Domstarpības skolotāju protesta lietā 4

Latvijas Skolotāju kongress neatbalsta rīt, 2. aprīlī, Rīgā paredzēto protesta akciju, informē Iveta Lavrinoviča, Kongresa valdes locekle, Vecumnieku mūzikas un mākslas skolas direktore.Valde ir izplatījusi paziņojumu, kurā pauž neizpratni par Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) neapdomīgo rīcību, paužot piekrišanu plānotajiem skolotāju ielu gājieniem un streikiem eksāmenu sesijas laikā.Skolotāju kongresa valde aicina pedagogus vērst savu darbību tikai audzēkņu interesēs, neizjaucot ierasto mācību dienu 2. aprīlī un atturoties no protesta akcijas. «Pret skolēniem un viņu vecākiem nedrīkst izturēties tikpat nihilistiski un bezatbildīgi, kā valdība izturas pret skolotājiem un tautu kopumā. Skolotāja profesijas cienīgi ir izstrādāt konsekventas prasības valdībai, neiesaistot savu problēmu risināšanā audzēkņus,» norādīts valdes paziņojumā. Tās priekšsēdētājs Edgars Kramiņš skaidro, ka skolotāju tiesību un interešu aizstāvībai ir nepieciešams ieviest jaunu domāšanas kultūru, lai nevairotu vēl lielāku sabiedrības šķelšanos. Viens no risinājumiem esot 29. aprīlī paredzētais Latvijas Skolotāju kongress, kura pārstāvniecību veidošot praktiski strādājoši pedagogi, nevis skolu vadītāji un izglītības valsts institūciju delegāti.Bauskas rajona Izglītības pārvaldes vadītāja Aija Spriņķe atzīst, ka pagājušajā nedēļā ir saasinājušās domstarpības starp LIZDA un Latvijas Skolotāju kongresu protesta akciju jautājumā. «Ielu gājienu 2. aprīlī pārvalde konceptuāli atbalsta kā sabiedrības uzmanības pievēršanas veidu skolotāju problēmām ekonomiskās krīzes kontekstā, vienlaikus atgādinot, ka šajā dienā Bauskas rajona skolās nedrīkst būtiski tikt traucēts mācību darbs. Protesta gājienu organizē mūsu nozares arodbiedrība,» uzsver Aija Spriņķe. Situācija ir visai pretrunīga, atzīst LIZDA Bauskas rajona padomes priekšsēdētāja Māra Graudiņa. Tomēr domstarpības divu organizāciju vidū nav šķērslis skolotāju aktivitātēm. Protesta akcijā Rīgā 2. aprīlī Bauskas rajonu pārstāvēs vairāk nekā 300 skolotāju.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Ella

Lai skolotājiem veicas šinī protesta akcijā un viņi top sadzirdēti. Dotajā brīdī, kā valsts izrīkojas ar skolotājiem ir vienkārši cūciska.

pirms 11 gadiem, 2009.04.02 09:23

māmiņa

LABAIS KOMENTĀRS: «Pret skolēniem un viņu vecākiem nedrīkst izturēties tikpat nihilistiski un bezatbildīgi, kā valdība izturas pret skolotājiem un tautu kopumā. Skolotāja profesijas cienīgi ir izstrādāt konsekventas prasības valdībai, neiesaistot savu problēmu risināšanā audzēkņus,» . Tātad valdība drīkst, skolotāji nedrīkst!!!
Es kā trīs bērnu māmiņa viennozīmīgi atbalstu protesta akciju, jo pretējā gadījumā manam sešgadīgajam dēlam pēc 5 vai 10 gadiem vispār var nebūt profesionālu skolotāju.
Protams, ka valdībai vienkāršāk, ja prastā darbaļaužu tauta pakļaujas visam, ko simts "gudrās galvas" izdomā.

pirms 11 gadiem, 2009.04.01 12:00

Nuja

Tupēt tik mājās un neko nedarīt ir vienkāršākais...

pirms 11 gadiem, 2009.04.01 11:16

Izglītība