Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iecavas novadā situācija ar skolām ir labāka 4

Bauskas rajona Padomes Izglītības pārvaldes pārstāvji šonedēļ tikās ar Iecavas novada Domes priekšsēdētāju Jāni Pelsi, atbildīgajiem darbiniekiem par izglītības jomu vietējā varā un skolu direktoriem.Vairāk stāsta Aija Spriņķe, Izglītības pārvaldes vadītāja: «Runājām par valsts finansējumu pedagogu algām. Izglītības pārvalde kopā ar rajona Padomes ekonomisti ir veikusi aptuvenus aprēķinus par nepieciešamo līdzekļu apmēru. Prognozes izskatās labas, naudas varētu pietikt. Vēl klātesošos informējām par likumdošanas izmaiņām un to, kā tas skar novada iekšējo normatīvo dokumentu bāzi. Piemēram, par pedagoģisko amata vienību likmju apmēru, minimālā un maksimālā izglītojamo skaita noteikšanu novada izglītības iestādēs, kuru pašlaik valstī nereglamentē normatīvie dokumenti. Tādēļ pašvaldībai būtu nepieciešams noteikt savus principus, lai varētu sadalīt novadam piešķirto mērķdotāciju izglītības iestādēm.»Tikšanās dalībnieki pārrunāja arī citu Izglītības likumā definēto novada funkciju nodrošināšanas iespējas.«Skolotāju alga jau tā ir maza. Tomēr, salīdzinot ar citiem novadiem, piemēram, Bauskas, kur izglītības iestāžu skaits ir lielāks un daudz ir mazo skolu, mums ir labāka situācija. Tomēr vēl ir ļoti lielas neskaidrības,» komentē Agra Zaķe-Fridrihsone, Iecavas vidusskolas direktore.Zālītes speciālās internātpamatskolas direktore Ināra Novicka teic: «Valsts turpina finansēt arī mūsu mācību iestādes saimnieciskos tēriņus. Pedagogu atalgojuma un saimniecisko izdevumu naudas apmērs ir samazināts ievērojami. Pagaidām neesmu veikusi aprēķinus. Pašlaik visiem pedagogiem un man ir atvaļinājums. Iespējams, piektdien došos uz tikšanos Bauskā ar izglītības un zinātnes ministri Tatjanu Koķi. Taču es ne uz ko neceru.» Iecavas novada Domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas sēde notiks nākamnedēļ, 31. jūlijā. Tad pārrunās jaunāko informāciju par valsts finansējumu pedagogu algām un citus jautājumus, teic minētās komitejas priekšsēdētājs Juris Krievs.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

puspatiesība

Varbūt tā situācija ir labāka tikai tāpēc, ka skolu tanī novadā ir mazāk? Neba nu Iecavas novada skolēniem ' Naudas līdzi seko' vairāk nekā citiem mūsu valstī?

pirms 10 gadiem, 2009.07.26 09:59

piebauska

Man jau likās, ka uz Iecavu vajadzētu pārcelties.

pirms 10 gadiem, 2009.07.25 19:18

Lotta

Iecavā vienmēr ir bijusi lielāka kārtība nekā Bauskā........... Tur ir vairāk padomāts par cilvēku.

pirms 10 gadiem, 2009.07.24 11:09

Izglītība