Izsludina pieteikšanos Valles vidusskolas direktora amatam 66

Vecumnieku novada domes sēdē 25. jūlijā tika skatīts jautājums par Valles vidusskolas direktora kandidatūru. 11. jūlijā Vecumnieku novada domē bija saņemts iesniegums no Valles vidusskolas direktora Česlava Batņas ar lūgumu atbrīvot viņu no amata saistībā ar darbavietas maiņu. Domes sēdē Č. Batņa informēja, ka jaunā darbavieta būs Kultūrizglītības un nemateriālā mantojuma centrs, iestāde, kas ir Kultūras ministrijas pakļautībā. Domes deputāti viņa lūgumu apmierināja. Direktora pienākumus viņš pildīs līdz 1. septembrim, kad amatā stāsies jauns skolas vadītājs. Č. Batņa sacīja, ka deputāta krēslu pamest nedomā.Vecumnieku novada izpilddirektors Guntis Kalniņš klātesošos iepazīstināja ar paveikto jaunā izglītības iestādes vadītāja meklējumos: «Priekšlikumi bija divi. Es ieteicu slēgtās Bārbeles pamatskolas direktori Daci Penķi, ar kuru novadam vēl aizvien ir darba attiecības līdz 1. septembrim. Mums būs jāizlemj – piedāvāt viņai citu darbavietu vai atbrīvot ar atlaišanas pabalstu. Izglītības un kultūras komitejā Česlava Batņas un citu deputātu viedoklis – nepieciešams runāt ar Valles vidusskolas kolektīvu, varbūt pedagogiem ir savs kandidāts.» Tikšanās ar Valles vidusskolas pedagogiem notikusi 24. jūlijā. Sarunas apmierināja ne visus. Tiekoties ar «Bauskas Dzīvi», skolotāji atzina, ka vēlas direktoru no sava vidus. Galvenais iemesls – cerība, ka direktors no Valles nebrauks prom pēc gada vai diviem un būs ieinteresēts saglabāt skolu arī nākotnē. «Piecu gadu laikā mums bijuši trīs direktori, kuri nebija vietējie iedzīvotāji. Tāpēc mēs tagad cīnīsimies par mūsu skolu,» tā pedagogi. Vallieši vēlas direktores amatā redzēt Gitu Eriņu, kura tikās ar deputātiem 25. jūlija rītā. Pēc tikšanās panākta vienošanās, ka G. Eriņa sagatavos skolas attīstības programmu tuvākajiem gadiem un kandidēs uz direktora amatu. «Bauskas Dzīvei» viņa komentārus par saviem plāniem atteicās sniegt. Deputāti sēdē pieņēma lēmumu – izsludināt pieteikšanos uz Valles vidusskolas direktora amatu. Pieteikties var līdz 6. augustam. Pieņemts arī lēmums izveidot komisiju, kas izvērtēs kandidātus. Komisijas izveidošana uzticēta G. Kalniņam ar noteikumu, ka jāpiedalās arī vienam pedagogam no Valles vidusskolas. Vallieši skolas pārstāvi komisijā jau izvēlējuši – pedagogu arodbiedrības vadītāju Aldu Zālmani. No kandidātiem tiekot gaidīta skolas attīstības vīzija tuvākajiem trim, pieciem gadiem, ņemot vērā, ka Valles vidusskola ir ne tikai izglītības iestāde, bet arī pagasta kultūras un sporta dzīves centrs. «Bauskas Dzīve» sazinājās ar Daci Penķi. Viņa atklāja, ka pieteikties uz direktora amatu nedomā. «Tas nav nekāds goda krēsls. Būt par skolas direktoru ir smags darbs un liela atbildība,» tā D. Penķe. Viņa pozitīvi vērtē skolas pedagogu vēlmi redzēt jaunā direktora amatā kādu no saviem kolēģiem. Vecumnieku novada domes nākamā sēde paredzēta 22. augustā, kad arī tiks nosaukts jaunais Valles skolas direktors.

Pievieno komentāru

Komentāri 66

io no rio

pļin! Te nau nesakariku komentu. Te visi ir ok. Visus komentus uz domes sēdi kā papildmaterijālu.

pirms 8 gadiem, 2012.08.05 16:28

īstā Evita C. no Valles...

Varu tikai "apbrīnot" tos "ūdenslējējus", kuri slēpjas aiz cita cilvēka vārda, lai nomelnotu gan Gitu, gan Daci, gan jebkuru citu kandidātu... Ja jau esat tik gudri un izglītoti,tad kandidējat paši. Bet, ak vai!!!, jūsu IQ ir tikai tik "liels", lai uzrakstītu apvainojošu un nesakarīgu komentāru interneta portālos.
Nožēlojamais skauģu bars - jūs paliksiet tur, kur jūs esat un riesiet kā suņi,bet KARAVĀNA ies tālāk...!!!

pirms 8 gadiem, 2012.08.04 13:46

Laiva

Es domāju, ka būtu jāuzrunā bijusī vadītāja Petruševskas kundze. Bija laba vadītāja.

pirms 8 gadiem, 2012.08.01 12:40

no malas

Grūti lasīt komentārus. Un tomēr, domāju, ka vislabākais variants būtu bijusi Dace Peņķe. Viņas darbi bija redzami. Jā, prasīga. Bet, kā tad var bez prasībām būt vadošā amatā? Jā, viņas skolā bērni no mazām dienām mācījās projektēt, bija cieša saskarsme ar Eiropas valstīm, bērni brauca pat uz ārzemēm un kur nu vēl skautu, zemessargu kustība skolotāja
V. Barena vadībā, novadpētniecība! Darbs ar vecākiem un daudz kas vēl. Ja Dace Peņķe būtu direktore, domāju, viss sagrieztos ar kājām gaisā. Pazustu vienaldzība pret cilvēku likteņiem, būtu saruna, labestība utt. Diemžēl, Valles skolā tas izpalika, jo ne jau direktors noteica vadlīnijas, bet gan "kaktu"sarunas. Es par Daci Peņķi!!!
Domāju, ka skolas trumpis varētu būt Lauku sporta skolas variants. Sports un veselība ir mūsu tautas veselības stūrakmenis. Šeit liela nozīme ir pieredzējušajai skolotājai Gitai Briņķei, kura bez morālās un materiālās palīdzības sagatavo skolēnus vietējām un valsts nozīmes sacensībām.
Vēl viens variants: Regīna Polāne. Stingra, laba skolotāja. Domāju, ja viņa pie sevis piestrādātu, pie attiecībām pret cilvēkiem, tad viņa būtu laba direktore.
Vajadzētu mainīt attiecības. Tām jābūt koleģiālām, bez aprunāšanām, bez veikalu lietām: kur ko var dabūt, bet gan tiešais mērķis- izglītošanas, audzināšanas darbs.

pirms 8 gadiem, 2012.08.01 10:09

jānis

stulbāku komentāru neesmu izlasījis.Vai zini ,ko kara laikā ar nodevējiem un līdējiem darīja?
Kas tad bija pirms Vāvernieces?Skolā valdīja kaut kāda harmonija,tagad vienā stresā visi iedzīti.Nevajag muldēt,ja nezini.

pirms 8 gadiem, 2012.07.30 13:48

:)

skaistkalnietis 28.07.2012. 18:03:17
atnāks no nezin kurienes kā Skaistkalnē,un valdīs un skaldīs.

Bet- kāda tagad ir pārvērtusies Skaistkalnes skola, vis tīrs, glīts un sakopts, Eiropas nauda piesaistīta,prieks skatīties......Bet nepatīk jau tām cacām, kas dancināja iepriekšējo direktoru un strādāt negribēja, beidzot Skaistkalnes skolā ir kārtība un man , kā bijušajam skaistkalnietim, par to ir tikai prieks.Jā, no Vāvernieces raustās, ar viņu rēķinās, jo viņa nav vietējā, vietējam tas sievu bars mēģinātu dancot pa galvu, skolā ir kārtība un tas ir galvenais.

PILNĪBĀ PIEKRĪTU!

pirms 8 gadiem, 2012.07.30 09:35

ārprāts

te jau sāk izskatīties pēc bērnudārznieka līmeņa smilšukastē: Tava mamma tāda un tava atkal šitāda... Tikai šoreiz jau bērnus. Man ir sāpīgi lasīt "kaimiņa"komentārus, ka mūsu bērni ne ar ko neizceļas... FUI!!!!

pirms 8 gadiem, 2012.07.30 08:17

saskaiti

Intereses pēc arī es paskatīljos novada mājaslapā un sakaitīju Valles un kaimiņu olimpiāžu godalgotās vietas: Vallei un Skaistkalnei abām 11, Stelpei 3 un Bārbelei 2, tā ka nevajag tā...

pirms 8 gadiem, 2012.07.29 20:24

!!!

Paskatījos:)) Nekā spīdoša jau nav. Eksāmenu rezultāti uz novada fona ļoti viduvēji. Pat Bārbelē un Stelpē ar mazo skolēnu skaitu ir labāki, nerunājot par vidusskolām. Bet labi, ne jau par to bija galvenā runa. Rezultāti ir labojami, ja skolotāji vairāk domās par darbu, nevis par ko citu:)) Vēlreiz atkārtoju- Valles skolotāji, sāciet meklēt vainu par to, ka direktori pie jums "neturas",sevī!!!!Nenomelnojiet un neaprunājiet ne Česlavu, ne Daci! Viņi nav to pelnījuši. Izturieties ar cieņu arī paši pret sevi un nerakstiet pazemojošus komentārus! Tas neliecina par jūsu inteliģenci!

pirms 8 gadiem, 2012.07.29 20:02

Man patīk!

Nu ko, kaimiņ, nesāksim bārstīt apvainojumus ! Saprotu, ka no deputāta Līdaka( lielas mākslas jau nevajag) esi piesavinājies vienu frāzi. Ja nav ko teikt, arī to var pateikt:))) Un tas, ka skolotāji ar savu personīgo transportu ved skolēnus uz sacensībām, skolai godu nedara!Nosauc kaut vienu jūsu skolēnu iegūto augsto vietu mācību olimpiādēs! Vismaz laikrakstos par to nav rakstīts...Nerunāju par sportu. Par tādu sporta bāzi, kāda ir Vallē, varētu priecāties jebkura novada skola. Bet ar sportu jau viss šajā dzīvē nebeidzas:))Lai veicas!

pirms 8 gadiem, 2012.07.29 18:09

kaimiņš

Piekrītu komentāram ,,no skolas", ja pats nepiesakās konkursam un nevar ieteikt kandidatūru ,tad AIZVER MUTI!!!
Esot to īso brīdi ar valliešiem vienā novadā ,esmu sapratis ,ka Valles skolotāju sagatavotie skolēni ir spēcīgi konkurenti mācību olimpiādēs un sporta sacensībās .Skolotāji pat ar savu personīgo transportu nogādā bērnus uz sacensību vai olimpiāžu vietu.
Un ,ja Tu MAN PATĪK neesi pamamanījis Valles skolēnu labos sasniegumus ,tad ko Tu vispār spēj spriest par skolas dzīvi un arī AIZVER MUTI!!!
Un ieteikums :ejiet mācīties un strādājiet skolā,es saprotu , ka jūs gudrie zināt kā pareizi strādāt ,vadīt skolu un neaizbaidīt kārtējo direktoru.

pirms 8 gadiem, 2012.07.29 17:29

Man patīk!

Kā man patīk komentārs "no skolas"!:))) vai jūs skolā kādreiz esat padomājuši, KĀPĒC 5 gados ir nomainījušies 3 direktori? Varbūt jūs paši, kolektīvs, esat vainīgi,ka direktori no jums aiziet, neko īpašu nepaveikuši? Kaut kā nav dzirdēts par jūsu bērnu augstiem sasniegumiem novada olimpiādēs, arī citādi ne ar ko īpaši neizceļaties. Jums ir ērti dzīvot tā, kā paši gribat- neviens nekomandē, neviens nekontrolē. Un pēkšņi Dace Penķe! Daudzi Valles skolotāji ir pastrādājuši Bārbelē un zina, kādas ir prasības, kā direktore ir panākusi, ka skolotāji strādā, nevis imitē darbu!Jums, mīļie Valles skolotāji, ir bail, ka vienreiz būs jāsāk strādāt nevis algas, bet skolēnu dēļ!Būs jābeidz rīvēties savā starpā, jābeidz taisīt intrigas, jāsāk domāt arī par skolotāja misiju! Ticu, ka ne visiem skolotājiem ir domāts šis komentārs, bet arī viena karote darvas var sabojāt medus mucu! Ceru, ka Dacei pietiks saprāta nebāzt galvu šajā cilpā, jo , lai skolu "nostādītu "vismaz pieklājīgā līmenī , nepieciešami 2-3 gadi. Viņas pieredze, prāts un sirdsdegsme Vallei nav vajadzīga.Un Dacei nav vajadzīgas jaunas problēmas un stress. Vallieši, lai jums veicas atrast tādu direktoru, kurš jums būs pa prātam! Bet cerību ir maz.....

pirms 8 gadiem, 2012.07.29 17:11

*

Komentētājam no skolas.

Skolotājiem Vallē gan ir "augsts" līmenis.
Kauns Jums par šādiem tekstiem!
Var redzēt, ka šajā skolā tiešām ir liels haoss.

pirms 8 gadiem, 2012.07.29 16:50

mammai

dikti jau, mamma, maldies, neesmu es Ilzīte un pat Līzīte ne.Un kur tad nav tie "ģimenes uzņēmumi", kur mācītās sievas nav savus nemācītos vīrus skolai piesaistījušas, gan Bārbelē , gan Skaistkalnē vēl pirms Vāvernieces bija. Un kas jums traucē līst?

pirms 8 gadiem, 2012.07.29 16:47

mammai

dikti jau, mamma, maldies, neesmu es Ilzīte un pat Līzīte ne.Un kur tad nav tie "ģimenes uzņēmumi", kur mācītās sievas nav savus nemācītos vīrus skolai piesaistījušas, gan Bārbelē , gan Skaistkalnē vēl pirms Vāvernieces bija. Un kas jums traucē līst?

pirms 8 gadiem, 2012.07.29 16:45

zinu

Labi, ka ir tehnikas laikmets un neviens nav anonīms internetā... Noskaidrot IP adreses, no kurām tiek gāzta žults ir elementāri, tālāk tikai juridiskās procedūras... un kādam mēle būs aizcirsta...... IP adresi nosauks BDz servera turētājs, bet pārējo noskaidros policija....

pirms 8 gadiem, 2012.07.29 16:44

no skolas

un kāds tur sakars ir vecākiem? Raksta jau viens un tas NEAPMIERINĀTAIS cilvēks... Lai piesakās uz direktora amatu un būs OK... Uztraucas jau tie vecāki, kuriem ir pašiem bijušas problēmas ar bērnu aprūpi un noteikti, ka arī ar alkoholu...., darba meklēšanu ( un nepazaudēšanu ).....

pirms 8 gadiem, 2012.07.29 16:39

???

Tad jautājiet viedokli arī vecākiem, nevis tikai kolektīvam.

pirms 8 gadiem, 2012.07.29 16:20

no skolas

Raksta jau tie, kam nekad un nekas nav labi.... Jums ir iespēja pieteikt savu kandidatūru direktora amatam līdz 6, augustam! Ja TU nepieteiksies - tad AIZVER MUTI! JĀ! Mēs apspriedāmies , parunājām un par cik Gunta atteicās - izvirzījām Gitu! Vienojāmies, ka strādāsim viņas vadībā un viss... DOMES PĀRSTĀVJI GRIBĒJA NOLIKT FAKTA PRIEKŠĀ, KA DACE BŪS DIREKTORE! Bet mēs esam pret to..... Tāpēc komentāru virinātāji - vai nu piesakieties konkursam vai arī aizverieties!@

pirms 8 gadiem, 2012.07.29 16:06

Izglītība