būtu janes gan morālo gan materiālo atbildību: taču kāds parakstīja rīkojumus, grāmatveži zināja , kam nauduņu skaita, jurists , kas seko darījumu likumībai...Visi no vienas čupiņas...
Kad beidzot mūsu valstī sāks apkarot ekonomiskos noziegumus? Nevaru saprast vai likumdošana nav vajadzīgā līmenī vai arī korupcija pārāk augstā līmenī, bet skaidrs, ka aiziesim pa burbuli, ja tādus izsaimniekotājus uzturēs pārvaldē.

pirms 11 gadiem, 2009.09.30 12:05

Trakā

Tur jāpārbauda ne tikai RAPML piešķirtās naudas izlietojums,bet arī pagasta budžets. Tur noteikti ir daudz nelikumību!

pirms 11 gadiem, 2009.09.30 08:53

tautai

būs kā Iecavā kad 1,2 miljoni tērēja socmājai,par 8 dzīvokļiem, sanāca kad ar 1,2 miljoniem pietrūka un RAPLM atbild kad tā ir pagasta atbidība,
RAMLP skatoties uz Latvijas mērogiem .nevis pašvaldību apjomus, ko vēlējāt to dabūjāt ir ministrijas nostāja.IECAVĀ tagad 0,6 miljonus izlaupīs ministrija saka ka nekas traģisks .jo valstī pazūd LIELĀKAS SUMMAS.

pirms 11 gadiem, 2009.09.30 08:48

Latvijā un pasaulē