Deputāti nobalso par vakara vidusskolas slēgšanu 86

Seši Bauskas Domes deputāti, 22. janvārī sēdē nobalsoja par pilsētas vakara vidusskolas darba reorganizāciju. Sēdes sākumā deputāts Māris Freimanis ierosināja jautājuma izskatīšanu atstāt kā pēdējo, jo nebija ieradies deputāts Juris Landorfs. Pret to iebilda Māra Bite, Ārija Gaile un Pēteris Gabrilovičs, aicinot šo jautājumu izskatīt ātrāk, jo pie ēkas aukstumā un lietū ir daudz piketētāju. Tomēr viņu iebildes tika noraidītas. Izskatot šo jautājumu pēdējo, M. Freimanis vēlreiz uzskaitīja savus argumentus, kā pirmo minot platību uz vienu skolēnu. Vakara vidusskolā tie ir 5,39 kvadrātmetri, 2. vidusskolā, pat pēc vakarskolas pievienošanas, tie būtu 12,75 kvadrātmetri. Tas tika nosaukts kā svarīgs aspekts, pamatojot lēmuma ekonomisko efektivitāti. Deputāts Ģirts Karpovičs uzskaitīja labākus mācību apstākļus, kādi skolēniem būs 2. vidusskolas telpās. Savukārt, kad iebilda par audzēkņu apgrūtināto nokļūšanu mājās, ja mācības beigsies ļoti vēlu vakaros, deputāts ierosināja tos izvadāt pa mājām ar 2. vidusskolas mikroautobusu. Māra Bite iebilda pret lēmuma projektu, jo viņa nesaskata tā ekonomisko efektivitāti. Viņa arī vēlējās uzzināt, kas atradīsies pašreizējās vakarskolas telpās, taču atbildi uz šo jautājumu nesaņēma. Vienlaikus viņa ieteica vispirms izstrādāt pilsētas izglītības sistēmas attīstības plānu un tad lemt par konkrētām mācību iestādēm. Deputāts Ģirts Bernauts pauda nedrošību, kas notiks ar vakarskolas audzēkņiem pēc izglītības iestādes slēgšanas. Viņš arī ieteica nogaidīt ar šī jautājuma izskatīšanu līdz Bauskas novada izveidei. Viņam pievienojās P. Gabrilovičs, tostarp par aplamu uzskatot Ģ. Karpoviča skaidrojumu, ka vakaros skolēnus uz mājām varētu izvadāt skolas autobuss. Domes priekšsēdētāja Ārija Gaile aicināja deputātus balsot pret, jo tādu lūgumu viņai izteikuši arī pārējie rajona pašvaldību vadītāji. Bauskas rajona Padomes Izglītības pārvaldes vadītāja Aija Spriņķe iebilda pret M. Freimaņa argumentu, jo ekonomisko aprēķinu pamatā nevar būt tikai kvadrātmetri vienam skolēnam: «Jāņem vērā arī izmaksas, kādas nepieciešamas viena audzēkņa izglītošanai. Vakara vidusskolā tie ir 200 latu gadā, bet topošajā Bauskas novadā ir skolas, kur šīs izmaksas ir pie 1000 latu. Tāpēc par ekonomisko izdevīgumu vēl ir daudz jādomā.» Debatēs neiesaistījās, bet par vakarskolas reorganizāciju nobalsoja deputāti Raitis Ābelnieks, Juris Landorfs, Uģis Zeltiņš un Jānis Teikmanis. Līdz ar M. Freimaņa un Ģ. Karpoviča atbalstu lēmums tika pieņemts.

Pievieno komentāru

Komentāri 86

mazinjaa

tu 11 klase buutu paklusejusi ru pati izklausies pec mazas debiilas meiteniites ar saviem vardiem. vakarskola ir forsa skola taka neblato ja pati neko nejeedz.kur tu tik tizla vari buut

pirms 11 gadiem, 2009.01.26 11:38

......

Šos visus komentārus tikai idioti var rakstīt, kuriem ir garlaicīgi savā dzīvē.

pirms 11 gadiem, 2009.01.26 11:00

ja

Pidodied ka ta runasu bet mes pasi gribejam neatkaribu,nu un dabujam ,ka izglitiba ir darga komunale pakalpojumi vispar sakapusi lidz robezai medecina sagrauta darba tirgus ir nogremdets un tauta pamesta liktena vara,tadi ka Freimanis,Godmanis un vel dazi labi nogremdeja musu valsti sabradaja ka sudu ar kajam,izlaupija un izpardeva visu,vinim ir vis pie kajas jo par saviem berniem vini jau kartigi parupejas aisutot macities uz arzemem jo nauda un vara niem virsroku,bet mes nabagi nevarm ne ko,mums ir atniemts vis darbs nauda izglitiba,uzticiba tapec vajag padomat cik talu vel ta saucama valdiba mus aizvedis,panemot tik lielu kreditu ka vares atmaksat,ja Latvija palikusi ar pliku pakalu!Cilveki vajag apvienoties un cinities par savam TIESIBAM,nevajag pielaut lai tadas cukas mums splauj sejas,un brada ar kajam!

pirms 11 gadiem, 2009.01.25 11:56

nu

Nu ar Freimani ir vāks, neestētisks rātslaukums, salaidis grīstē kultūru , pat galdiņballes vairs nenotiek, jaucās skolu lietās , sports iet uz grunti, vakarskolas likvidātors, varētu jau saukt vēl, tad kāda jēga tērēt valsts līdzekļus un maksāt viņam algu. Nez vai viņš savām pārdevējām par kaitniecību maksātu algu.

pirms 11 gadiem, 2009.01.25 10:24

11,klasei

Ja tu sevi uzskati par izglītotu un gudru---tad nedrīkst apgalvot diametrāli pretējas lietas--jo tad iznāk apsolūts aloģisms. Paskaidroju---ja tu apgalvo,ka maziņā ir dumja,-tātad viņai ir jāmācās--un viņai nedrīkst atņemt iespēju un vēlēšanos mācīties-nedrīkst slēgt vakarskolu .Ja tu uzskati, ka jāslēdz vakarskola----tātad maziņā ir daudz gudrāka par tevi un viņai nav jāmācās ,bet tev gan--/tā tu pati, vai pats apgalvoji/. Tā lūk....Cerams ka saproti--ja esi gudra un izglītota......

pirms 11 gadiem, 2009.01.25 01:01

Žanis

Latvijā nebūs normālas dzīves-ja būs augonis ,kas likvidēs,saēdīs ,un iznīcinās-----NEVIS LIKVIDĒT BET RADĪT. JA IKVIENS ŠAI ZEMĀ SĒTU- VIENU GRAUDU VESELU............Bet pagaidām Latviju ir pārņēmuse kaitēkļu varza, kas iznīcina to,kas ir----un ari jaunos dzinumus nograuž ar visu sakni...,Ja visa tauta tagad nemodīsie un nepatrieks rijīgo siseņu baru.......mūsu bērni un mazbērni mūs nolādēs. TAS SKARS KATRU .....Vai tiešām mums nav savu bērnu un mazbērnu nav žēl !!!!!!!! TAS SKARS VISUS !!!!!

pirms 11 gadiem, 2009.01.25 00:42

NAFIG SPEŠAL

Jāapcērp policija,jāsamazina medicīna.jāsamazina darba vietas.jāapcērp izglītība-----saņamtie miljardi jāsadala bankām,lai saviem čomiem būtu peļņa, -ne valstij--------no 1991-2009 g Latvijā samazinājies iedzīvotāju skaits vairāk par 500 000.Mūsējie rullē-----Bauskā ir arī savi čomi--likvidatori.

pirms 11 gadiem, 2009.01.25 00:19

VO

Izrādās ka nelietīgi tautas nodevēji ir ari BAUSKĀ. Labi ,ka tagad zinam viņu īstos vārdus un sejas.Jā bēda tai tautai kurai ir KANGARI.

pirms 11 gadiem, 2009.01.25 00:09

LATVIETIM

Tu tak esi vai nu duraks. vai nelietis----ŽURAVĻOVA MĀCA LATVIEŠU BĒRNUS---tie bija latviešu bērni, kas stāvēja piketā. Latviešu bērniem no laukiem nebūs iespēja mācīties----TĀ KA INTERFRONTISTS ESI TU UN TAVA PARETTAUTISKĀ DEPUTĀTU BANDA---ĀBELNIEKS,FREIMANIS,KARPOVIČS UN PĀRĒJIE....Ābelniens-LNNK----PARTIJA, kura ir visu laiku piedalījusies Latvijas graušanā un iznīcināšanā-----viņam tak ari ir jāpieliek savu roku ...

pirms 11 gadiem, 2009.01.25 00:01

edviins

kas tad taa par komisiju ka pashu skolu parstavji par to nezina???? nevajag runāt muļķības, it īpaši, ja tā nav taisnība - neviens veel neveido komisijas, kur nu veel ka kāds cits izņemot pašus deputātus buutu par to lietas kursā???
un kur tad tās dienas apmācības notiktu - pagalmā? ne jau man vienam ir zināms, ka bauskas 2.vsk. nav vietas - mākslas skola, RPIVa - jaunajās telpās un kur tad tos 190 skolēnus ar skolotājiem liks - pa dienu pagalmā pie strūklakas un vakaros pēc 5 varbūt klasēs ielaidīs!!!
nevajag jau muļķot apkārtējos, ja tāpat ir skaidrs ka neko lādzīgu tāpat ar tur nevar izdomāt, pat ja arī tiks izveidotas komisijas!!!

pirms 11 gadiem, 2009.01.24 21:26

Minka

Neuzskatu, ka tas būtu pareizs lēmums! galu galā skola jau pastāv tik daudz gadus ! Kārtējo reizi tas viss tiek darīts kārtējā aprēķina dēļ!!!!

pirms 11 gadiem, 2009.01.24 20:16

edvīnam

Reorganizācija nozīmē, ka arī akreditētās vakarskolas programmas tiek pārceltas uz 2.vidusskolu. Par dienas/vakara apmācību vēl spriedīs no abu skolu pārstāvjiem izveidota komisija. Jācer, ka vakarskolas pārstāvji pietiekami aktīvi un konstruktīvi tur darbosies, tad īpašām problēmām nevajadzētu rasties!

pirms 11 gadiem, 2009.01.24 20:14

skolotāja

Vai tiešām Freimanis vispār nedomā? Es ar šausmām domāju par to, ka viņš varētu būt jaunajā novada domē! Viņam tak nav nekādas izpratnes par izglītību! Paša bizness arī put ārā! Cilvēki, attopieties un vismaz nākošajās vēlēšanās domājioet par ko balsojiet! Šitādi "freimaņi" mūsu valsti jau ir gandrīz izputinājuši! Vai tad skolēnu speciāli vest mājās ar mikroautobusu ir lētāk? Tad jau tās runas par viņa personīgu ieinteresētibu par vakarskolas telpām nav bez iemesla?

pirms 11 gadiem, 2009.01.24 17:39

edvīns

tā kā mans secinājums ir - beidziet te forumā bārstīties ar apvanojumiem pa vakarskolu, tās līmeni un darbieniekiem, direktori. ja tāda skola bija un tai bija pietiekam skolēnu skaits, un normāli strādāja ar esošo sitēmu, katru gadu piedāvājot jaunus variantus, atkarībā no skolēniem, kuri pieteikušies skolā, tad kāpēc nevarēja nogaidīt un slēgt tikai tad, kad būtu loģisks risinājums.

par zemo līmeni - atnāciet un pārbaudiet. Centralizētie eksāmeni ir jākārto visiem vienādi - gribiet teikt, ka tiem kam ir B līmenis - laboja citādāk, tiekai tāpēc ka no vakarskolas. starp citu labojot eksāmenus neveins nezina no kuras skolas skolēns ir - skolēnu vārdiem ir kodi.
tā kā visi gudrie - par izglītības sistēmu nerunājiet un nespriediet, ja neziniet kā tur viss notiek!

pirms 11 gadiem, 2009.01.24 17:37

edvīns

visiem, kas tik ļoti bļaustās pret skolu un izsaka komentārus ļoti aizvainojošā leksikā!!! Kamēr skola bija, neveinam tas neinteresēja - ir vai nav! tagad kad to vēlas slēgt, tad atrodas pēlēju pilnas malas! loģiski, ka tās skolas skolēni aizstāv un satraucas par savām mācībām! vai tad 2. un 1. vudusskolu skolēni un vecāki neuztrauktos, ja dome nolemtu bet paskaidrojumiem slēgt skolu????

Un tiem, kas īpaši nesaprot - skolu nolemj slēgt. Jā pārvietot uz 2. vidusskolu, bet izveidojot jaunas programmas. ne tās, kas ir pašlaik ar dažādām nodaļām - gan dienas, gan neklātienes.
2. vidusskolā nekā tāa nebūs - tur būs tikai vakara nodaļas.
tālāk - padomājiet loģiski, kuri būs tie skolotāji, kuri strādās no 17. - līdz vēlam vakaram. visi jau ar nav baušķenieki. kā viņi tiks mājās un uz darbu. tos arī ar mikro autobusiem vadās????

pirms 11 gadiem, 2009.01.24 17:33

i

Mans dēls pārgāja uz vakarskolu,un tikai tad es dzirdēju tikai labus vārdus par viņu,neviens viņu neknāba,kā parastajā skolā skolotāji.Un visu cieņu Žuravļovai ,kura savos cienījamos gados ļoti labi saprata manu pusaudzi.Šajā skolā pret jaunieti izturas ar cieņu,negremdējot,nepazemojot.

pirms 11 gadiem, 2009.01.24 16:19

dzivo Bauskā

Dzirdēju, ka deputātam F... ir personīgā interese, gribot to ēku pa 12000 Ls (proti-sviestmaizi) nopirkt.

pirms 11 gadiem, 2009.01.24 13:37

11.klase

Mazinjaa, kurā klasītē tu mācies?Izskatās, ka tu ne mācies ne strādā! Esi sabiedrības parazīte:) Un tu NEVIENS paskaties labāk uz savām rakstības kļūdām, nevis aizrādi citiem:)

pirms 11 gadiem, 2009.01.23 17:31

....

Piebilde: iepriekšējais komentārs bija adresēts "Neviens"am.

pirms 11 gadiem, 2009.01.23 17:16

Neviens

Skumji! Bet izskatās, ka arī Tu neesi beidzis pat pamatskolu - kļūdas, kļūdas, kļūdas... Vai Tavuprāt visiem vajadzētu līdzināties Tev?

Arī Tevi - no "11.klases" - vajadzēja atstāt uz otru gadu!

pirms 11 gadiem, 2009.01.23 17:15

Izglītība