IZM valdībai lūgs 537 000 latu bezmaksas izglītības nodrošināšanai jau ar 1.septembri

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) valdībai lūgs papildu finansējumu 537 112 latu apmērā, lai ar šī gada 1.septembri pildītu noteiktos grozījumus Izglītības likumā, kas paredz valsts un pašvaldību atbildību, nodrošinot pamata un vidējās izglītības skolēnus ar mācību līdzekļiem, aģentūru LETA informēja IZM.

Saskaņā ar otrdienas Saeimas lēmumu Izglītības likuma grozījumi par mācību līdzekļu iegādi, nodrošinot Satversmē noteikto bezmaksas izglītību, stāsies spēkā ar šī gada 1.septembri.

Lai nodrošinātu likuma izpildi un mācību līdzekļu iegādi sekmīgai mācību procesa īstenošanai no šī gada 1.septembra, IZM budžetā ir nepieciešami papildu 537 112 lati. Kā skaidro ministrija, papildu izdevumi rodas, jo Saeima ir papildinājusi mācību līdzekļu sarakstu, ko nodrošina valsts budžeta finansējums, ar darba burtnīcām, kur tās ir izmantojamas līdzvērtīgi mācību grāmatām. Praksē pamatā tās ir darba burtnīcas svešvalodā un sociālajās zinībās.

Ministrijas pārstāvji arī atgādina, ka mācību līdzekļu iegādei 2013.gadā budžetā tika paredzēti 6,29 lati uz katru skolēnu un pedagogu, bet 2014.gadā - 7 lati uz katru skolēnu un pedagogu. Tādējādi beidzot tiks izpildīti Ministru kabineta noteikumu nosacījumi.

2014.gada budžetā Jaunajās politikas iniciatīvās IZM ir arī pieprasījusi papildus 7 latus katram skolēnam un skolotājam skolu bibliotēku mācību līdzekļu papildināšanai. Ja šie līdzekļi tiks piešķirti, tad kopumā mācību līdzekļiem no valsts puses tiks piešķirti 14 lati katram skolēnam un pedagogam.

Likuma grozījumu sagatavošanas procesā Latvijas Pašvaldību savienība iesniegusi informāciju, ka mācību līdzekļu iegādes nodrošināšanai saskaņā ar grozījumiem papildus 2014.gadam un turpmāk ir nepieciešami 9,4 miljoni latu. Aprēķini veikti, par pamatu ņemot izglītojamo skaitu 2012.gada 3.septembrī - 230 191 audzēknis, stāsta IZM.

Pievieno komentāru

Izglītība