Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavā «izmēģinās» skolas formas 11

Pirmo reizi vienādās formās savas skolas gaitas uzsāks Jelgavas 4. vidusskolas pirmklasnieki. Pagaidām, «izmēģinājuma kārtā», skolas formas valkās tikai 1.b klases skolnieki, taču vēlāk to kā normu varētu ieviest visā skolā, ziņo portāls jelgavnieki.lv .Pagaidām 4. vidusskolas skolēniem nebūs jāvalkā pilns formas tērps - puišiem būs vienādas ķiršu krāsas svītrotas vestes un kaklasaites, bet meitenēm - rūtaini svārki vai sarafāni. Tā kā šī klase ir ar mūzikas novirzienu, tad formas tērpi bērniem lieti noderēs arī uzstāšanās reizēs, nesot savas skolas vārdu. Klases audzinātāja Ilze Lillā stāsta, ka arī tērpu cenas ir visai demokrātiskas - 12 lati par vesti ar jau uzšūtu skolas logo, 16 lati par sarafānu, 13 lati - par svārkiem, bet kaklasaites maksās 5,50 latus. «Lēmumu visi vecāki pieņēmām diezgan vienprātīgi. Iespējams tāpēc, ka jāvienojas bija tikai vienas klases vecāku starpā. Es domāju, ka būs ļoti jauki, un dēla klase rādīs jauku piemēru un «sakārdinās» arī citus skolēnus,» uzskata Mārtiņa mamma Sintija Slaveika. Kā vērtē direktora vietniece mūzikas novirziena darbā Liena Celma, ja ar formām viss labi izdosies šajā klasē, tad skola visdrīzāk lūgs tās iegādāties arī pārējo klašu audzēkņiem. «Glītos, vienotos tērpos skolēni tomēr ir disciplinēti,» spriež L. Celma. Vienotās skolas vestes jau vairāk kā gadu mācās Jelgavas 2. pamatskolas audzēkņi. Tur skolas formas tērpi tika ieviesti galvenokārt tāpēc, lai novērstu sociālo nevienlīdzību un veicinātu skolas patriotismu. «Mūsu skolā mācās diezgan daudz maznodrošinātu ģimeņu bērnu, kuri nevar ģērbties tāpat, kā to «turīgākie» vienaudži. No tā arī rodas dažādi kompleksi, sekmības pazemināšanās, pat agresija. Jebkura sociālās nevienlīdzības izpausme bērnu vecumā ir īpaši sāpīga un bīstama. Tāpat nedrīkst aizmirst, ka skola ir nevis laika pavadīšanas iestāde, bet gan vieta, kur notiek nopietns darbs - proti, publiska lietišķa iestāde. Turklāt forma bērniem pašiem arī patīk, un tā veicina piederības sajūtu skolai,» tā formas tērpu ieviešanu skaidro skolas direktore Ludmila Gineite. Sākotnēji audzēkņi skolā nevalkāja pilnu formas tērpu, bet tikai vestes ar iespēju tām pieskaņot vēl kādu apģērbu no pilnā formas komplekta. Ieviešot vienotos tērpus, L.Gineite prognozēja, ka ar laiku audzēkņi paši sāks valkāt pilnu formu. Lai gan skolas pirmā pieredze sadarbībā ar tērpu izgatavotājfirmu nebija līdz galam veiksmīga, jo firma bankrotēja atstājot darbus pusdarītus, L.Gineite teic, ka bērniem formas tērpi ļoti patīk, un viņi vēl pirms firmas bankrota paguvuši iegādāties arī formas tērpa sarafānus, kaklasaites, getras, šortus un vēl daudz ko citu. Tagad, sadarbojoties ar jau citu uzņēmumu, skola uzsākto tradīciju turpinās.

Pievieno komentāru

Komentāri 11

###

Nu īpaši cūcīgu bērnu mammām tā varētu būt problēma, bet runa šeit iet par lielāko vairumu bērnu.

pirms 10 gadiem, 2009.08.06 11:21

***

Pilnīgs sviests! īpaši mazajiem bērnirm, tad jau jābūt vismaz 3 formas kārtām, lai mammai nav pa nakti jāmazgā, jāžāvē un 5.00 no rīta jāceļas gludināt. Tagad kas ir to uzvelk. Ja nu kāds nevar skatīties uz pusplikām meitenēm, var taču aizrādīt un tā...

pirms 10 gadiem, 2009.08.06 00:16

Linda

Bauskas skolas uz priekšu! Ja var Jelgavā tikai pirmajās klasēs, tad Bauskā visā skolā!! Nebūs tad tāda atšķirība brendos tērptajiem un nabagajiem.

pirms 10 gadiem, 2009.08.04 21:24

sena skolniece

Man patika ,kad vidusskolā bija ne tikai formas apģērbs,bet arī formas cepures. Meitenēm beretes no tumši zila rievota samta ar skolas emblēmu ,zēniem cepure ar nagu(naģene). bez cepures skolā neielaida.Pa skolu ar cepurēm gan nestaigāja tās atstāja garderobē.
Formas skolēnus disciplinē.Kādas izskatās meitenes ar lielajiem dekoltē un plikajīem vēderiem skolā.

pirms 10 gadiem, 2009.08.04 19:43

?

Kāpēc Bauskas 1. vidusskolas nevarētu būt pionieri un ieviest formas. Ko saka vecāku padome?? Varbūt, ka jau no nākamā gada var??

pirms 10 gadiem, 2009.08.04 17:01

Neredzu nevienā vietā demokrātiju sakarā ar cenām!!!

pirms 10 gadiem, 2009.08.04 16:56

ZUZE

ES AR PIEKRITU ,KAD VAJADZETU IEVIET FORMAS VISAS SKOLAS lATVIJA-BIJA GAN SKAISTI, GAN PRAKTISKI, UN GALVENAIS BERNI NEVARETU APSMIET TOS, KAS NEVAR ATLAUTIES TIK GLAUNAS DREBAES KA CITI.

pirms 10 gadiem, 2009.08.04 16:07

jūsma

Es tikai par to, ka ir jānēsā skolas formas. Un visi tie kam bērnībā taisno pirkstu dēļ, piemetās trauma skolas formas izskatā, lai pasēž pie ratiem. Vienīgais bet šajā sakarā ir tas, ka atkal 500% peļņas alkstošie latvju uzņēmēji uzskrūvēs tādas cenas, kas apies pat Hugo Boss kolekciju. Un tad gan diezin vai kāds gribēs pirkt skolas formas. Bet pie saprātīgām cenām skolēnu formas tērpus vajadzētu noteikti.

pirms 10 gadiem, 2009.08.04 15:44

rita

formas vajag ne tikai Jelgavā, bet visā Latvijā.
Pasaulē daudz kas ir pārbaudīts un arī skolas formas ir normāla skolu prakse mūsdienās.
Tikai paies laiks, kamēr mūsu tautiņai tas pieleks.
Latvijā vispār līdz šim ir bijusi tendence arī citās jomās,
ka, to ko vajag ieviest-to atceļ, bet kas tikai dzīvi sarežģī - to ievieš.
TĀPĒC ESAM TUR KUR ESAM, D......... GALĪGĀ

pirms 10 gadiem, 2009.08.04 15:15

Izglītība